نشریه گاردین بریتانیا روز چهارشنبه ۱۵ مه (۲۶ اردیبهشت) در تحقیقاتی گسترده فاش کرد که ۱۶ زن دیوید کاپرفیلد، شعبده‌باز آمریکایی، را به سوء‌استفاده جنسی و رفتار ناشایست متهم کرده‌اند.

دیوید کاپرفیلد

به گزارش همشهری آنلاین،‌ دیوید کاپرفیلد که یکی از سرشناس‌ترین شعبده‌بازان جهان به شمار می‌رود، در دهه هشتاد و نود میلادی با حرکاتی نظیر «غیب کردن مجسمه آزادی» و «رد شدن از دیوار چین» به شهرت رسید. وکلای دیوید کاپرفیلد اتهامات این زنان را رد کرده و گفته‌اند موکلشان «هرگز با کسی رفتار نامناسبی نداشته است، چه برسد به افراد زیر سن قانونی.»

نشریه گاردین بریتانیا روز چهارشنبه ۱۵ مه (۲۶ اردیبهشت) در تحقیقاتی گسترده فاش کرد که ۱۶ زن دیوید کاپرفیلد، شعبده‌باز آمریکایی، را به سوء‌استفاده جنسی و رفتار ناشایست متهم کرده‌اند.

به گزارش یورونیوز، عده‌ای از این زنان ادعا کرده‌اند که آقای کاپرفیلد پس از دادن مواد مخدر، آن‌ها را مورد آزار جنسی قرار داده است. برخی دیگر از این زنان گفته‌اند که این شعبده‌باز سرشناس آن‌ها را در سنین زیر ۱۸ سال «دستمالی» کرده است. بسیاری از این زنان برای محافظت از هویت خود، با نام مستعار شهادت داده‌اند.

دیوید کاپرفیلد که یکی از سرشناس‌ترین شعبده‌بازان جهان به شمار می‌رود، در دهه هشتاد و نود میلادی با حرکاتی نظیر «غیب کردن مجسمه آزادی» و «رد شدن از دیوار چین» به شهرت رسید.

وکلای دیوید کاپرفیلد اتهامات این زنان را رد کرده و گفته‌اند موکلشان «هرگز با کسی رفتار نامناسبی نداشته است، چه برسد به افراد زیر سن قانونی.»


تیم وکلا در بیانیه‌ای شهادت‌های داده‌شده را «دروغ» و «بی‌پایه» خوانده و گفته‌اند «هر زمان که مجریان قانون در ایالات متحده چنین موضوعاتی را به طور کامل بررسی کرده‌اند، مشخص شده است که هیچ موردی برای پاسخگویی وجود ندارد.»


در گزارش منتشره توسط گاردین، زنی تحت نام «کارلا» گفته است که در سن ۱۷ سالگی دیوید کاپرفیلد او را به لیموزین خود دعوت کرده و پس از بوسیدن وی «سر او را به سمت پایین تنه‌اش هل داد، به این معنی که باید...

این زن مدعی است که بعدا و پس از ۱۸ سالگی با کاپرفیلد، که در آن زمان ۳۷ساله بود، «سکس کامل» داشته است. هرچند او رابطه‌شان را «با رضایت» توصیف می‌کند، با این حال به «عدم توازن قدرت و ثروت» بین دو نفر اشاره می‌کند.

خانم کارلا به گاردین گفت: «من یک دختر مدرسه‌ای جوان بودم که شیفته مردی مشهور شدم و فکر می‌کنم او از این قضیه برای نفع شخصی‌اش استفاده کرد.»

وکلای کاپرفیلد این اتهام را رد کرده و رابطه او با کارلا را «یک رابطه کاملاً قانونی و چهارساله توافقی مربوط به ۳۰ سال پیش» نامیده‌اند.

یک زن دیگر تحت نام «جیلیان» مدعی است که دیوید کاپرفیلد در اوایل دهه ۹۰ میلادی پس از یک نمایش در لاس وگاس به او مواد مخدر داده و سپس تجاوز جنسی کرده است.

وکلای آقای کاپرفیلد با رد چنین ادعایی گفته‌اند که مواد مخدر «بخشی از دنیای او نیست.»

او گفته است که پس از نمایش وقتی او و یکی از دوستانش در صف منتظر امضای کاپرفیلد بوده‌اند، دستیار شعبده‌باز به آن‌ها نزدیک شده و پرسیده آیا می‌خواهند بعد از اجرای بعدی کاپرفیلد یک نوشیدنی بنوشند؟

ظاهراً زنان به سوئیت هتل کاپرفیلد دعوت شدند، جایی که به هر یک از آن‌ها یک جام «سامبوکا» داده شد تا بنوشند. با این حال، پس از صرف این نوشیدنی، جیلیان ادعا می‌کند که از نظر فیزیکی احساس عجیبی کرده و متعاقباً «برای مدتی از حال رفته است».

او که در زمان وقوع حادثه ادعایی در دهه ۲۰ زندگی خود قرار داشته می‌گوید صحنه‌هایی را جسته و گریخته به یاد می‌آورد که در آن‌ها دیوید کاپرفیلد به او و دوستش در حالی که در تخت شعبده‌باز دراز کشیده بودند، تعدی جنسی کرده است.

یک زن دیگر تحت نام «لیلی» گفته است آزار جنسی به او به زمانی بازمی‌گردد که در یک اجرای نمایش کاپرفیلد در حوالی سال ۱۹۹۳ برای اجرای یک ترفند شعبده‌بازی به روی صحنه انتخاب شده است.

روال معمول این طور بوده که کاپرفیلد دست‌هایش را دور لیلی، که در آن زمان ۱۴ یا ۱۵ساله بود، می‌گذاشته در حالی که هر دو به یک طناب چسبیده بودند.

این زن ادعا اکنون ادعا کرده که وقتی طناب را در دست داشته «دست‌های کاپرفیلد روی سینه‌هایم بالا و پایین می‌رفت». او گفت: «من یک طوری از او فاصله گرفتم و شوکه شدم. واقعاً احساس خجالت و شرمندگی می‌کردم.»

وکلای کاپرفیلد گفته‌اند «حقه طناب‌زنی» توصیف شده توسط لیلی، شامل هیچگونه «لمس غیرقانونی» نبوده است.

پیش از این زنی به نام لیسی کارول در سال ۲۰۰۷ ادعا کرده بود که این شعبده‌باز مطرح در جزیره شخصی‌اش به او تجاوز کرده است. در پی این اتهام دیوید کاپرفیلد موضوع تحقیقات دوساله پلیس اف‌بی‌آی قرار گرفت، با این حال خانم کارول از شکایت تجاوز جنسی خود علیه کاپرفیلد صرفنظر کرد و این پرونده سرانجام در سال ۲۰۰۹ مختومه اعلام شد.

وی گفته بود که تیم دیوید کاپرفیلد او، خانواده، دوستان و همکارانش را با «احضاریه‌ها و درخواست‌های اطلاعات شخصی محاصره کرده بودند.»

بیشتر در سال ۲۰۱۸ یک زن دیگر نیز به نام بریتنی لوئیس ادعا کرده بود که در سال ۱۹۸۸ و زمانی که یک مدل ۱۷ساله بوده دیوید کاپرفیلد در نوشیدنی او در یک بار ماده مخدر ریخته و به او تجاوز جنسی کرده است.

وی می‌گوید از حال رفته و به صورت گنگ به یاد می‌آورد که «او لباس‌هایش را درآورده و در اتاق هتل با او اعمال جنسی انجام داده است.»

وکلای دیوید کاپرفیلد این اتهام را رد کرده‌اند.

کد خبر 852531

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۰۹:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۸
    2 0
    خاک تو سرت دیوید...