عباس سلیمی‌نمین گفت: در حال حاضر منافقین، مزدورانی محسوب می‌شوند که با به حاشیه بردن تفکر و عقلانیت، تنها مأموریت ترور و شورش را از صهیونیست‌ها دریافت کرده و آن را عملی می‌سازند و از این طریق با سرویس‌دهی به اسرائیل از حمایت آن‌ها بهره می‌برند.

سلیمی نمین

به گزارش همشهری آنلاین، منافقین همواره خود را صاحب انقلاب می‌دانست و از فردای ۲۲ بهمن سال ۵۷ سر ناسازگاری با جمهوری اسلامی داشت. آنان از هر طریقی همچون بمب‌گذاری، ترور افراد مهم کشور، نفوذ در دستگاه‌های حساس و همکاری با دشمن بعثی سعی نمودند تا براندازی جمهوری اسلامی را عملی سازند که همیشه در تلاش‌های خود ناکام ماندند. امروزه منافقین، تبدیل به ماشین ترور و آشوبی در دست جریان سلطه محسوب می‌شوند تا اهداف آنان را پیاده سازند. در این باره با عباس سلیمی نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران گفت‌وگویی داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

شبهه‌افکنی در راستای شورش شهری

سلیمی نمین در ابتدا گفت: منافقین، پس از انقلاب اسلحه خود را کنار نگذاشت و به بهانه صیانت از انقلاب در برابر کودتای آمریکایی‌ها سلاح‌های خود را همچنان نگه داشتند و کار نظامی و سیاسی را باهم پیش می‌بردند. هدف اصلی آن‌ها دستیابی به قدرت مطلقه در ایران بود و برای همین در انتخابات مختلفی در اوایل انقلاب شرکت کردند که البته نتوانستند موفقیتی در این راستا کسب کنند. منافقین در ابتدا برای جذب نیرو از بین مردم انقلابی ایران خودشان را نیروهایی جا می‌زدند که پیرو امام خمینی بوده و از آموزه‌های ایشان بهره می‌برند، اما رفته‌رفته با سیاست‌هایی نظیر شبهه‌افکنی بین نیروها و کشته‌سازی، سعی داشتند آن افراد تازه جذب شده را نسبت به امام خمینی و جمهوری اسلامی مسأله‌ساز کرده تا راحت‌تر بتوانند آنان را در جنگ با حکومت اسلامی بسیج نمایند.

ابزار مناسب برای جریان سلطه

وی افزود: این تشنگی قدرت در بین منافقین موجب شده از همان ابتدا مورد توجه کشورها و رژیم‌هایی قرار بگیرند که از پیروزی انقلاب اسلامی چندان خرسند نبوده و از ابتدا روش ناسازگاری با ایران را پیگیری کردند و در رأس آنها رژیم صهیونیستی قرار دارد. برای همین منافقین، نیروی مناسبی به حساب می‌آمد تا آنان را برای ضربه به جمهوری اسلامی به کار بگیرند و اساساً حضور آنان در عراق و همکاری نزدیک با صدام حسین و رژیم بعث در راستای همین سیاست‌ها بود. گرچه آمریکایی‌ها در ابتدای امر به بهانه ترور برخی ژنرال‌هایشان توسط منافقین، قبل از انقلاب آنان را تروریست خوانده و اجازه فعالیت به این گروه را در خاک خود نمی‌دادند، اما این افراد مورد توجه صهیونیست‌ها و بنا به برخی تحلیل‌ها مدنظر ناتو بودند تا عملیات سری آن‌ها را انجام دهند. به طور مثال برخی گمانشان این است که انفجار حزب جمهوری دستور ناتو به منافقین بوده.

سلیمی نمین اشاره داشت: یکی از نکات مهم درمورد منافقین این است که سازمان دارای یک تشکیلات به شدت بسته و آهنین است که همین امر آن‌ها را برای همکاری با رژیم صهیونیستی مستعد می‌کرد. پیوند اصلی آن‌ها با کشورهای دشمن را باید در این موضوع جست‌وجو کرد که تشکیلات بسته و از بالا به پایین این سازمان که هیچ انتخابات و آزادی در آن وجود ندارد، این گروهک تروریستی را به ابزاری برای شورش در ایران تبدیل کرد که در دست کشورهای دشمن جمهوری اسلامی قرار بگیرند.

منافقین ابزار ترور و شورش برای صهیونیست‌ها هستند

این تاریخ‌پژوه در انتها بیان کرد: این روند بسته و خشنی که در تشکیلات منافقین وجود دارد موجب ایجاد درگیری‌های زیادی در بین اعضای این گروه شده است، به طوری که منافقین گاهی برخی افرادشان را تا ده سال در سلول انفرادی حبس می‌کردند. امروزه نیز ما شاهد آن هستیم که تشکیلات منافقین این مشکلات و درگیری‌ها را درون خود دارد، اما ادامه حیات خویش را با پول‌های صهیونیستی جبران کرده و از این طریق خلأهایش را ترمیم می‌کند. هنوز هم گروهک منافقین ابزاری برای پیشبرد طرح و نقشه کشورهایی است که به آن‌ها وابسته‌اند. آن‌ها تروریست‌هایی حرفه‌ای محسوب می‌شوند که جریان سلطه و رژیم صهیونیستی آنان را در ایران و کشورهای دیگر مورد استفاده قرار می‌دهد تا به رقبایش ضربه بزند. در حال حاضر منافقین، مزدورانی محسوب می‌شوند که با به حاشیه بردن تفکر و عقلانیت، تنها مأموریت ترور و شورش را از صهیونیست‌ها دریافت کرده و آن را عملی می‌سازند و از این طریق با سرویس‌دهی به اسرائیل از حمایت آن‌ها بهره می‌برند. ‎

کد خبر 815143

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha