معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: امروز نسخه نهایی لایحه حجاب و عفاف به مجلس تقدیم شد تا در آینده راجع به جزئیات آن بحث و کارشناسی شود.

سید محمد حسینی

به گزارش همشهری آنلاین، سیدمحمد حسینی درباره لایحه حجاب و عفاف بیان کرد: این یک لایحه قضایی بود که قوه قضاییه ارائه کرد و در دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی گفت: امروز نسخه نهایی لایحه حجاب و عفاف به مجلس تقدیم شد تا در آینده راجع به جزئیات آن بیشتر بحث و کارشناسی شود.

حسینی با بیان اینکه حفظ کرامت بانوان در لایحه حجاب و عفاف در نظر گرفته شده است در پایان بیان داشت: سعی کردیم این لایحه جامع و کامل باشد، اگر هم نقص و ایرادی داشته باشد در مجلس رفع خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای ۸ خرداد سال جاری با تقریر و تبیین مقولات ناظر بر لایحه عفاف و حجاب، گفته بود: لایحه مرتبط با مقوله عفاف و حجاب در تاریخ دوم اردیبهشت پس از تدوین و تنظیم در قوه قضاییه به دولت ارسال شد و قوه مجریه در تاریخ ۳۱ اردیبهشت این لایحه را با امضای رئیس‌جمهور و وزیر دادگستری به مجلس فرستاد؛ آنطور که معاونت حقوقی قوه قضائیه گزارش داده لایحه قوه قضاییه در این زمینه، متضمّن ۹ ماده بود و لایحه دولت دربرگیرنده ۱۵ ماده. طبیعی است که اصلاحاتی در دولت بر این لایحه در قالب اصلاحات عبارتی و در بخش‌هایی اصلاحات ناظر بر جرائم اعمال شد. اعمال‌نظر در دولت بر این لایحه، اقدام مطلوبی بود؛ مجلس نیز اختیار دارد که اصلاحات مدنظر خود را در این لایحه اعمال کند و ما ملتزم به اجرای هر آنچه تبدیل به قانون شد، هستیم.

پیشتر نیز بهزاد پورسید معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه در نشست خبری با محوریت لایحه حجاب و عفاف گفته بود: توجه لایحه قضایی بر جرم انگاری است و به دنبال سایر جنبه‌های موضوع نیست. موضوع حجاب و عفاف می‌توان جنبه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی داشته باشد، ولی الزاما این موضوع برای قوه قضاییه تکلیفی را ایجاد نمی‌کند. بنابراین آنچه در جلسه سران سه قوه قضاییه تکلیف شد تهیه لایحه قضایی بود. در این جلسات توافقی صورت گرفت که بین تخلف و جرم تفاوتی در این لایحه قائل شویم.

کد خبر 764171

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 11
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۸:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  58 1
  به جای این لایحه که بین سایر کشورهای مسلمان هم رایج نیست، لایحه ای برای کمک به کودکان کار و بهبود وضعیت اقتصادی مردم به اجرا بزارید. این یعنی اهمیت دادن به وضع معیشتی مردم.
  • IR ۲۲:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
   33 1
   صبح به صبح با اعصاب خراب برای مشکلات زندگی از خونه میزنیم بیرون یه امید کوچیکی داشتیم که وضع ملت تو این دولت بهتر شه اخرش میرسیم به این چیزا یه عده هم که یاد گرفتن میگن حجاب در اولویته، عزیزان کسی مخالف حجاب نیست ولی حجاب اجباری در کنار اقتصاد مریض باعث سواستفاده خیلیا شده.
 • ناشناس IR ۲۲:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  59 1
  درعوض صرف این همه وقت وهزینه وایجادتنشهای اجتماعی،بدنبال بهبودوضع اسفباراقتصادوبیکاری وناامنیهای اجتماعی باشید