نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به راه‌اندازی کارخانه شماره 2 احیای استیل فولاد بافت اظهار داشت؛ گروه مالی گردشگری با سرمایه‌گذاری در این پروژه، شهرستان بافت را از بن‌بست اشتغال و مهاجرت خارج کرده است.

بانک

به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، صمدالله محمدی، نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به راه‌اندازی کارخانه جدید احیای استیل فولاد بافت گفت: «کارخانه احیای استیل فولاد بافت اولین، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین سرمایه‌گذاری در شهرستان بافت است که توسعه صنعتی این شهرستان را هم به دنبال داشته است.»

او ادامه داد: «به دلیل نبودن اشتغال در شهرستان بافت طی سالیان گذشته، مردم برای تامین معیشت خود، مجبور به مهاجرت بودند. یکی از مهم‌ترین مسائلی که در آن زمان در شهرستان بافت مشاهده می‌شد عدم وجود کارخانه صنعتی بود. همین ماجرا منجر به مهاجرت مردم از این شهرستان به شهرهای بزرگ‌تر کشور می‌شد. این مهاجرت عوارض خاص خود را داشت اما با مساعدت گروه مالی گردشگری امروز این کارخانه نقشی کلیدی در توسعه این منطقه داشته است. با راه‌اندازی فاز اول این کارخانه اتفاقات مثبتی در شهرستان رخ داد و هم‌اکنون راه‌اندازی کارخانه شماره 2 و افزایش تولید 800 هزار تنی باعث خوشحالی مردم شده است.»

محمدی با تاکید بر مسئله توسعه صنعتی به عنوان یکی از بخش‌های ضروری توسعه گفت: «توسعه صنعتی به دلیل وجود این کارخانه در شهرستان بافت می‌تواند زمینه‌ساز سایر ابعاد توسعه نیز شود. راه‌اندازی و فعالیت ‌این کارخانه شرایطی را به وجود آورده که صنایع دیگری هم در شهرستان شروع به فعالیت کنند و این امر اتفاق بزرگی در منطقه است.»

این نماینده مجلس تصریح کرد: «کارخانه احیای شماره 2، شرکت احیای استیل فولاد بافت در سال 1399 آغاز شد و امروز آماده بهره‌برداری شده است. من وظیفه خود می‌دانم از همه کسانی که برای به ثمر نشستن این پروژه تلاش کرده‌اند، تشکر کنم. اما به طور ویژه باید از گروه مالی گردشگری تشکر کنم که این پروژه را شروع و آن را با پیگیری مجدانه به ثمر رساندند.»

محمدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان تاثیرات دیگر راه‌اندازی کارخانه احیای استیل فولاد بافت گفت: «این کارخانه علاوه بر ایجاد اشتغال در منطقه، باعث امیدآفرینی و نشاط در جامعه و در بین جوانان شهرستان بافت شده است. این اتفاق بدون شک از موثرترین برکات این توسعه است. مردم ما امروز به امیدآفرینی احتیاج دارند و این کارخانه بیش از اشتغال، امید ایجاد می‌کند، جامعه را به تکاپو وا می‌دارد و روح و روان مردم را به نحو مطلوب و مثبتی تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. ضمن اینکه باعث رونق اقتصادی بیشتر در منطقه هم شده است.»

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه با بیان انتظارات خود از مدیران این کارخانه و مجموعه‌های دولتی تاکید کرد: «همان‌طور که تا امروز گروه مالی گردشگری و کارخانه احیای استیل فولاد بافت زمینه توسعه را فراهم کرده‌اند و مردم منطقه نیز بسیار قدردان آنها هستند. امیدواریم حجم سرمایه‌گذاری‌ها در این شهرستان ادامه داشته باشد و شرایط توسعه بیشتر نیز فراهم شود. از سوی دیگر امیدوار هستم دولت نیز از سرمایه‌گذاران در این منطقه حمایت کند تا توسعه روزافزونی را شاهد باشیم.»

صمدالله محمدی خود با اشاره به کارهایی که گروه مالی گردشگری در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی در شهرستان بافت انجام داده است، گفت: «گروه مالی گردشگری علاوه بر حمایت کامل از ساخت کارخانه احیای استیل فولاد بافت، تا امروز اقدامات بسیار خوبی در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی انجام داده‌اند و در حوزه‌های ورزشی، فرهنگی و... به شهرستان کمک کرده‌اند. به عنوان مثال گروه مالی گردشگری هم‌اکنون برنامه ساماندهی مجموعه ورزشی شهرستان بافت را دارند. بافت تنها شهرستانی است که چمن مصنوعی استاندارد ندارد و گروه مالی گردشگری تصمیم گرفته با هزینه 100 میلیارد تومان، این مجموعه ورزشی را ساماندهی کنند.»

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: «گروه مالی گردشگری به شهرستان بافت کمک کرد از بن‌بستی که در گذشته در حوزه اشتغال بود، بیرون آید و علاوه بر آن در حوزه‌های اقتصادی، بازار، مسکن، ایاب و ذهاب و... تاثیر بسیار زیادی داشته است.»

کارخانه احیای شماره 2 شرکت احیای استیل فولاد بافت در اردیبهشت‌ماه 1403 با ظرفیت تولید 800 هزار تن آهن اسفنجی در سال در اردیبهشت‌ماه 1403 به بهره‌برداری می‌رسد.

کد خبر 845812

پر بیننده‌ترین اخبار اخبار کسب و کار

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 13
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 9
 • علی IR ۲۲:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  4 0
  درود بر جناب محمدی نماینده فعال و پویا مردم ابرمتشکریم عزیزمان
 • رضا IR ۰۶:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  5 1
  درود بر آقایان جهانگیری
 • محمد نصیری IR ۰۹:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  0 3
  فولاد از آلوده کننده ترین و آب بر ترین صنایع در جهان است. تاسیس دو کارخونه آلوده کننده و آب بر نزدیک به هم و در منطقه ای که با مشکل آب روبروست نه تنها جای خوشحالی و افتخار ندارد که باعث تاسف است.
 • 0 IR ۱۱:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  1 0
  جناب آقای محمدی مطمئن هستید پیگیری شما باعث احداث کارخانه فولاد شده
 • IR ۱۲:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  1 0
  کارخانه فولاد رو کی پایه گذاشت ایشون جوری میگه انگار پایه گذاشته
 • محمد IR ۱۳:۱۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  0 2
  چند درصد نیروها از شهر بافت هستند ؟؟؟
 • محمد حسین IR ۱۳:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  1 0
  اینکار در زمان شما انجام نشد کارخانه در زمان آقای بختیاری نماینده سابق شهرستان و آقای حمزه جواران فرماندار قبلی بافت صورت پذیرفت و حالا کارنامه جنابعالی خالی از کار برای شهرستان هست خواهشا فعالیت دیگران را بنام خودتان تمام نکنید.
 • IR ۱۶:۴۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  1 1
  از جانب آقای مهندس مهدی جهانگیری بابت پیگیری این طرح مهم صنعتی نهایت تشکر را داریم اما کاش فاصله کارخانه تا شهر بیشتر بود
 • مهدی IR ۱۶:۵۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  0 0
  درود بر آقای محمدی نماینده مردمی شهرستانهای بافت،رابر و ارزوئیه ن
 • IR ۲۰:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  1 0
  آقای محمدی دروغ به این بزرگی روهمه میفهمن حداقل ی بولفی کوچکتری بزن تورو سننه
 • زهرا IR ۰۲:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
  0 0
  کدوم‌اشتغال‌کجانیروی‌بومی‌گرفتین
 • رضا US ۱۲:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
  0 0
  ممنون از جناب اقای محمدی نماینده دلسوز خداکنه فولاد بافت نیرو زیاد جذب کنه ک مردم مجبور ب مهاجرت نشوند
 • محمد IR ۱۳:۱۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
  1 0
  درود بر نماینده انقلابی و مردمی جناب آقای محمدی