ناصر علیزاده به مدال طلای وزن ۸۷ کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی آسیا دست یافت. ایمان محمدی هم در وزن ۶۳ کیلوگرم به مدال برنز رسید اما امیر عبدی در ۷۷ کیلوگرم از رسیدن به مدال بازماند.

ناصر علیزاده

به گزارش همشهری آنلاین، ناصر علیزاده، نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم ایران و دارنده سه مدال طلای آسیا و نقره بازی‌های آسیایی، در ادامه رقابت‌های پنج وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ در بیشکک، پایتخت قرقیزستان، در دیدار فینال مقابل نورسلطان تورسینوف، کشتی‌گیر کهنه‌کار قزاق و دارنده مدال‌های طلا، نقره و برنز آسیا، روی تشک رفت و در پایان با نتیجه پنج بر صفر به برتری رسید و اولین مدال طلای کشتی فرنگی ایران در این رقابت‌ها را از آن خود کرد.

علیزاده پیش از این در دور نخست استراحت کرد و سپس با نتیجه هشت بر یک آتابک عزیزبیک‌اف از قرقیزستان را شکست داد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. او در دور نیمه‌نهایی نیز مقابل ماساتو سومی از ژاپن روی تشک رفت و در پایان به‌سختی و با نتیجه نزدیک یک بر یک به برتری رسید و راهی فینال شد.

ایمان محمدی، دارنده مدال طلای امیدهای جهان و دو طلای آسیا، نیز در دیدار رده‌بندی وزن ۶۳ کیلوگرم، مقابل هائودانگ تان از چین روی تشک رفت و در پایان با امتیاز عالی ۱۰ بر صفر به برتری رسید و صاحب مدال برنز آسیا شد. او پیش از این در دور نخست استراحت کرد و سپس با نتیجه ۹ بر صفر کرار البیدهان از عراق را شکست داد اما در نیمه‌نهایی مقابل آیاتا سوزوکی از ژاپن با نتیجه سنگین یازده بر چهار شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.

امیر عبدی، نماینده وزن ۷۷ کیلوگرم ایران و دارنده مدال‌های برنز جوانان و امیدهای جهان، در دیدار رده‌بندی مقابل ابراگیم ماگمداف دارنده مدال‌های طلا و نقره آسیا از قزاقستان روی تشک رفت و با نتیجه چهار بر سه شکست خورد و از رسیدن به مدال برنز بازماند.

عبدی پیش از این در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر مقابل علی محمد ال عبوداح از عراق به پیروزی رسید. او در دور دوم با نتیجه هشت بر صفر ساجان از هند را مغلوب کرد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت اما در این مرحله مقابل آکژول محموداف دارنده مدال نقره المپیک و مدال‌های طلای جهان از قرقیزستان با نتیجه سنگین دوازده بر دو شکست خورد و راهی رده‌بندی شد.

پیش از این پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم نیز با شکست ۹ بر صفر مقابل حریف خود از کره‌ شمالی در دیدار فینال به مدال نقره رسیده بود.

کد خبر 844712
منبع: ایسنا

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار کشتی و وزنه‌برداری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha