این روزها ابوالفضل جلالی تمام خواسته‌های هواداران استقلال را برآورده می‌کند، چه بر روی سکوها و چه درون زمین

ابوالفضل جلالی

همشهری آنلاین- استقلال در حالی با یک گل فولاد خوزستان را شکست داد و به صدر جدول رده‌بندی برگشت که تنها گل این تیم را یک چهره آشنا ساخت؛ ابوالفضل جلالی. شاید بتوان گفت جلالی آماده‌ترین ستاره ثلث سوم لیگ برتر بوده است؛ بال چپی که این روزها فوتبالش حسابی گرفته و بوی گل می‌دهد. ارسال او از روی آن کرنر جنجالی در این بازی با ضربه سر ایمان سلیمی به تنها گل بازی تبدیل شد. این ششمین پاس گل جلالی در ۷ هفته اخیر بود؛ گل‌هایی که در بهترین زمان ممکن ساخته شده‌اند و استقلال را گام به گام به سمت قهرمانی پیش می‌برند. به این ترتیب تعداد پاس گل‌های جلالی به عدد ۱۰ رسید و دورقمی شد. در عین حال خود او هم یک گل زده تا مجموعا روی ۱۱ گل از ۳۷ گل این فصل استقلال تأثیر مستقیم گذاشته باشد. این یعنی او روی ۲۹.۷ درصد گل‌های استقلال اثرگذار بوده و بخش قابل‌توجهی از جایگاه فعلی آبی‌ها را باید مرهون درخشش همین بازیکن دانست؛ ستاره جام‌جهانی رفته‌ای که هیچ‌کس نمی‌داند فصل گذشته چرا ریکاردو ساپینتو تا این اندازه علیه او گارد داشت و حاضر نمی‌شد این بازیکن را مورد استفاده قرار بدهد.

آنچه شما خواسته‌اید

این روزها ابوالفضل جلالی نماد موفقیت استقلالی‌ها است. نامی که آبی‌ها هر چه از او می‌خواهند در کسری از ثانیه برایشان فراهم می‌کند. اتفاق بامزه‌ای که روز دوشنبه در حاشیه بازی با فولاد برای جلالی رخ داد، وقتی با دهمین پاس گل این فصل او در جریان بازی همراه شد، نام جلالی را به عنوان تاثیرگذارترین بازیکن این روزهای ارتش آبی‌پوش تثبیت کرد. فی‌الواقع این روزها در استقلال نام گلزن تیم بازی به بازی تغییر می‌کند ولی نام سازنده گل‌ها معمولا یکی است و اغلب گل‌های تیم نکونام با سانترهای ابوالفضل جلالی ساخته می‌شوند. ابوالفضل جلالی، بال چپ ۲۵ ساله اهل مازندران دوشنبه در حاشیه بازی با فولاد با یک درخواست جالب از سوی یک هوادار استقلال روبه‌رو شد. این هوادار که به سختی خودش را به صف اول تماشاگران و نزدیک‌ترین فاصله با زمین رسانده بود، پلاکاردی در دست داشت که روی آن به زبان مازنی از جلالی درخواست پیراهن کرده بود. ابوالفضل جلالی که در طول بازی هم درخواست استتقلالی‌ها را اجابت کرده و باز هم پاس گل ۳ امتیازی این تیم را این بار برای ایمان سلیمی ساخته بود، در پایان مسابقه هم درخواست هوادار مازندرانی را اجابت کرد و پیراهن خودش را به او تقدیم کرد. جلالی البته برای این کار سختی زیادی را متحمل شد تا بتواند از سد ماموران سختگیر انتظامی عبور کند و پیراهن شماره ۳۳ استقلال را به دست هوادارش برساند. جلالی فصل گذشته هم یک بار در همین موقعیت یعنی در کمترین فاصله با هواداران و سکوها دیده شد. زمانی که یکی از گل‌های استقلال را در جریان برتری ۷ بر یک مقابل تراکتور زده بود و البته به دلیل کم‌توجهی ساپینتو در آن دوران حس و حال متفاوتی داشت و در برخورد با هواداران روی سکوها اشکش سرازیر شد.

چهارم در کمیت، سوم در کیفیت

هر چقدر که ریکاردو ساپینتو به ابوالفضل جلالی کم‌توجه و کم‌علاقه بود در عوض جواد نکونام عاشق اوست و جلالی را به پای ثابت تیمش در سمت چپ تبدیل کرده است. جلالی این فصل در ۲۶ بازی از ۲۷ بازی استقلال حضور داشته است؛ در ۲۴ بازی فیکس بوده و در ۲ بازی هم به عنوان یار جانشین به زمین رفته است. ۲۱۴۴ دقیقه بازی برای استقلال، جلالی را به چهارمین بازیکن پرکار آبی‌ها در این فصل بدل کرده و فقط حسینی، رضاوند و چشمی دقایق حضورشان در زمین بیشتر از او بوده است. جلالی طی این دقایق ۱۰ پاس گل برای هم‌تیمی‌ها صادر کرده و یک بار هم خودش تیم را به گل رسانده است. تک‌گل او در بازی رفت مقابل نساجی زده شد که استقلال با ۴ گل به پیروزی رسید و یک گل و یک پاس گل به نام جلالی ثبت شد. مدافع چپ استقلال در آن مسابقه نمره ۸.۰۲ را از متریکا گرفت و برترین بازیکن زمین شد. انتخاب به عنوان برترین بازیکن میدان در بازی همین هفته مقابل فولاد هم برای جلالی تکرار شده اما کسب نمره بالاتر از ۸ به جز بازی با نساجی دیگر برای جلالی تکرار نشده است. او در حال حاضر با میانگین نمره ۷.۲۳ سومین بازیکن برتر تیم خودش بعد از رضاوند و بلانکو و هجدهمین بازیکن برتر لیگ در فصل جاری است.

کد خبر 852122

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha