مدافع سرخ ها می گوید برای بازی در پرسپولیس خیلی انگیزه دارم و اگر بخواهم آن را تشبیه کنم باید بگویم بمبی از انگیزه هستم.

محمدمهدی احمدی

به گزارش همشهری آنلاین محمدمهدی احمدی مدافع ملی‌پوش پرسپولیس بعد از یک فصل که به شکل قرضی برای مسجدسلیمان بازی کرد به پرسپولیس پیوست تا در تیم امید و پرسپولیس شانس زیادی برای بازی داشته باشد. به بهانه درخشش احمدی در مقابل تیم قزوینی در اولین بازی تدارکاتی پرسپولیس گپ و گفتی با او داشتیم، بازیکنی که در تیم امید و پرسپولیس یکی از بهترینهاست.

بعد از یک فصل دوری به پرسپولیس برگشتی. در این رابطه چه صحبتی‌ داری خصوصاً در شرایطی که نعمتی هم نیست و یحیی فقط تو را در جناح چپ دارد؟
به هر حال علی نعمتی بازیکن بسیار خوبی است اما من آماده مبارزه هستم. فصل قبل هم انگیزه بالایی داشتم اما برای اینکه تجربه‌ام بیشتر شود به مسجد سلیمان رفتم تا بیشتر بازی کنم و حالا برگشتم تا مبارزه کنم و بهترین نمایش‌ها را با حضور در تیم امید و تجربه‌ای که در تیم امید کسب کردم ارائه دهم. برای بازی در پرسپولیس خیلی انگیزه دارم و اگر بخواهم آن را تشبیه کنم باید بگویم بمبی از انگیزه هستم.


گویا در مقابل تیم شمس‌آذر هم یکی از بهترین بازیکنان زمین بودی؟
بله خدا را شکر موفق شدم با ارسالی از چپ پاس گل خوبی را برای مهدی عبدی مهیا سازم و بعد از آن هم روی گل دوم تأثیر مستقیمی بگذارم و برای تیمم پنالتی بگیرم تا گل دوم تیم به ثمر برسد.


با رقابت شدیدی که با دو بازیکن با تجربه مانند نعمتی و امیری‌ داری واقعاً امیدوار به بازی هستی؟
رقابت همه جا هست. بازی در پرسپولیس هم به نسبت بقیه تیم‌ها خیلی مشکل‌تر است اما من امیدوارم و در بازی دوستانه هم آنقدر خوب کار کردم که از سوی آقا وحید و چند تن دیگر از بازیکنان و کادر فنی مورد تشویق قرار گرفتم. مثلاً آقا وحید که از نمایش من در نیمه اول خیلی خوشش آمده بود و در نیمه دوم جایگزین من در جناح چپ شدند به من گفتند که امسال باید بهترین نمایش‌ها را ارائه دهی. سرمربی‌مان هم از بازی‌ام مقابل تیم قزوینی رضایت داشتند و مرا تشویق کردند. فصل قبل به من گفتند برو اما امسال گفتند باید بایستی و بهترین نمایشها را ارائه دهی.


بازی در تیم امید هم به نظر به تو خیلی کمک کرده است؟
حتما همین طور است چه بسا که قبلش هم در اردو بودم و غرب آسیا هم شرایطش به گونه‌ای شد که بازی‌هایش خیلی به بازیکنان تیم امید و من کمک کرد و وقتی از آنجا به پرسپولیس آمدم خیلی آماده و سرحال برگشتم تا خودم را به بهترین شکل ممکن نشان دهم.


در رابطه با رقابت و بازی در کنار سه تن از بهترین‌های ایران که لقب مدافعان آهنی به آنها داده شده چه نظری داری؟
واقعا لقب مدافعان آهنی برازنده مدافعان میانی ما است چون واقعاً آهنی هستند و نفوذ و گذر از آنها خیلی سخت است و برای بازی کردن و مبارزه با آنها ذهن به چالش کشیده می‌شود.


کار برای مدافعان کناری در کنار سه تن از بهترین مدافعان ایران را که خودت هم یکی از آنها هستی چگونه ارزیابی می‌کنی؟

شاید مدافعان کناری در نقش پیستون بازی کنند. در هر حال در هر پستی که مربیان در جناح چپ صلاح بدانند بازی کرده و سعی می‌کنم بهترین نمایش ممکن را ارائه دهم.


علی نعمتی در جناح چپ واقعاً به لحاظ دفاعی بهترین بود. تو می‌توانی به‌عنوان مدافع چپ کلاسیک، خیال یحیی را از بابت رفت و برگشت‌ها و ارسال توپ از این جناح مانند دفاع راست راحت کنی؟
رفت و برگشت‌ها خیلی سخت است که هم در دفاع باشی و هم در خط حمله نفوذ داشته باشی و این امر حتماً به یک بدن خیلی آماده نیاز دارد اما اگر دیده باشید در تیم ملی در پست پیستون چپ بازی می‌کنم و در تیم پرسپولیس هم این آمادگی را دارم اما در هر حال اگر آقا یحیی به من اطمینان کند حتماً جواب اعتمادشان را می‌دهم.


در خصوص انگیزه تیمتان برای قهرمانی و رقابتی که بین مدعیان برای قهرمانی وجود دارد چه صحبتی داری؟
به نظرم هر سال که می‌گذرد سطح لیگ خیلی بالاتر می‌رود. امسال سپاهان و تراکتور هم خیلی آماده‌اند و تیم‌های پرسپولیس و استقلال هم که مدعیان سنتی قهرمانی هستند اما در تیم ما همه در این رابطه صحبت می‌کنند که یک کار نیمه تمام داریم که امسال باید تمامش کنیم.


واقعاً فکر می‌کنی تیمتان این قدرت را دارد که مقابل تیمی مانند النصر با ابرستاره‌هایش که رونالدو و بنزما هستند بایستد؟
حتماً ما با این تیم که در سید 4 هست بازی می‌کنیم و و باور کنید جاه‌طلبی بالایی برای این بازی و قهرمانی در آسیا داریم و منتظر کارهای بزرگ پرسپولیس در آسیا باشید.


در خصوص بازی با تیم آلومینیوم در هفته اول در ورزشگاه آزادی و بازی در هفته پنجم مقابل استقلال چه صحبتی داری؟
شرایط خوبی داریم و بازی در ورزشگاه آزادی مقابل دیدگان هوادارانمان مقابل تیم اراکی یک شروع فوق‌العاده است و حتماً با حمایت هوادارانمان سعی می‌کنیم که در ابتدای کار شروع خیلی خوبی داشته باشیم و با قدرت استارت بزنیم و قهرمانانه لیگ را شروع کنیم. بازی در هفته پنجم هم شرایط خاص خودش را دارد به همین دلیل ما سعی می‌کنیم تا آن زمان کاملاً آماده شویم و نمایش خیلی خوبی در دربی داشته باشیم و بازی شش امتیازی را به سود خودمان خاتمه دهیم.


در مورد تمرین و بازی مقابل مهاجمان پرسپولیس چه نظری به لحاظ فنی داری؟
هر دو مهاجم ما خصوصیات خاصی به لحاظ فنی دارند. عبدی باهوش است و شهاب واقعاً جنگنده است و به لحاظ فیزیکی خیلی مدافعان را اذیت می‌کند.


قبول‌ داری که نیاز به مهاجم ششدانگ دیگر هم بعد از رفتن عیسی دارید؟
حتماً در این رابطه اقدام خواهد شد و یک مهاجم داخلی و اگر نشد یک مهاجم خوب ششدانگ را جذب خواهیم کرد.

کد خبر 773432

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 13
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۴:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
    24 4
    گلمحمدی باید به بازیکنان شایسته و جوان میدان دهد تا خودشان را ثابت نمایند امیری و نعمتی درفصل گذشته خودشان رانشان دادند باید به این بازیکن جوان هم فرصت دهد تا خودش را چون بازی دوستانه ثابت نماید