«اریک اوسمانیس» مربی بین المللی تونل باد (Wind Tunnel) که آموزش بازیگرانی همچون «هنری کویل» در نقش سوپرمن و «تام کروز» در سری فیلم‌های ماموریت غیرممکن را برعهده داشته، به منظور تدریس در دوره پیشرفته مربیگری «تونل باد» به کیش سفر کرده است.

اریک اوسمانیس

به گزارش همشهری آنلاین، «اریک» ۳۲ ساله که از سال ۲۰۰۹ به این رشته ورزشی علاقه‌مند شده و فعالیت خود را آغاز کرده است، امروز یکی از مربیان مطرح جهان در «تونل باد» به شمار می‌رود؛ او چند روزی برای تدریس در یک دوره آموزشی به کیش سفر کرده تا مربیان ایرانی تونل باد میکامال را تحت آموزش‌های حرفه‌ای و پیشرفته قرار دهد که در همین راستا مصاحبه‌ای با او ترتیب دادیم.

 آقای «اریک»، تونل باد کیش را از لحاظ سخت افزاری چگونه ارزیابی می‌کنید؟

تجهیزات سخت افزاری «تونل باد» کیش یکی از مدرن‌ترین تونل‌های بادی جهان است؛ ‌من به کشورهای زیادی که «تونل باد» دارند سفر کرده‌ام و به جرات می‌توان گفت که «تونل باد» جزیره کیش یکی از مدرن ترین تونل بادها در دنیا محسوب می‌شود.

ذهنیت من از ایران پیش از سفرم به این کشور، یک کشور تحریم شده و توسعه نیافته بود، اما آن چیزی که در تهران و کیش دیدم، خلاف آن را ثابت کرد

آیا برای اولین بار به ایران سفر کردید؟

بله اولین بارم بود؛ حدود یک روز در تهران بودم و امروز چهارمین روز حضورم در کیش است و فردا این جزیره زیبا را ترک خواهم کرد.

 ایران معرفی شده در رسانه‌های غربی و ایرانی که در واقعیت وجود دارد، چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟

تجربه‌های زیادی از سفر به کشورهای مختلف داشتم و به این نتیجه رسیدم که نباید یک کشور را از طریق رسانه‌ها قضاوت کرد؛ برخی مواقع تصویر منتشر شده از کشورها در رسانه‌های جهانی واقعی نیست؛ مردم ایران بسیار بافرهنگ هستند؛ ‌ اگر بخواهم صادق باشم باید بگویم پس از ورود به کیش و مشاهده زیرساخت‌های موجود در این جزیره شگفت زده شدم.

دقیقا چه چیزی باعث شگفت زدگی شما شد؟

در این جزیره احساس آرامش و امنیت را به وضوح می‌توانید حس کنید و همین موضوع به نظرم یک پیش شرط اصلی برای یک گردشگر است؛ دریای زلال، ‌ جزیره زیبا، ‌ هوای پاک و مردم با فرهنگ سبب شد که حس خیلی خوبی پیدا کنم.

آقای اریک؛ ‌ علاقه مندیم که با سوالات‌مان به حوزه تخصصی شما برگردیم؛ ‌ برگزاری دوره آموزشی پرواز در «تونل باد» کیش چگونه پیش رفت؟

به این نتیجه رسیدم که نباید یک کشور را از طریق رسانه‌ها قضاوت کرد؛ برخی مواقع تصویر منتشر شده از کشورها در رسانه‌های جهانی واقعی نیست؛ مردم ایران بسیار بافرهنگ هستند؛ ‌اگر بخواهم صادق باشم باید بگویم پس از ورود به کیش و مشاهده زیرساخت‌های موجود در این جزیره شگفت زده شدمدوره بسیار خوبی بود؛ با توجه به اینکه حاضرین در این دوره فقط ۲ ماه تمرین داشته‌اند، باید اذعان کنم که واقعا از سطح خوبی برخوردار بودند؛ البته دلیل این اندازه از پیشرفت در طی ۲ ماه برای من نیز تعجب برانگیز بود که علت آن را از مسوولان حاضر پرس و جو کردم که اعلام کردند محدودیتی برای پرواز در «تونل باد» کیش وجود نداشته و تایم تمرین برای افراد حاضر در دوره آزاد بوده است.

تمرین در بحث پرواز در «تونل باد» خیلی مهم است و اینکه مجموعه میکامال شرایط لازم برای تمرین بدون محدودیت را فراهم کرده است، ‌ خبر خوشحال کننده‌ای برایم بود.

آیا «تونل باد» را فقط باید در دسته حرفه‌های مفرح قلمداد کرد یا مسابقات بین المللی ورزشی هم دارد؟

در این رشته ورزشی مسابقات جهانی و منطقه‌ای بین المللی برگزار می‌شود؛ البته این رشته به عنوان تفریح نیز متقاضیان زیادی در سراسر جهان دارد؛ درصد زیادی از تمرینات چتربازان حرفه‌ای جهان در تونل باد انجام می‌شود و در عرصه نظامی نیز کاربرد آموزشی بالایی دارد.

آیا کیش شرایط میزبانی از مسابقات بین المللی این رشته ورزشی را دارد؟

باید اذعان کنم که «تونل باد» مدرن و زیرساخت‌های کیش، ‌ شرایط میزبانی از مسابقات بین المللی را دارد و امیدوارم به زودی شاهد برگزاری مسابقات بین المللی در کیش باشیم.

شما مربی بازیگران معروفی در فیلم‌ «سوپرمن» و سری فیلم‌های ماموریت غیر ممکن بودید، ‌کار با کدام بازیگر برایتان لذت بخش بود؟

در آینده‌ای نه چندان دور دوباره به ایران زیبا سفر می‌کنم؛ قطع یقین خاطرات سفر به ایران را در صفحه‌های شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک خواهم گذاشتنگاه من در آموزش نحوه پرواز به بازیگران سرشناس یک نگاه حرفه‌ای و تخصصی است تا بهترین خروجی از کار حاصل شود؛ ‌راستش را بخواهید از تمامی کارهایم در همکاری با بازیگران سرشناس فیلم‌های سینمایی لذت برده‌ام اما باید اذعان کنم که «هنری کویل» یا همان سوپرمن معروف، یک شخصت متواضعی دارد که کار با او برایم بسیار جذاب بود.

در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید.

جزیره کیش یک سفر به یادماندنی برایم بود که باعث می‌شود در آینده‌ای نه چندان دور دوباره به ایران زیبا سفر کنم؛ قطع یقین خاطرات سفر به ایران را در صفحه‌های شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک خواهم گذاشت.

به گزارش ایرنا، ‌ «تونل باد» میکامال کیش مدرن ترین و بزرگترین «تونل بادی» کشور محسوب می‌شود که دارای آخرین تکنولوژی مدرن روز است.

از تعداد زیادی داوطلب ثبت نامی برای شرکت در دوره آموزشی برگزار شده، فقط پنج نفر توانستند با عبور از تست‌های فیزیکی و آمادگی جسمانی، در کلاس‌های آموزشی پرواز در تونل بادی «اریک اوسمانیس» شرکت کنند؛ این پنج نفر گواهی لازم برای فعالیت‌های آموزشی در تونل بادی کیش را دریافت کردند.

کد خبر 783451
منبع: ایرنا

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha