فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف یک فرار مالیاتی عجیب به ارزش ۱۷ هزار میلیارد ریال توسط کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی خبر داد.

مالیات

به گزارش همشهری آنلاین، سردار حمید علینقیان‌پور فرمانده انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان با اشرافیت و هوشمندی بالای خود از فرار مالیاتی سنگین یکی از شرکت‌های بازرگانی و صنعتی مطلع و موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد این شرکت از شرکت‌های صوری و کاغذی بوده و از زمان تأسیس در سال ۹۰ اقدام به اختفای فعالیت اقتصادی و کتمان درآمد و عدم انجام تکالیف قانونی مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم و ارزش افزوده کرده و در این مدت مرتکب فرار مالیاتی به ارزش ۱۷ هزار میلیارد ریال شده است.

علینقیان‌پور ادامه داد: مأموران پس از دریافت مشخصات مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره و عضو هیأت مدیره شرکت،  ۲ نفر که با هم زن و شوهر بودند را در شهرستان گلپایگان دستگیر و به پلیس امنیت اقتصادی منتقل کردند در تحقیقات اولیه مشخص شد این افراد به شغل چوپانی مشغول بوده و افرادی کم بینا و دارای وضعیت نامناسب مالی هستند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان بیان کرد: در تحقیقات از افراد دستگیر شده بیان شد در سال ۹۰ یکی از همشهریان‌شان به بهانه بهبود وضعیت مالی و کسب در آمد، مدارک شناسایی آنها را اخذ و ضمن ثبت شرکت اقدام به اخذ کد اقتصادی کرده است  سپس با بردن او به دفاتر اسناد رسمی و تنظیم تعداد زیادی وکالتنامه در دفترخانه مبالغی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان بابت هر وکالت‌نامه به او پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: پس از اخذ اظهارات افراد دستگیر شده تحقیقات پلیس وارد مرحله جدیدی شد و با انجام یک سری اقدامات تخصصی و هوشمندانه ۱۸ نفر از ذینفعان و وکالت گیرندگان شناسایی و به پلیس امنیت اقتصادی استان احضار شدند پس از اقرار به فرار مالیاتی خود برای تعیین تکلیف به اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان معرفی شدند.

علینقیان پور خاطرنشان کرد: در ادامه با تلاش شبانه‌روزی ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصاد پلیس اصفهان ۲۰ نفر دیگر از ذینفعان واقعی شرکت در شهرها و استان‌های دیگر شناسایی و ضمن مسدود شدن حساب‌های بانکی آن‌ها به مرجع قضائی معرفی و اقدامات در راستای وصول مطالبات بدهکاران مالیاتی از طریق اداره کل مالیاتی استان در حال انجام است.

کد خبر 773819
منبع: فارس

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار پليس

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha