در حالی که سازمان اوج فیلم سینمایی «خدای جنگ» را شروع کرده، به تازگی ساسان فلاح فر از مستندسازان نیز فیلمی با عنوان «بی پایان» را درباره شهید طهرانی مقدم کلید زده است.

فیلم

همشهری آنلاین: در حال حاضر پیش تولید «خدای جنگ» آغاز شده، فیلمی که روایتی حساس از یک اتفاق مهم معاصر را به تصویر می کشد. حسین دارابی ؛ کارگردان جوان سینما قبل‌تر دو فیلم سینمایی «مصلحت» و «هناس» را ساخته است؛ اولی چند سالی اجازه اکران نداشت و بالاخره توانست اکران آنلاین داشته باشد و دومی هم در جشنواره فیلم فجر اکران شد. «هناس» روایت زندگی داریوش رضایی‌نژاد، دانشمند هسته‌ای است که به شهادت رسید. این فیلم هم بعد از اکران عمومی ، اکران آنلاین خود را اسفند ۱۴۰۱ داشت.
حسین دارابی دست روی یکی از شخصیت‌های تاریخ معاصر گذاشته، فیلمی که در سکوت خبری پیش می رود و شنیده ها حاکی از آن است که پیش تولید آن آغاز شده است. این فیلم سینمایی بعد از فیلم «مصلحت» دومین همکاری حسین دارابی کارگردان سینما با سازمان هنری رسانه‌ای اوج است.تهیه‌کننده این فیلم سینمایی سعید سعدی است. اطلاعات زیادی از این فیلم نیست و این در حالی است که یک فیلم سینمایی دیگر درباره شهید طهرانی مقدم کلید خورده است. این فیلم سینمایی «بی پایان» نام دارد که در این فیلم عنوان شده روایتی متفاوت از شهید حسن طهرانی مقدم به تصویر بکشد. «بی‌پایان» به کارگردانی ساسان فلاح‌فر مقابل دوربین رفت و در این اثر حمید ابراهیمی نقش شهید طهرانی‌مقدم را ایفا می‌کند.
این فیلم سینمایی اقتباسی آزاد از یک ماجرای واقعی در رابطه با یکی از پروژه‌های مهم سرلشکر شهید حسن طهرانی‌مقدم است؛ که در محدوده محل شهادت او فیلمبرداری می‌شود.
طهرانی مقدم که در اولین روزهای تشکیل سپاه پاسداران، به عضویت این نهاد درآمده بود، در دوران جنگ ایران و عراق، نخستین فرمانده توپخانه سپاه و بنیانگذار واحد توپخانه در سپاه بود.پس از آن طهرانی مقدم مسئولیت واحد توپخانه را به حسن شفیع‌زاده واگذار کرد و به یگان موشکی سپاه پاسداران رفت و مسئولیت این یگان را برعهده گرفت. او همچنین در تشکیل و بنیان‌گذاری فرماندهی موشکی سپاه تأثیرگذار بود. حسن طهرانی مقدم با پایان جنگ، وارد حوزه تحقیقات و توسعه فعالیت‌های موشکی در سپاه پاسداران شد و مسئولیت ریاست سازمان جهاد خودکفایی سپاه را برعهده گرفت.در دوران پس از جنگ ایران و عراق، طهرانی مقدم وظیفه مدیریت بر پروژه ساخت چند موشک را در واحد موشکی سپاه قبل از غلامرضا یزدانی برعهده داشت، بدین خاطر برخی از همکارانش به او لقب پدر موشکی ایران دادند حسن طهرانی مقدم در ۲۱ آبان‌ماه ۱۳۹۰ بر اثر انفجار زاغه مهمات در پادگان مدرس، واقع در شهرستان ملارد، به همراه ۱۶ نفر دیگر از اعضای سپاه پاسداران، به شهادت رسید.

کد خبر 844635
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha