مجموع نظرات: ۱۷
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۵
۰ نفر

سمیرا سبزیان، زنی که در جنایتی هولناک با همدستی خواهر نوجوانش و مردی غریبه شوهرش را به قتل رسانده بود، ۹ سل پس از این جنایت قصاص شد. اما او چطور دست به این جنایت زد؟

محاكمه سميرا سبزيان

همشهری آنلاین: روز ۱۵ دی ماه سال ۹۳ جسد مرد جوانی در یکی از خیابان های سرآسیاب ملارد کشف شد. شواهد نشان می داد این مرد در محل دیگری فوت و جسدش به آنجا منتقل شده است. در جریان تحقیقات معلوم شد که مقتول با همسرش به نام سمیرا اختلاف داشته و ممکن است همین اختلافات منجر به قتل او شده باشد.

وقتی همسر۱۹ ساله وی تحت بازجویی قرار گرفت ابتدا دست داشتن در قتل شوهرش را انکار کرد اما در ادامه اعتراف کرد که با همدستی خواهر ۱۴ ساله اش و پسری جوان به شوهرش آبمیوه مسموم خورانده و او را به قتل رسانده اند. به این ترتیب خواهر وی و پسر غریبه بازداشت شدند و به همدستی در این جنایت اعتراف کردند.

در این شرایط بود که ۳ متهم در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شدند. در این جلسه متهمان قتل را به گردن یکدیگر می‌انداختند. زن جوان گفت خواهر ۱۴ ساله اش از شوهر او دل خوشی نداشته و نقشه قتل کشیده است. آنطور که او گفت آنها با خوراندن آبمیوه مسموم او را به قتل رسانده و جسد را در خیابان رها کرده اند.

با وجود این اظهارات دختر ۱۴ ساله روایت دیگری را بازگو کرد و گفت که خواهرش با جوان غریبه در ارتباط بوده و برای برداشت شوهرش از سر راه او را به قتل رسانده است. این متهم همچنین گفت که خواهرش او را مجبور کرده که آبمیوه مسموم را به شوهرش تعارف کند. در جلسه محاکمه پسر جوان نیز در دفاع از خودش حرفهای این ۲ خواهر را منکر شد و گفت من هیچ رابطه ای با آنها نداشتم. قضات دادگاه بعد از بررسی محتویات پرونده زن جوان را به اتهام قتل شوهرش به قصاص محکوم کردند و خواهرش و جوان غریبه نیز به حبس محکوم شدند.

با گذشت ۹ سال از وقوع این جنایت در شرایطی که حکم قصاص در دیوان عالی کشور تایید شده و اولیای دم نیز حاضر به بخشش قاتل نبودند صبح دیروز او در زندان قصاص شد.

در همین حال حسن آقاخانی، وکیل مدافع عامل این جنایت درباره روند رسیدگی به پرونده به همشهری می گوید: من به عنوان وکیل پرونده حدود ۵ مرتبه درخواست اعاده دادرسی دادم. قضات دیوان عالی کشور این پرونده را ۲ مرتبه برای رسیدگی به شعبه هم عرض ارجاع دادند اما باز هم حکم قصاص صادر شد. او ادامه می‌گوید: مسئولان قضایی چند مرتبه تلاش کردند تا جلسه صلح و سازش برگزار شود اما اولیای دم قبول نمی کردند و فقط قصاص می‌خواستند که سرانجام صبح چهارشنبه حکم در زندان زنان شهر ری اجرا شد.

کد خبر 817545

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار حوادث

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 8
 • IR ۲۱:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۹
  32 4
  سزای قاتل اعدام است در هر لباسی در هر عنوانی به هر دلیلی که باشد
 • IR ۲۱:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۹
  28 6
  خوب شد اعدامش کردند
 • IR ۲۳:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۹
  27 10
  هم نون شوهرشو خورده هم بهس خیانت کرده هم ولی نعمتش رو کشته . اعدام حقش بود
 • رویا IR ۰۰:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۳۰
  5 0
  ب نظر من اگه شوهرش رو دوس نداشته باید ازش طلاق میگرفته ن اینکه بکشدش
 • بنده خدا IR ۰۰:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۳۰
  1 0
  یکی از آثار نداشتن ایمان به خدا پاره شدن پرده عفت و حیای زن و آمدن جنبش کثیفی بنام زن زندگی آزادی باید منتظرشمار زیادی از این دست از اتفاقا باشیم
 • ایرانی IR ۰۰:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۳۰
  1 0
  من یک خانم هستم و می‌گویم هیچ دوست پسری هیچ پدری مادری خواهری فامیلی واس آدم متل شوهر نمیشه قدر شوهرتونو بدونید قول وکلک دوست پسرارو نخورید
 • IR ۰۴:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۳۰
  2 0
  بهتر که اعدام شد مگه میشه یک نفر رو اینقدر راحت کشت سزای قاتل اعدامه و بس
 • FR ۰۹:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۳۰
  2 0
  ممنون از دستگاه قضایی . قوه قضاییه از شما ممنون هستیم مگه قراره قاتل چون زن بوده اعدام نشه .تازه من ناراحتم چرا ۹ سال طول کشیده تا این قاتل رو اعدام کنن . ظرف نهایت ۶ ماه باید به سزای عملش میرسید
 • IR ۱۰:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۳۰
  2 0
  اگر حق طلاق به خانمها هم داده شود کمتر شاهد این اتفاقات ناگوار خواهیم بود.