زن جوانی با مراجعه به پلیس درخصوص شکنجه خواهرزاده ۴ ساله‌اش به دست مادر و ناپدری‌اش گزارش داد و گفت: دیگر نمی‌توانم این صحنه‌های تلخ را تحمل کنم.

كودك آزاري

به گزارش همشهری آنلاین، چند روز قبل خبر هولناکی از ماجرای کودک‌آزاری در یکی از منازل بولوار رسالت مشهد به پلیس ۱۱۰ گزارش شد که بی‌درنگ عوامل گشت انتظامی با کسب مجوزهای قضایی به نشانی اعلام شده عزیمت کردند و با صحنه‌های هولناکی روبه رو شدند که دل هر انسانی را تکان می‌داد. آثار سوختگی، زخم و کبودی‌های زیادی که بیانگر کودک‌آزاری‌های بی‌رحمانه بود در حالی روی پیکر دختر ۴ ساله دیده می‌شد که ساعد مادرش نیز به دلیل زخمی عمیق باندپیچی شده بود. 

در همین حال خواهر ۲۸ ساله زن جوان با بیان اینکه دیگر قادر نیست این صحنه‌های تلخ را تحمل کند درباره این ماجرا به مشاور و مددکار اجتماعی رسالت مشهد گفت: خواهرم حدود ۳ سال قبل در حالی از شوهرش طلاق گرفت که دختری یک ساله داشت، اما بعد از طلاق دچار مشکلات روحی و روانی شد و چندین بار دست به خودکشی زد. در این شرایط و برای آنکه سرپناهی داشته باشد و بتواند مخارج زندگی خود و دخترش را تامین کند از ۲ سال قبل به عقد موقت «هوشنگ» درآمد، اما آن مرد هم خلافکار بود و برای گذران زندگی دست به هر خلافی مانند خرده‌فروشی مواد مخدر می‌زد و همواره خواهرم را به خاطر فرزند خردسالش تحقیر و سرزنش می‌کرد.

او جملاتی شرم‌آور درباره این دختر بی‌گناه به کار می برد که هر کسی از شنیدن آن خجالتزده می‌شد. او حتی خواهرم را وادار کرد برایش موادفروشی کند! خواهرم نیز به دلیل آنکه پول و سرپناهی نداشت با خواسته‌های شوهرش کنار می‌آمد، ولی از این وضعیت بسیار رنج می‌برد به طوری که دیگر به یک بیمار اعصاب و روان تبدیل شده بود و حال خودش را نمی‌فهمید. او به گونه‌ای از خود بی‌خود می‌شد که دست دخترش را با دندان گاز می گرفت و به جیغ‌های دلخراش این کودک ۴ ساله توجهی نمی‌کرد.

خواهرم بعد از چند ساعت وقتی به حال طبیعی بازمی‌گشت و متوجه رفتار خطرناک خودش می‌شد از شدت پشیمانی دست به خودکشی می‌زد که آخرین بار نیز چند روز قبل با تیغ رگ دستش را زد ولی ما متوجه شدیم و خوشبختانه از مرگ نجاتش دادیم که هنوز آثار این خودزنی وحشتناک روی ساعد ش وجود دارد.

از سوی دیگر هم ناپدری خواهرزاده‌ام او را با میله‌های داغ می‌سوزاند یا به شدت کتک می‌زند تا به قول خودش از مزاحمت‌های این دختر کوچک رها شود. این در حالی است که خواهرم نیز در برابر کودک‌آزاری‌های همسرش سکوت می‌کند و برای آنکه دوباره آواره و سرگردان نشود، رفتارهای بی‌شرمانه شوهرش را تحمل می‌کند. در این وضعیت دلم به حال این کودک معصوم می‌سوزد چراکه هر لحظه توسط پدر و مادرش مورد آزار قرار می‌گیرد. این بود که به ناچار با پلیس ۱۱۰ تماس گرفتم.

با دستور سرگرد لطفی (رئیس کلانتری رسالت مشهد) این زوج جوان که حدود ۲ سال از ازدواج موقت آنها می گذشت با هماهنگی قضایی به مقر انتظامی هدایت شدند. در همین حال زن جوان با ابراز پشیمانی از آزارهای دختر کوچولو گفت: وقتی به دخترم آسیب می‌زنم انگار خودم نیستم و بعد خیلی زود پشیمان می‌شوم.

با دستور مقام قضایی، دختر ۴ ساله تحویل نیروهای اورژانس اجتماعی ۱۲۳ شد تا به بهزیستی انتقال یابد و مادر او نیز توسط امدادگران اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان روانپزشکی ابن‌سینای مشهد هدایت شد تا بررسی‌های علمی و درمانی در این باره صورت گیرد.

کد خبر 794656
منبع: خراسان

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار حوادث

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha