سه‌شنبه ۱۶ آبان ۱۳۸۵ - ۱۸:۴۴
۰ نفر

گروه شهری: پیمان خواهرخواندگی تهران و مینسک پایتخت‌های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس سه شنبه 16 آبان توسط محمد باقر قالیباف - شهردار تهران - و میخاییل پاولوف - شهردار مینسک- امضا شد.

به گزارش سما، این تفاهم نامه در سفر «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهوری بلاروس و هیات همراه به تهران به همراه 8 بیانیه و یادداشت تفاهم همکاری دیگر بین دو کشور ایران و بلاروس با حضور روسای جمهور دو کشور به امضا رسید.

برخی از مفاد پیمان خواهر خواندگی تهران و مینسک بدین شرح است: تبادل تجارب و اطلاعات در زمینه‌های مدیریت شهری، اقتصاد شهری، خدمات شهری، ساخت و ساز و توسعه شهری، حمل و نقل و ترافیک و حفاظت از محیط زیست شهری، ترغیب و تشویق همکاری‌های تجاری و اقتصادی سودمند و سرمایه گذاری‌های مشترک در طرح‌های توسعه شهری، همکاری در طراحی و اجرای پروژه‌های مورد نیاز و علاقه دو شهر و همچنین ایجاد تسهیلات لازم به منظور حضور فعال شرکت‌ها و پیمانکارانخش خصوصی دو کشور در پروژه‌های یکدیگر، تبادل گروه‌ها و هیات‌های فرهنگی و کارشناسی میان دو شهر با هدف توسعه روابط فرهنگی و آموزشی.
رئیس جمهور بلاروس دیروز در دیدار با مقامات ایرانی و از جمله دکتر قالیباف گفت:تهران شهر بسیار تمیز و زیبایی است. در نقاط مختلف آن جنب و جوش و ساخت و ساز می بینم و به نظر می رسد شهر در حال تحول است.

کد خبر 7688

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی