رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران می‌گوید: اینکه عنوان می‌شود توزیع‌کنندگان کالای خود را دپو کرده و منتظر گرانی نشسته‌اند واقعیت ندارد و ما همه دنبال مشتری هستیم و اگر نخواهیم بفروشیم با این تورم از کجا پول بیاوریم خرج خودمان را دربیاوریم.

لوازم خانگی

به گزارش همشهری آنلاین، امسال هم تولیدکنندگان به دنبال دریافت مجوز از دولت برای افزایش قیمت کالاهای تولیدی خود هستند که هنوز مورد موافقت قرار نگرفته اما برخی اخبار حاکی از آن است که تولیدکنندگان در انتظار دریافت مجوز افزایش قیمت، عرضه لوازم خانگی را محدود کرده و توزیع‌کنندگان هم کالای خود را نمی‌فروشند. رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران به شدت این موضوع را انکار می‌کند و به همشهری می‌گوید: اصلا چنین چیزی درست نیست و ما همه دنبال مشتری هستیم و اگر نخواهیم بفروشیم با این تورم از کجا پول بیاوریم خرج خودمان را دربیاوریم.

اکبر پازوکی با بیان اینکه برای اثبات این حرف هر کجا که شما بگویید ما حاضریم برویم و آنجا را رصد کنیم، می‌افزاید: بازار ما کساد است و در این وضعیت کسادی تلویزیون و برخی رسانه‌های دیگر انحصار تبلیغات را به صورت ۲۴ ساعت به فروش قسطی اختصاص داده و در تبلیغات خود عنوان می‌کنند به قیمت پارسال می‌فروشند در حالی که مگر سازمان حمایت اجازه افزایش قیمتی به کارخانه‌ها داده است که اینها اینگونه تبلیغ می‌کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با طرح این سوال که چرا بانک‌ها به جای اینکه منابع خود را در بخش تولید ببرند وارد بخش توزیع و تبلیغ فروش قسطی کالا شده‌اند؟ بیان می‌کند: این شیوه فروش، معیشت کسبه‌ بخش‌های مختلف را که یک سوم جمعیت کل کشور هستند، به خطر انداخته است بعد چگونه در چنین شرایطی که نفس کسبه گرفته شده است عنوان می‌شود که کالاهای خود را نمی‌فروشند.

پازوکی با بیان اینکه هر سال ابتدای سال چنین حرف‌ها و شایعاتی داغ می‌شود، می‌گوید: از ۲۹ اسفند تا اول اردیبهشت هر سال کارخانه‌ها مشغول انبارگردانی و اورهال دستگاه‌های خود هستند و توزیع کمی کاهش پیدا می‌کند اما اینکه عنوان شود توزیع‌کنندگان کالای خود را دپو کرده و منتظر گرانی نشسته‌اند درست نیست چون ما هم خرج روزانه خود را از این کار درمی‌آوریم.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در مورد تغییر جدید قیمت لوازم خانگی هم بیان می‌کند: هنوز هیچ شرکتی قیمت‌ کالاهای خود را تغییر نداده است.

بیشتر بخوانید:

بازه قیمت لوازم درشت خانگی ایرانی:

یخچال فریزر ۱۱ تا ۲۴ میلیون تومان

یخچال دوقلو ۲۷ تا ۶۰ میلیون تومان

یخچال سایدبای‌ساید ۳۷ تا ۸۰ میلیون تومان

ماشین لباسشویی ۱۲ تا ۲۱ میلیون تومان

ماشین ظرفشویی ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان

تلویزیون (۳۲ تا ۶۵ اینچ) ۶ تا ۴۵ میلیون تومان

اجاق گاز ۴ تا ۲۸ میلیون تومان

کولر گازی (اسپلیت و ایستاده) ۱۵ تا ۶۵ میلیون تومان

کولر آبی (پوشالی و سلولزی) ۲ تا ۳۳ میلیون تومان

کد خبر 851453
منبع: روزنامه همشهری

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار صنعت و تجارت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha