وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم در هیچ کشوری به طور رایگان بیمارستان ایجاد نکرده و چنین هزینه‌ای نخواهد کرد، گفت: برنامه اصلی دولت صادرات تجهیزات پزشکی با هدف ارزآوری است.

بهرام عین‌اللهی - وزیر بهداشت

به گزارش همشهری آنلاین، بهرام عین اللهی درباره حاشیه‌سازی برخی درباره برنامه ایران برای صادرات خدمات و تجهیزات پزشکی به اندونزی که در سفر اخیر رئیس جمهور به جاکارتا مورد توافق قرار گرفت، اظهار داشت: صادرات دارو و تجهیزات پزشکی از سیاست های کلی دولت سیزدهم است و در سفر به ژنو نیز در مذاکره با وزرای بهداشت کشورهای حاضر، این موضوع مطرح و پیگیری شد.

وی با یادآوری اینکه جمهوری اسلامی ایران ربات جراح سینا را به اندونزی صادر کرده است، افزود: پس از سفر آیت الله رئیسی رئیس جمهور به جاکارتا، رئیس جمهور اندونزی چندین ربات جراح دیگر نیز از ایران درخواست کرد.

وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: اینکه اندونزی خواستار دارو و تجهیزات پزشکی از ایران باشد، علاوه بر اینکه برای کشورمان افتخار آفرین، ارزآوری به همراه دارد.

این عضو کابینه دولت سیزدهم به عملکرد وزارت بهداشت در حوزه سلامت نیز گریزی زد و گفت: در این دولت ۱۵ هزار تخت بیمارستانی و ۱۰۳ مرکز درمانی ساخته شده که ۷۰ درصد آن در مناطق محروم بوده است.

کد خبر 766105
منبع: ایرنا

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha