همشهری آنلاین: رییس هیات مدیره شرکت اتصالات امارات اعلام کرد: هنوز دلیل کامل و واضحی برای کنار گذاشته شدن از پروژه اپراتور سوم تلفن همراه ایران دریافت نکرده‌ایم.

به گزارش ایسنا، پس از اعلام رسمی کنار گذاشتن شرکت اتصالات از کنسرسیوم تلفن همراه ایران، محمد حسن عمران - رئیس هیات مدیره شرکت اتصالات - با برگزاری یک نشست خبری اظهار کرد: در حال پیگیری موضوع هستیم تا دلیل برکناری‌مان را از پروژه اپراتور سوم تلفن همراه ایران دریافت کنیم؛ در حالی که شرکت اتصالات به تمام تعهدات خود پایبند بود و منتظر پاسخ رسمی شرکت مخابرات ایران در این زمینه هستیم.

خبرکنار گذاشتن اتصالات از اپراتور سوم ایران در چند روز گذشته رسانه‌های اماراتی بازتاب گسترده‌ای داشت و روزنامه‌های عربی‌زبان در صفحات اقتصادی اقدام به انتشار خبر و تحلیل و تفسیر آن پرداختند.

بعضی از کارشناسان نیز در تفسیرهای خود اظهار کردند، ارزش سهام اتصالات نیز در روزهای آینده به شدت کاهش خواهد یافت.

محمد سلیمانی - وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات ایران - روز 20 اردیبهشت‌ماه در مصاحبه‌ای اعلام کرد: کنسرسیوم تأمین اتصالات، به دلیل ارایه نکردن ضمانت‌های لازم و حق لیسانس در موعد مقرر، از دور مزایده خارج شده است و با توجه به شرایط ایجاد شده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی باید با بررسی شرایط نفر دوم و مابقی جوانب نسبت به انتخاب کنسرسیوم جدید اقدام کند.


پس از آن در اخبار اعلام شد که مسوولان اتصالات از این موضوع بی‌اطلاع هستند که محمدرضا فرنقی‌زاد - مدیر کل روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی - درباره علت بی‌اطلاعی مسوولان اتصالات تاکید کرد: ما بحث حذف کنسرسیوم تامین اتصالات را از روند مزایده اپراتور سوم تلفن همراه به صورت مکتوب به کنسرسیوم تامین اتصالات اعلام کردیم که 51 درصد سهام آن ایرانی و 49 درصد خارجی است.

به گفته او اگر کسی در مزایده به تعهدات خود عمل نکند، طبق قوانین با آن عمل می‌شود. در اسناد مزایده‌ی اپراتور سوم نیز تعهداتی وجود داشت که این کنسرسیوم به آن تعهدات عمل نکرد و طبیعی است در این صورت مطابق قوانین مزایده با سایر شرکت‌کنندگان در مزایده وارد عمل خواهیم شد.

همچنین شنیده‌ها حاکی است که نمایندگان مجلس خواستار توضیح وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات درباره کنار گذاشتن اتصالات از مزایده اپراتور سوم تلفن همراه هستند.

کد خبر 81194

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار