ثبت نام کنندگان در سامانه یکپارچه که ماه ها در نوبت تحویل خودروهای پژو پارس بودند؛ اعلام کردند که با توجه به اینکه ماه ها قبل این خودرو در سامانه عرضه شده و متقاضیان در نوبت تحویل این خودرو قرار دارند؛ خودروساز باید به تعهدات خود در مقابل مشتریان عمل کند و نباید تحویل این خودرو به مشتریان متوقف شود.

پژو پارس - پرشيا - ايران خودرو - ماشين

به گزارش همشهری آنلاین، بعد از مسائلی که درباره توقف تولید پژو پارس به دلیل پاس نکردن استانداردهای ۸۵ گانه مطرح شد، وزیر صمت به تازگی اعلام کرد که در خصوص پژو پارس مردم به خودروی مورد نظرشان می‌رسند.

چند ماه پیش رئیس سازمان ملی استاندارد ایران ضمن تاکید بر اینکه قانون مربوط به استانداردهای اجباری در صنعت خودرو قطعا اجرایی می شود و تولیدکنندگان باید خود را با قوانین استاندارد انطباق دهند، اعلام کرد که گروه صنعتی ایران خودرو تا نیمه اسفند ماه سال جاری برای تولید خودروی پژو پارس مجوز تولید دارد و پس از آن برابر قانون عمل خواهد شد و سازمان استاندارد نیز مسئولیتی در قبال پیش فروش پس از مهلت قانونی توقف تولید ندارد.

لذا تولید کنندگان خودرو باید بن سازه های تولیدات خود را منطبق بر استانداردهای ملی کشور قرار داده و براساس مجوزهای لازم از جمله رعایت استانداردهای ۸۵ گانه اقدام به پیش فروش خودروهای خود کنند.

وی همچنین بیان داشت: از سال ۱۴۰۱ ما در قالب اعلام های رسمی به ایران خودرو اعلام کرده ایم که این خودرو نمی تواند استانداردهای ۸۵ گانه را لحاظ کند و باید برای این موضوع تدبیری بیندیشند اما به جای بررسی این موضوع فروش این خودرو در سامانه یکپارچه در دستور کار وزارت صمت و خودروساز قرار گرفت و آنها خودرویی که می دانستند نمی تواند استانداردهای آن را رعایت کنند فروختند.

ایران خودرو: خط تولید محصول در صورت عدم تمدید مجوز استاندارد متوقف می‌شود

به دنبال مطرح شدن این موضوع از سوی سازمان ملی استاندارد، شرکت ایران خودرو اعلام کرد در صورت عدم تمدید مجوزهای سازمان ملی استاندارد برای تولید هرگونه از محصولات، نسبت به توقف خط و جایگزینی با محصول دیگر تصمیم گیری خواهد شد.

متقاضیان پژو پارس: تا زمان رفع تعهدات خودروساز پژو پارس تولید شود

پس از اعلام این موضوع، ثبت نام کنندگان در سامانه یکپارچه که ماه ها در نوبت تحویل خودروهای پژو پارس بودند؛ اعلام کردند که با توجه به اینکه ماه ها قبل این خودرو در سامانه عرضه شده و متقاضیان در نوبت تحویل این خودرو قرار دارند؛ خودروساز باید به تعهدات خود در مقابل مشتریان عمل کند و نباید تحویل این خودرو به مشتریان متوقف یا خودروی جایگزین به متقاضیان معرفی شود و لذا از وزارت صمت، سازمان حمایت، شورای رقابت و ... خواستند تا به این موضوع رسیدگی شود و خودروی پژو پارس تا زمان رفع تعهدات خودروساز نسبت به ثبت نام کنندگان در سامانه ادامه یابد.

مدیرعامل ایران خودرو: رایزنی برای ادامه تولید پژو پارس در سال آینده ادامه دارد

به دنبال درخواست های متعدد متقاضیان خرید پژو پارس که در سامانه یکپارچه ثبت نام کرده بودند برای ادامه تولید این خودرو در اوایل بهمن امسال مدیرعامل ایران خودرو در حاشیه مراسم تحویل هزار دستگاه کامیون به وزارت کشور، گفت: با حمایتی که سازمان ملی استاندارد انجام داده است پژو پارس تا پایان سال تولید می شود و هیچ مشکلی نیز در این زمینه وجود ندارد.

وی در آن روز اعلام کرد که رایزنی‌هایی نیز برای ادامه تولید پژو پارس در سال آینده در حال انجام است اما اگر به دلیل مسائل استاندارد نتوانیم این خودرو را تولید کنیم حتما خودروی جایگزین به مشتریان تحویل می دهیم.

عظیمی اظهار داشت: با توافقی که با سازمان ملی استاندارد انجام شد امیدواریم بتوانیم سال آینده تعداد تولید پژو پارس را به شدت افزایش دهیم و به همه تعهداتمان عمل کنیم.

معاون وزیر صمت: پژو پارس در سال آینده با استانداردهای ۸۵ گانه تولید می‌شود.

بدین ترتیب همچنان رایزنی ها بین دولت و سازمان ملی استاندارد ادامه یافت تا تولید پژو پارس ادامه یابد به طوریکه منوچهر منطقی معاون

حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت به فارس اعلام کرد: با توافقاتی که در سطح دولت انجام شد، مقرر شد که تولید پژو پارس متوقف نشود و ادامه یابد.

وی افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده مقرر شده خودروی پژو پارس به همه افرادی که در سامانه یکپارچه برای خرید این خودرو ثبت نام کرده اند تحویل شود.

منطقی با بیان اینکه خودرو پژو پارس قیمت مناسبی دارد و مردم آن را می پسندند، گفت: بهتر است این قبیل خودروها، به جای توقف تولید به روزرسانی شوند در این راستا از سال آینده خودروی پژو پارس با استانداردهای ۸۵ گانه تولید می شود.

رئیس سازمان ملی استاندارد: تولید پژو پارس ادامه دارد

در ادامه در مورخ ۹ اسفند رئیس سازمان ملی استاندارد اعلام کرد که تولید خودروی پژو پارس تا مشخص شدن نتایح مرکز آزمون بین المللی استاندارد ادامه خواهد داشت.

وی بیان داشت: احتمالا نتایج این آزمون در پایان فروردین ماه سال ۱۴۰۳ مشخص شود.

اسلام‌پناه گفت: برای رفع دغدغه ثبت‌نام‌کنندگان تولیدکننده باید در چند شیفت با ترافیک بالا به تولید بپردازد و دغدغه مصرف‌کنندگان را برطرف کند از این رو همانطور که به تولیدکننده فرصت داده بودیم که تولید خودش را ادامه دهد با اخذ تعهداتی این فرصت را همچنان ادامه دادیم تا نتایج مرکز آزمون بین المللی از بابت تستیت هایی که آنها خواست

در ادامه نیز شرکت ایران خودرو در اطلاعیه ای در ۱۳ اسفند اعلام کرد: خودروی پژو پارس با مساعدت سازمان ملی استاندارد همچنان تولید خواهد شد و ثبت نام‌کنندگان به نوبت خودروی خود را دریافت خواهند کرد.

اما در روز ۱۴ اسفند نامه‌ای منتشر شد و این ابهام را به‌وجود آورد که احتمالا پژو پارس توسط این خودروساز تولید نمی شود، در نامه مذکور مدیرعامل ایران خودرو از رئیس سازمان استاندارد خواسته بود که برای ادامه تولید پژو پارس مجوز شفاف ارائه شود.

اتمام حجت رئیس سازمان ملی استاندارد درباره تولید پژو پارس

اما بعد از انتشار نامه مذکور رئیس سازمان ملی استاندارد در سه‌شنبه هفته گذشته ۱۵ و در حاشیه رونمایی از سامانه مشتقات نفتی در خصوص نامه مدیرعامل ایران خودرو گفت: در خصوص نامه بی خبرم، اما صحبت هایم را در خصوص تولید پژو پارس گفته ام و همان فصل الخطاب است. (پیش از این رئیس سازمان ملی استاندارد گفته بود تولید پژو پارس تا مشخص شدن نتایج آمون استاندارد ادامه دارد).

وزیر صمت: متقاضیان پژو پارس به خودروی مورد نظرشان می‌رسند

عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در روز ۱۷ اسفند در حاشیه مراسمی گفت: در خصوص پژو پارس مردم انشاء‌الله به تقاضای خود می‌رسند. ما موظف هستیم همه جوانب را با هم در نظر بگیریم یک وجه قضیه کیفیت و یک وجه تولید است لذا تلاش می شود تا تولید مناسب و با کیفیت تحویل مردم شود.

براین اساس با توجه به اتمام حجت رئیس سازمان ملی استاندارد در خصوص چگونگی ادامه روند تولید پژو پارس و همچنین گفته‌های وزیر صمت مبنی بر اینکه متقاضیان پژو پارس به خودروی مورد نظرشان می‌رسند به نظر می‌رسد ایران خودرو باید در این خصوص پاسخگوی تقاضای ثبت‌نام کنندگان این خودرو در سامانه یکپارچه باشد.

کد خبر 837923
منبع: فارس

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ثبت نام و قیمت خودرو

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 26
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 23
 • بهنام IR ۱۶:۵۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۹
  6 5
  پس دنا پلاس با گیربکس ساده چی پول ماشین ارتقا یافته یا اتوماتیک ندارم یه کاری بکنید
 • IR ۱۷:۲۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۹
  7 18
  وقتی خودرویی نتوانسته مجوزهای استاندارد را کسب نماید اونی که دنبال خریدش هست برای مصرف نمی خواهد در واقع می خواهد در این بلبشو بازار با توجه به اختلاف قیمت سودی ببرد. اگر استاندارد میگه باید تولید نشه و تازه اونایی که دارند همچنان به جامعه آسیب می زنند جمع آوری شود. معنی نداره چیزای کم خطر را در معرض پر خطر قرار دهید. خودمان ....
  • مهدی IR ۲۰:۴۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۹
   17 4
   چه استانداردی؟؟ نمیان بگن چرا ورقه ماشینها عین قوطی حلبیه یا این چه آب بندی هست که بالای 120 دیگه از جایی از ماشین نیست که باد نیاد تو .....ولی میگن چرا سنسور باد لاستیک نداره؟؟!!!
  • IR ۰۰:۰۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۰
   12 4
   اگر میخاستن تولید نکنن ثبت‌نام نمیکردن ومردم چشم انتظار نمی‌گذاشتن وشما که حرف ازاستاندارد می‌زنید کدوم ماشینهای ايران خودرو وسایپا استاندارد دارد
 • مسعود محمدآبادی IR ۱۷:۳۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۹
  20 6
  ایران‌خودرو جان اگر باری حال ما را درک کنید باید بفهمید پژپارس اگر از کارخانه ایران‌خودرو حذف بشه باید به شما بگویم که ملت برا همیشه با خرید از ایران‌خودرو خداحافظی میکنن و در این میان سایپا منفعت خوبی میخوره با مشتری زیاد
 • اسماعیل IR ۱۷:۵۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۹
  19 8
  برای رضای خداوند متعال و آرامش این همه متقاضی و خانواده هایشان که از کوچک تا بزرگ یکسال چشم انتظار هستند ما را از این بلاتکلیفی نجات دهید
 • عباس گنجه ای IR ۱۹:۴۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۹
  23 7
  سلام به جای پاک کردن صورت مسئله وکشتارمردم ایران استاندارد کنید وبه تعهداتی که به مردم داده آید عمل کنید
 • علی IR ۱۹:۴۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۹
  18 7
  استانداد کجاست مردم را گول می زنید فقط می خواهید قیمت ها را افزایش دهید
 • ناشناس IR ۲۱:۳۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۹
  18 7
  بعد از چند سال دیگه شگرد اینا رو نشناختید.اقا تو انبارها هست .فقط میخوان گرونش کنند .یه روز گندش درمیاد ‌.فقط باید واردات دست دوم خارجی آزاد بشه تا اینا التماس مردم را بکنند .کسی دیگه سمت این لگنها نمیره.
 • محمدازبیرجند IR ۲۲:۱۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۹
  21 4
  دست شما درد نکنه که دنبال این هستید که حق مارو بعداز یک سال چشم انتظاری.وفروختن داروندارمان.رابابت یک پژو پارس سال.از این شرکت.ایرانخودرو.بی کفایت.وبدقول.بگیرید.ماپول همین پژو پارس رو با هزار بدبختی جور کردیم به امید اینکه شب عید خانواده.مان یک ماشین بعد از 35بارقرعکشی.میبینن...
 • سمند سورن IR ۲۳:۴۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۹
  8 3
  حالا پیدا کنید پرتقال فروش را
  • سعید پژو پارس از رده خارج کنید با جان مردم بازی ا IR ۰۰:۱۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۰
   2 8
   پژو پارس باید به موزه برود چون استاندارد ندارد و با جان مردم بازی می‌شود چرا تولید متوقف نمی شود
  • امین IR ۰۲:۴۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۰
   6 0
   لعنت به آدم دروغگو
 • مصطفی IR ۰۱:۱۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۰
  14 1
  سلام مردم یک سال چشم انتظار پارس بودن طلا وماشین فروختن وجه جور کردن زمان ثبت نام ۱۸۰م بوده الان ۳۰۰ م بازم قبول ولی بهانه تراشی نکنید خواهشن اولین ماشین ماست ایقدر استرس ندین خواهشا
  • صادق IR ۲۰:۳۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۰
   3 0
   سایپا ۱۵۱ ایمن تر هس یا پارس؟
 • اسفندیار عظیمی IR ۰۱:۲۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۰
  14 2
  مسئولان محترم وزارت صمت. بازرسی، استاندارد سازی وشورای رقابت بخاطرخدا. تراجان بچه‌ها تان .تورا به شرفتان بفکر مردم باشید وبه مسئولان ایران‌خودرو فشاربیارید تا تعهدات به مردم درخصوص تحویل پژو انجام دهند..تا الان که توقفی درتولیدصورت نگرفته پس چرا به موقع خودرو ندادن.پیگیری واطلاع رسانی کنیدلطفا
 • حمدالله IR ۰۶:۵۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۰
  3 1
  خوش به حال خودم که نه پول دارم و نه ثبت‌نام کردم با موتور سال ۸۰تا نانوایی وسوپر مارکت میرم
 • فردین IR ۰۷:۱۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۰
  8 3
  همیشه راه برای دزدان باز است
 • مسعود GB ۰۹:۴۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۰
  8 1
  اینا فقط بلدن با مردم بازی کنن و با هر بهانه ایی قیمت ببرن بالا ماشینای مردم رو تحویل بدین بعد هر کاری خواستین بوکونین
 • سید محسن IR ۱۱:۵۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۰
  7 0
  با سلام بارها این پیام ارسال شده که ما پارس بدون استاندارد اجباری و افزایش قیمت میخواییم
 • حسین از میانه IR ۱۴:۵۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۰
  8 0
  با تشکر از وزیر محترم صمت باور بفرمایید توان پرداخت مبلغ اضافی را نداریم لطفا پژو پارس راتحویل دهید نوبت ما زمستان ۱۴۰۲ بود منتظریم بازنشسته فراجا.
 • محمد IR ۱۴:۵۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۱
  5 0
  بخاطر سود بیشتر خخخ
 • علیرضا IR ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۲
  5 1
  آقا پژو پارس هم نمی‌دید ی خودرو درست جایگزین بزارید آخه سورن هم ماشینه اگه واقعا به فکر مردم هستید ی ۲۰۷ با قیمت همین پارس بدید
 • اشک IR ۱۱:۰۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۲
  9 0
  خب به جای پژو پارس ، تارا یا دنا با موعد تحویل 90 روزه بدید.....یا همون سورن را با 300 میلیون و تحویل 90 روزه بدید به مشتری.....همش دروغه میخوان قیمت کارخانه را ببرن بالا...دزدی شاخ و دم ندارد.....
 • IR ۰۷:۲۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۳
  1 0
  بعديك سال انتظارازخدابترسيدكه ماجزخداكسي روندارىم همون پارس تحویل بدین
 • پ IR ۱۳:۳۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۳
  1 0
  با هزار بدبختی ۳۵۰ جور کردم که از روش وام ۱۰۰میلیونی استفاده کنم وبقیه ی پول سورن رو بدم حالا میگن ظرفیت تمام باز رفتم سراغ ۲۰۷ ظرفیت اون هم تمام شده حالا ما چه کار کنیم مگر تا ۲۷ وقت گذاشتین که بگید ظرفیت تمام وتارا هم که اصلا نمیتونیم بخریم مورد توجه مسوولین اگر برسه به دستشون