سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درخصوص استخدام ۳۵۰۰ روحانی و طلبه به عنوان معلم و ۲۵ هزار طلبه جهادی در مدارس توضیح داد.

طلبه معلم - معلم طلبه - معلمان طلبه

به گزارش همشهری آنلاین، علی فرهادی سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که آیا طلبه‌ها و روحانیون در آزمون استخدامی معلمی سهمیه‌ داشتند، گفت: روحانیون هیچ سهمیه‌ای در آزمون استخدامی ندارند. ما پس از برگزاری آزمون استخدامی متوجه شدیم که ۳۵۰۰ نفر از پذیرفته‌شدگان روحانی هستند.

وی افزود: هیچ سهمیه‌ای برای روحانیون وجود ندارد. این افراد آزمون داده‌اند و در مراحل آزمون قبول شده‌اند.

فرهادی درباره همکاری نیروهای جهادی با آموزش و پرورش اظهار کرد: نیروهای جهادی رابطه استخدامی با آموزش و پرورش ندارند. آنها در قالب طرح امین با ما همکاری می‌کنند و هیچ رابطه استخدامی با آموزش و پرورش ندارند و مبلغی هم از آموزش و پرورش دریافت نمی‌کنند. این روحانیون به‌صورت جهادی در تربیت دینی، مسائل شرعی و آموزش احکام در مدارس فعالیت می‌کنند.

همچنین به‌گفته حمید نیک‌زاد؛ مشاور وزیر آموزش و پرورش و دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش، در قالب طرح امین، بیش از ۱۰ هزار روحانی در مدارس فعالیت دارند که تا پایان سال به ۲۰ هزار نفر می‌رسد.

اخیرا وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که این وزارتخانه با کمبود ۲۰۰ هزار معلم روبه‌رو بود و برای رفع این کمبود امسال در اقدامی کم‌سابقه ۷۰ هزار معلم استخدام شدند، از این تعداد ۵۸۰۰ نفر جهادی‌اند و ۱۳۰۰ نفر معلم قرآن. با همکاری حوزه علمیه ۲۵ هزار نفر طلبه هم با هدف توجه به ابعاد اعتقادی دانش‌آموزان استخدام شدند.

این موضوع در فضای مجازی با حواشی مختلفی از جمله استخدام نیروهای طلبه با سهمیه ویژه یا بدون آزمون استخدامی همراه شد.

کد خبر 826607
منبع: تسنیم

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha