دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۵
۰ نفر

اعتراضات شدید شهروندان اروپایی سبب شد تا نماینده رژیم صهیونیستی در مسابقه آواز یوروویژن تحت تدابیر شدید امنیتی در این فستیوال شرکت کند.

اسکورت خواننده اسرائیلی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس رسانه‌های غربی مسابقات یوروویژن امسال را به عنوان جنجالی‌ترین و پرحاشیه‌ترین دوره این رویداد موسیقی در طول تاریخ برگزاری آن دانسته‌اند؛ چرا که اعتراضات به حضور نماینده رژیم صهیونیستی تقریبا در سراسر اروپا دیده می‌شد و بسیاری از طرفداران فلسطین در شهر مالمو سوئد، میزبان مسابقات امسال در اعتراض به حضور اسرائیل و همچنین ترانه‌ای که با مفهوم جنگی و خشونت‌آمیز سروده شده بود، تظاهرات‌های مختلفی برگزار کردند.
سطح اعتراضات در شهر مالمو که به بهشت گردشگران معروف است علیه نمایند صهیونیست‌ها آنقدر بالا بود که این خوانند اسرائیلی تحت تدابیر شدید امنیتی در این شهر اروپایی قرار داشت و سازمان امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و پلیس سوئد به وی گفته بود که تا زمان برگزاری بخش نیمه نهایی مسابقات یوروویژن در اتاق خود در هتل مانده و از آن خارج نشود.
رسانه‌های غربی تخمین زده‌اند که در حاشیه این مسابقه ۵ هزار نفر از معترضان به جنایات اسرائیل در غزه حضور داشتند که افرادی چون «گرتا تونبرگ» فعال حامی محیط زیست هم در میان آن‌ها دیده می‌شد.
این درحالی است که «ادن گولان» خواننده اسرائیلی توسط ۱۰۰ پلیس سوئدی از هتل خود به مالمو آرنا اسکورت شده بود.
همچنین اطراف محل برگزاری این مسابقات را با موانع فلزی و بلوک‌های بتنی بزرگ محدوده کرده بودند.
هزاران نفر از معترضان به خیابان‌های مالمو سرازیر شده بودند و کپسول‌های دود به رنگ پرچم فلسطین برافراشته شده و معترضان تابلوهایی را حمل می‌کردند که تصاویر قربانیان غزه را به نمایش می‌گذاشت.
حضور نماینده رژیم صهیونیستی باعث انتقاد به برگزار کنندگان این مسابقه نیز شده بود. معترضان با انتقاد از مسئولان این مسابقه روی یک تابلو نوشته بودند «به مسابقه آهنگ نسل کشی خوش آمدید» و روی تابلو دیگری این عبارت نقش بسته بود که «استفاده از یوروویژن برای سفیدنمایی و خون‌شویی جنایات اسرائیل را متوقف کنید».
در طول راهپیمایی، معترضان با سر دادن شعارهایی همچون «یوروویژن شرم بر شما! دست تو هم آغشته به خون است!» در اطراف و مرکز شهر مالمو تردد می‌کردند.
همین اعتراضات سبب شد تا برگزار کنندگان نسبت به تغییر نام شعر این خواننده صهیونیست اقدام کنند.
این در شرایطی است که ادعاهای معترضان نسبت به حمایت از نماینده صهیونیست‌ها در این مسابقه چندان هم غیر واقعی نبود زیرا در مرحله پایانی این مسابقه ناگهان خواننده صهیونیستی که نتوانست رای چندانی از سوی هیئت‌های ژوری کشورهای اروپایی و شهروندان کسب کند و در رده پایین جدول حضور داشت به یکباره در آخرین مرحله در کمال شگفتی به نیمه نهایی که در آن ۱۰ خواننده حضور داشتند، راه یافت.
همین امر اعتراضات مردم حاضر در این فستیوال را تشدید کرد و حاضرین با هو کردن نماینده اسرائیل اعتراض خود را نسبت به این مسئله ابراز داشتند.
با همه این اوصاف نماینده سوئیس توانست در این مسابقه به مقام اول برسد و نماینده کرواسی نیز دوم شد ولی آنچه بیش از هر چیزی در این فستیوال هنری مورد توجه قرار گرفت اوج انزجار و نفرت از صهیونیست‌ها بود که در یک کشور اروپایی خود را به خوبی نشان داد و درواقع با اینکه سعی شد در این مسابقه رژیم صهیونیستی به طور تبلیغاتی مورد توجه قرار گیرد اما به شدت مورد اعتراض قرار گرفت و نفرت مردم نسبت به این رژیم به نمایش گذاشته شد.

کد خبر 851695

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • FR ۱۵:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
  1 2
  چقدر می ترسند! واقعا خنده داره!
 • خودم IR ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶
  1 1
  این اسکورت برای همه خواننده هاست نه فقط یک نفر ! آخه خود نتانیاهم هم همچین اسکورتی نداره! چرا دروغ پخش میکنید