وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی ایتمار بن گویر به اظهارات اخیر بنی گانتز عضو ارشد کابینه جنگ این رژیم درباره جنگ غزه واکنش تندی نشان داد.

بن‌گویر و نتانیاهو

به گزارش همشهری‌آنلاین، در شرایطی که اختلافات داخلی سران اسرائیل درباره جنگ غزه بالا گرفته است، یک عضو کابینه بنیامین نتانیاهو خواستار منحل کردن کابینه جنگی این رژیم شد.
وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در رد ضرب الاجل گانتز به نخست‌وزیر این رژیم، از نتانیاهو خواست که کابینه جنگ را منحل و گانتز و وزیر جنگ کنونی را اخراج کند.

گانتز اعلام کرد تا ۸ ژوئن (۱۹ خرداد) به نخست‌وزیر مهلت می‌دهد تا راهبرد واضحی برای جنگ غزه و پس از آن مشخص کند در غیر اینصورت از کابینه جنگ کناره‌گیری می‌کند و مسیر برگزاری انتخابات زودهنگام را در پیش خواهد گرفت.

کابینه جنگ پنج روز بعد از عملیات طوفان الاقصی به اسرائیل با الحاق گانتز وزیر جنگ اسبق و گادی ایزنکوت رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش به کابینه تشکیل شد.

طبق گزارش‌ها، نتانیاهو ضرب الاجل گانتز برای ادامه حضور در کابینه جنگ را رد کرد و گفت این شروط به معنای پایان جنگ و شکست اسرائیل است.

بن گویر در مصاحبه با رادیو ارتش اسرائیل ابراز امیدواری کرد که نتانیاهو شجاعت انحلال کابینه جنگ و اخراج بنی گانتز، گادی ایزنکوت و یوآو گالانت را داشته باشد.
به گزارش الجزیره، طی روزهای اخیر اختلافات اعضای ارشد کابینه جنگ درباره دوره بعد از جنگ در غزه به شدت علنی شده است.

دعوا بالا گرفت | واکنش نتانیاهو به اتمام حجت بنی گانتز؛ به این ۳سوال پاسخ بده

اتمام حجت با نتانیاهو؛ ۳ هفته مهلت داری!

کد خبر 853185
منبع: فارس

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha