۷ سالی می‌شود که خورد و خوراکش شده نوشابه. وقتی خسته می‌شود تنها چیزی که به او انرژی می‌دهد نوشابه آن هم از نوع گازدارش است.این مطلب بازخوانی گزارشی است که اسفندماه ۱۳۹۳ در هفته نامه همشهری سرنخ منتشر شده است.

مرد نوشابه‌اي

به گزارش همشهری آنلاین، صبحانه، ناهار و شام هم فقط نوشابه است. «غلامرضا اردشیری» مدت‌هاست که مزه هیچ غذایی را نچشیده است، می‌گوید نه تنها در زندگی‌اش احساس گرسنگی نمی‌کند بلکه اگر کسی را در حال خوردن غذا ببیند، حالش بد می‌شود. خودش نمی‌داند چرا و به چه دلیل این مشکل برایش رخ داده است، اما از وضعیت موجود زیاد هم ناراحت نیست. اما اینکه اولین بار چرا و به چه دلیل، مرد میانسال به سراغ نوشابه رفت و چه شد که روز و شبش با نوشابه عجین شد را در گزارش سرنخ بخوانید:‌کار اصلی‌اش تعمیرات فایبرگلاس است، زندگی آبرومندی دارد و دو دخترش را راهی دانشگاه کرده است، اما اتفاقی که برای او رخ داده نه به کارش مربوط است و نه به زندگی‌اش.

غلامرضا اردشیری می‌گوید: «زندگی‌ام عادی بود مثل تمام مردم دیگر، هرگز هم تصورش را نمی‌کردم که چنین بلایی سرم بیاید. نه تصادفی رخ داد که اثرات ناشی از آن باشد و نه شوکی به من وارد شد. واقعا هنوز هم پی به علت این اتفاق نبرده‌ام و این مهمترین سئوالی است که در زندگی‌ام همیشه با آن مواجه هستم، اینکه چرا فقط می‌توانم نوشابه بخورم.»‌

او ادامه می‌دهد: «یکی از روزهای خرداد ۸۶ بود، آن شب، مثل همه شب‌ها به خواب رفتم و نیمه‌های شب بیدار شدم. حس عجیبی داشتم، احساس می‌کردم شی‌ای مثل مو داخل دهانم است، حس می‌کردم که سر این مو داخل دهانم است و انتهایش داخل معده‌ام، هر کاری می‌کردم این مو را خارج کنم امکان‌پذیر نبود. مو مثل یک سیم بکسل داخل گلویم قرار داشت و حس خفگی به من دست داده بود، آنقدر محکم و سفت بود که نمی‌دانستم چه‌کار باید انجام دهم. نمی‌توانم آن را واقعا توصیف کنم اما حسش دیوانه کننده بود.

 فردای آن روز، راهی دکتر شدم، به سراغ هر دکتری که فکرش را بکنید رفتم. هر کسی یک دکتری را معرفی می‌کرد و دکترها هم که نمی‌توانستند بیماری‌ام را تشخیص دهند مرا به همکار دیگرشان معرفی می‌کردند، صبح تا شب یا در مطب دکتر بودم یا بیمارستان، اما هیچ کسی نمی‌توانست بیماری‌ام را تشخیص دهد. مویی داخل دهانم نبود، اما حس بودن این مو، دیوانه کننده بود. برای رهایی از این حس، به سراغ هر دکتری که فکرش را بکنید رفتم تا اینکه یک متخصص کلیه و خون گفت بهتر است پیش روانپزشک بروی و دکتری را به من معرفی کرد.» 

قرص‌های سکته‌آور

مرد میانسال که از حسی که به او دست داده بود به تنگ آمده بود، آدرس دکتر روانپزشک را گرفت و راهی مطب او شد. او می‌گوید: «دکتر قرص‌هایی به من داد که هر شب باید آن‌ها را استفاده می‌کردم و به من گفت اگر قرص‌ها سازگار با بدنت نبود، آنها را مصرف نکن، خوردن این قرص‌ها حالم را خیلی بد کرد و مثل افرادی بودم که سکته کرده‌اند. نصف صورتم فلج شده بود و آب دهانم می‌ریخت، حس مو از بین رفت اما حالم به طرز وحشتناکی بد شده بود.»‌

آقای اردشیری چاره‌ای نداشت جز ترک قرص‌هایی که دکتر متخصص آنها را تجویز کرده بود. در همان زمان بود که احساس تشنگی زیاد باعث شد تا برای رفع عطش به سراغ نوشابه برود.

 می‌گوید: «تیر ماه همان سال، وقتی قرص‌ها را کنار گذاشتم، احساس تشنگی شدیدی داشتم و دلم نوشابه می‌خواست، وقتی اولین لیوان نوشابه را خوردم، حس می‌کردم که این اولین باری است که چنین خوراکی خوشمزه‌ای را خورده‌ام. حس آرامش و انرژی به من دست داد، بعد از آن زندگی‌ام با خوردن نوشابه ادامه یافت.»

غذا ممنوع!

مرد نوشابه‌ای می‌گوید: «از تیر سال ۸۶ تا الان هیچ غذایی نخورده‌ام جز نوشابه. روزی ۳ بطری بزرگ نوشابه مصرف می‌کنم. برای من غذا معنایی ندارد و اصلا احساس گرسنگی به من دست نمی‌دهد. وقتی می‌بینم که یک نفر در حال خوردن غذاست احساس تهوع به من دست می‌دهد و حالم بد می‌شود. خانواده‌ام خیلی مراعات مرا می‌کنند و مدت‌هاست که دیگر جلوی من غذا نمی‌خورند.» 

بعد از آن، نوشابه با زندگی مرد میانسال همراه شد، حالا دیگر هیچ چیز هوس نمی‌کند و تنها چیزی که او را شارژ و سر حال نگه می‌دارد مصرف نوشابه آن هم از نوع گازدارش است. می‌گوید: «مصرف نوشابه هیچ تاثیر بدی در زندگی‌ام نگذاشته است، البته از زمانی که شروع به خوردن نوشابه کردم ۳۲ کیلو وزن کم کرده‌ام، سال ۸۶ وزنم ۱۰۵ کیلو بود و الان ۷۳ کیلو هستم. اما یک سالی است که وزنم هیچ تغییری نکرده است. اما این تغییر وزن هم هیچ اثری بر سلامتی‌ام نگذاشته و من مشکلی ندارم. همانطور که می‌دانید خوردن نوشابه مضرات زیادی دارد، حتی باعث پوکی استخوان یا زخم معده می‌شود، اما من آزمایشات کامل داده‌ام، از آندوسکوپی گرفته تا آزمایشات خیلی جزئی ولی در حال حاضر که خوشبختانه هیچ مشکلی ندارم و مصرف نوشابه تاثیر منفی بر روی من نگذاشته است.» 

مرد نوشابه‌ای ادامه می‌دهد: «البته یک سری مزایا هم برای من داشته است، مثلا وقتی یک ساعت کار می‌کنم احساس خستگی زیادی به من دست می‌دهد و نمی‌توانم به کارم ادامه دهم، ولی نوشیدن یک لیون نوشابه گازدار آنچنان خستگی‌ام را بر طرف می‌کند که انگار بهترین غذاها را خورده‌ام، بعد از آن چنان شارژ می‌شوم که می‌توانم کلی کار کنم.»

مرد نوشابه‌ای ۷ سالی است که لب به هیچ غذایی نزده است. از زمانی که نوشابه وارد زندگی‌اش شده، دور آشامیدنی‌ها و نوشیدنی‌های دیگر خط قرمز کشیده است. می‌گوید: «در طول زندگی‌ام تنها چیزی که می‌خورم نوشابه است، در طول یک هفته، شاید یک سوم استکان آب بخورم. چای هم خیلی کم و اگر هم مصرف کنم هفته‌ای یک استکان آن هم خیلی غلیظ.» 

رگی که خشک شده

از زمانی که غلامرضا با این مشکل مواجه شد به سراغ دکترهای زیادی رفت، اما هیچ کدام از آنها نتوانستند علت این بیماری را تشخیص دهند و تنها یک پزشک گفت رگی از مغز به بدن متصل است که حس گرسنگی را اعلام می‌کند. این رگ در بدن شما خشک شده است، به همین دلیل احساس گرسنگی ندارید.

اما اعتیاد به نوشابه و فرار از غذا، تنها مشکلی نیست که مرد ۵۸ ساله با آن مواجه است، اواخر سال ۸۹ بود که متوجه شد کلیه سمت راستش از کار افتاده و بدنش کلیه را پس می‌زند.

 مرد میانسال مجددا راهی دکتر شد و در رابطه با علت بیماری کلیوی‌اش سئوالاتی کرد «آزمایشات زیادی دادم و درنهایت دکترها که علت این بیماری را متوجه نشده بودند، تشخیص عجیبی دادند.

 آنها گفتند کلیه‌ات پودر شده! و پودر شدن کلیه سه علت دارد، هپاتیت، ایدز یا سرطان مغز استخوان. با این حساب من باید یکی از سه بیماری را داشته باشم، برای مشخص شدن این موضوع آزمایشات مربوطه را دادم اما پاسخ تمامی آزمایشات منفی بود. کلیه‌ام بدون آنکه هیچ بیماری خاصی داشته باشم از بین رفت و در حال حاضر کلیه سمت راستم را به طور کل از دست داده‌ام و دارم با کلیه چپم زندگی می‌کنم. البته این را هم بگویم که از دو سال پیش سنگ کلیه داشتم که همان زمان این بیماری را درمان کردم و الان هم نمی‌دانم که بیماری کلیوی من اصلا ربطی به خوردن نوشابه دارد یا نه.  

۴ ساعت خواب

غلامرضا اردشیری یک مشکل بزرگ دیگر هم دارد و آن هم کم خوابی است. از زمانی که به نوشابه اعتیاد پیدا کرد، خوابش هم کم شد و در شبانه روز، تنها ۴ ساعت می‌خوابد، از ۳ شب تا ۷ صبح. می‌گوید: «شب‌ها وقتی همه خواب هستند من بیدارم و اصلا خواب به چشم‌هایم نمی‌آید، حس بی‌خوابی من درست مثل حس بی‌خوابی در روز است. خانواده‌ام با این موضوع کنار آمده‌اند و من هم مشکلی با آن ندارم. شب‌ها تلویزیون نگاه می‌کنم و جدول حل می‌کنم.

استاد حل جدول شده‌ام و یک مجله جدول را یک روز و نیمه، تمام می‌کنم آن هم به صورت کامل و صحیح. البته باز هم نمی‌دانم که این کم خوابی‌ام به خوردن نوشابه ربط دارد یا نه.

مرد میانسال زمانی که دید ساعت‌های عمرش به بطالت می‌گذرد و بیشتر از افراد دیگر زمان دارد، تصمیم جدیدی گرفت «بعد از مدتی، زمانی که دیدم وقتم به بطالت می‌گذرد تصمیم جدیدی گرفتم، به پیشنهاد بچه‌هایم تصمیم گرفتم به دانشگاه بروم. من دیپلم داشتم و به خاطر علاقه بسیاری که به رشته حقوق داشتم در دانشگاه علمی -کاربردی شماره دو گچساران مشغول به تحصیل شدم و چند ماه قبل، با مدرک لیسانس فارغ‌التحصیل شدم.

او ادامه می‌دهد: «زمانی که وارد دانشگاه شدم می‌دانستم که از مدرکم نمی‌توانم استفاده کنم، سن من خیلی زیاد است و کسی به آدمی در این سن کار نمی‌دهد، آن هم بدون تجربه کاری! اما چون درس خواندن را خیلی دوست داشتم، این تصمیم را گرفتم. الان هم خیلی خوشحالم که این اتفاق افتاده است، بعضی اوقات از من می‌پرسند که خوردن نوشابه یا بی‌خوابی روی ذهنت تاثیر نگذاشته و حافظه‌ات را کم نکرده که پاسخ من منفی است. نوشابه نه بر روی ذهن و حافظه‌ام و نه بر روی جسم من اثر منفی نداشته و هنوز هم نمی‌دانم که چرا چنین اتفاقی رخ داده است.  

زندگی غلامرضا اردشیری این روزها در حالی ادامه دارد که او همچنان به خوردن غذا هیچ علاقه‌ای ندارد و همه خوراکی‌اش را نوشابه تشکیل می‌دهد. می‌گوید همه آرزویم این است که بفهمم چرا این اتفاق برایم افتاد و جز نوشابه، خوراکی دیگری نمی‌توانم بخورم.

کد خبر 753020
منبع: همشهری سرنخ

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سرنخ

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 75
 • نظرات در صف انتشار: 227
 • نظرات غیرقابل انتشار: 29
 • ناشناس IR ۱۲:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  دندونی هم براش مونده؟
  • ناشناس IR ۲۲:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
   آقا جان اموات تان از این مطالب نذارید فردا یارانه ها مان را قطع می کنند می گویند از این به بعد به جای نان فقط نوشابه گازدار بخورید
 • IR ۱۲:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  سیا یا زرد
 • سید IR ۱۲:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  لااله الاالله مردم چه بیماریهایی میگیرند/!
 • سنا IR ۱۳:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  اونوقت من یه لیوان نوشابه میخورم تا ده روز عذاب وجدان دارم که چرا خوردم مضر هست
  • IR ۲۲:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
   باید نوشابه رو از فرهنگ تغذیه حذف کرد. عملکرد نوشابه در بدن دقیقا مثل یک سمّ رقیق شده هست. نوشابه دقیقا مثل موریانه به طور آهسته آهسته، سلولهای بدن انسان رو فرسوده و ویران میکنه و به همین علت هم انسان، حسش نمیکنه و فقط زمانی میفهمه چه بلایی سرش اومده که دیگه دیر شده. اساسا ژنوم بدن انسان، سازگاری با نوشابه نداره. اکثر ایرانی ها بدنشون مقاومت ژنتیکی بالایی داره و به همین علت هم اگر یک الگوی تغذیه سالم و یک سبک زندگی سالم (سلامت بدن و سلامت روان و سلامت رفتار) رو مراعات کنن(حتی از ابتدای کودکی) قطعا تا لحظه آخر عمرشون کمترین احتیاج رو به دکتر پیدا میکنن. سالهاست که مافیای نوشابه سازی برای افزایش فروشش انواع دروغ ها و انواع روشهای تبلیغاتی مرسوم و نامرسوم و متعارف و نامتعارف رو استفاده میکنه و شاید ماجرای این مرد نوشابه‌ای هم اینطور بوده(شاید). مافیای صنعت نوشابه سازی در دنیا و در ایران بسیار ریشه دار و چغر و پولدار شده و با دروغهاش مانع از رسیدن حقایق بهداشتی‌سلامتی به گوش مردم شده. نوشابه رو از فرهنگ تغذیه حذف کنید.
 • بهرام IR ۱۳:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  آقا این بنده خدا که همه بدنش داغونه چجور میگه یا نوشابه هیچ مشکلی ندارم و برام جای همه چیز و پر کرده
 • ناشناس IR ۱۳:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  وای منم خیلی نوشابه کوکاکولا سیاه خیلی دوست دارم بیشتر اوقات میخورم🙄۵
 • IR ۱۳:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  این آقا واسه تبلیغ ... ... .... خوبه
 • مهدیار IR ۱۳:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  دروغه مگه میشه؟
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  داداش با نوشیدن نوشابه داری خودتو از بین میبری جز ضرر چیز دیگه ایی نیست
 • IQ ۱۳:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  اشتباه کرده نوشابه خورده نوشابه هم شد خوراک من یکسال اینجوری بودم ولی نه مو احساس می‌کردم توپ گرد تو حلق معدم قرار داره حمله هم سریع شروع شد مثل این آقا داروهای گیاهی خوردم با داروهای معده مثل اس امپرازول کله پاچه هم زیاد میخوردم آب ش رو مخصوصا مشکلم حل شد منشا بیماری ایشون معده بوده با استرس فشار روحی زیاد میشد کنترل کرد نوشابه آخه این همچیز
 • نیما IR ۱۴:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  73 18
  جل الخالق
 • مریم IR ۱۴:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  66 96
  این مرد عزیز جن زده شده و خودش خبر نداره! باید از شاه جنا کمک بطلبه!! 👹
 • امید IR ۱۴:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  82 39
  هیستری یا تلقین
  • احمد. IR ۲۳:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
   35 17
   اره درسته
 • محمد IR ۱۴:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  73 15
  نوشابه یعنی آب / شکر / رنگ / گاز / / آب و شکر مشکلی نی چون غذا نمیخوره / ولی گاز و رنگ طولانی مدت اثر مخرب داره امکان زیاد داره که خوردن گاز زیاد باشه کلیه پودر شده
 • IR ۱۴:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  بعضی اتباع هم همینطور هستند البته نون را تیلیت میکنند در نوشابه و میخورند
 • عبدالمالک شه نوازی IR ۱۴:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  87 43
  سلام بیماری این مرد از خود معده است وقتی بوی غذا می رسد حالش به هم می خورد و دوست دارد نوشابه گازدار بخورد وغذا معده نمی تواند هضم کند نوشابه گازدار در معده عمل می کند معده این مرد باید جراحی شود انبه خوب است وبه حالت عادی بر می گردد با احترام
 • IR ۱۴:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  66 11
  چه عجیب.
 • ایمان IR ۱۴:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  70 9
  پس بگو چرا نوشابه گرون شده عجب🤔🤔🤔🤔
 • IR ۱۴:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  72 15
  بزودی خبر ... را خواهیم شنید با نوشابه خوری
 • Mahnaz IR ۱۵:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  61 16
  آخری مغزشم مثل کلیه اش پودر میشه از بس نوشابه میخوره
 • IR ۱۵:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  69 15
  وااااای. منم عاشق نوشابه ام.
 • IR ۱۵:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  39 25
  زنده باد
 • IR ۱۵:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  77 10
  افرین که لیسانس گرفتی امید وارم به شرایط عادی برگردی
 • علی IR ۱۵:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  92 18
  به امید روزی که علم پزشکی متوجه بیماریهای بامنشا متافیزیکی بشود وقبول کند که درهربیمارستانی یک متخصص متافیزیک هم با مجموعه همکاری کند. البته چندین کشور درحال حاضر به این اگاهی رسیده اند و بخش متافیزیک در بیمارستانهای بزرگ بعضی شهرها افتتاح شده.. آسیب غیر ارگانیکی به این شخص کاملا مشخص وواضحه. که اگرهمان روزهای اول تشخیص داده میشد منجر ب اسیب جسمی ب این شدت دربیمار نمیشد.. ویروسهای غیرارگانیک یک واقعیت درجهان هستی است که منشا بسیاری از بیماریهایی است که پزشکی از درمان و حتی تشخیص ان عاجز مانده وتلفات بسیاری ب جا گذاشته تا کنون
  • لیلی IR ۲۳:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
   32 42
   خیلی مسخرس
 • مجید IR ۱۵:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  88 8
  خدا سلامتی بده پدر عزیز
 • IR ۱۵:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  85 5
  سلام تو تنها نیستی منم از وقتی درگیر یک شکایت در دادگاه شدم و بعد مادرم از دست دادم به خاطر همین شکایت ناحق خوارک من هم همش در طول شبانه روز نوشابه هست و خواب هم ندارم شبانه روز با قرص خواب یک ساعت میخوابم میخواستم بگم که شما تنها نیستی
 • IR ۱۵:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  80 14
  خیلی خیلی جالب بود :) فقط در مورد جمله آخر اشان که گفتند نوشابه هیچ تاثیر منفی روی خواب و حافظه و ذهن و جسم نگذاشته کاملا مخالفم چون بنظر بنده وقتی که بدن انسان با کم یا بی خوراکی مواجهه میشود آن هم در مدت طولانی خب دقیقا بدن انسان برای زنده ماندن شروع به خودخوری آهسته میکند! برای همین یاد اون کلیه ایشان افتادم که مخصوصا گفتند ازمایش هم دادند و مریضی هم نداشتند! امیدوارم با راهنمایی شما ایشان دست از این کارشان بردارند یعنی مشکل اصلی یعنی بی میلی به غذا را برطرف کنند
 • IR ۱۵:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  30 14
  بععععله قصه ما بسر رسید کلاغه بخونش نرسید بععععله.
 • Farshid IR ۱۵:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  29 4
  یا خود خدا
 • مجید IR ۱۵:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  34 3
  نوشته ۸۶ الان ۴۰۲میشه ۱۶ سال
 • رضا IR ۱۵:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  32 11
  چه جالب
 • سعید‌ از شیراز IR ۱۵:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  22 4
  خدا قوت‌ قطعا‌ بی‌خوابی‌ از‌ نوشابه‌ خوری‌ هست
 • ۸۵ IR ۱۵:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  20 7
  دیونه
 • حسین خوزستان IR ۱۵:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  11 22
  من هم روز۷عدد بطری شیشه کوکاکولا و۳عدد اژنوع قوطی نوشابه میخورم۲
 • مینا IR ۱۵:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  50 24
  مرد بیچاره با خوردن نوسابه اینقدر قند خونش رفته بالا که کلیه اش رو نابود کرده بعد هنوزم میگه خوردن نوشابه هیچ اثر منفی روی سلامتی و جسمم نداشته خدا شفاش بده انشالله
 • ناشناس IR ۱۶:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  65 9
  کافئین داره همین باعث بی خوابی و احساس انرژی میشه
 • عباس IR ۱۶:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  20 19
  پناه بر خدا حالا هی بگید نوشابه مضره!! 🙄😁😁
 • IR ۱۶:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  19 12
  تحریف شده
 • علی IR ۱۶:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  49 5
  کلیه اش از کار افتاده کم خواب شده ۳۰ کیلو وزن کم کرده بعد نوشابه تاثیری نداشته!!!
 • محمد حسین حقانی IR ۱۶:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  46 9
  با سلام من خودم ۲۵ سال در شرکت نوشابه سازی در شیراز کوچولوی قدیم کار کردم وبازنشسته شدم .من هم روزی ۱۰ بطر کم ویا زیاد نوشابه می‌خوردم. ولی در ۱۲ساعت کار ۱۰ ساعت آنرا به دلیل مسئولیت پستی که داشتم فقط راه میرفتم. تا به کارگران سرکشی کنم وکارهای دیگر. ولی از پا نمی‌افتاد.تا آلان هم شکر خدا مشکلی ندارم .شماهم از افرادهایی هستید که نوشابه به شما سازگاری دارد .ولی باید تلاشتان را بشتر کنید ..موفق باشید
 • ناشناس US ۱۶:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  33 29
  میگن فلانی دورغ شاخدار گفته به این میگن😂😂😂😂
 • IR ۱۶:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  29 14
  تبلیغات نوشابه😂
 • رضا IR ۱۶:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  27 6
  سلام بایدبگم اگه این مطلب راست و حقیقت داشته باشه وحشتناک عجیبه و باید از دکترهای خارجی و داخلی برای بوجود امدن این پدبده کمک گرفت
 • بابک IR ۱۶:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  16 13
  منم روزی سه تا بطری نوشابه میخورم. سیاه پرتقالی واسپرلایت. که اگه داخل اسپرلایت نصف استکان آب لیمو اصل بریزی وبگذاری خوب خنک بشه. میشه لیمونات گاز دار
 • IR ۱۶:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  22 12
  جل الخالق
 • IR ۱۶:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  21 10
  بیماری روانی داره.
 • IR ۱۶:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  25 11
  آدم های کم اشتها ،بویایی قوی دارند و همین بویایی باعث کم اشتها شدن می شود
 • IR ۱۷:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  19 6
  خیلیییییییییییییییییییییییییییی عجیبه.
 • امین IR ۱۷:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  11 34
  منم دقیقا الان ۶سال هست فقط نوشابه انرژی زا روزی ۶عدد میخورم ونه اب و نه غذایی،هیچ مشکلی ندارم و کار هم بیشتر از قبل انجام میدم
 • IR ۱۷:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  26 15
  چون این خبر مال سال 93 هست ایشان الان در قید حیاتن؟ چون گویا یک کلیه ایشان مشکل پیدا کرده ود.
 • م IR ۱۷:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  21 6
  آیا این مرد الان زنده هست این اتفاق نادری هست لطفاً بیشتر در این مورد بنویسید که فعلا حالش چگونه هست
 • کیوان IR ۱۷:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  29 12
  این بنده خدا جن وارد بدنش شده
 • حافظ مرادی IR ۱۷:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  23 8
  شما باید با یک شرکت نوشابه گازدار قرداد ببندید برای تبلیغات از خداشون باشه
 • وحید IR ۱۷:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  15 4
  هیچ غدای نمی. خوره
 • پرویزایران پرست IR ۱۸:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  13 4
  فکر کنم شدید خالیه مرد حسابی خودتو بذار سرکار دستگاه گوارش اینجا چیکاره اس اگر دستگاه گوارش خشک بشه روزگارا سیاه میشه تو که راست میگی و چند سال که هیچی نخوردی
 • M IR ۱۸:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  18 9
  نوشابه پودرت کرده بنده‌ی خدا، بعد می‌گی نوشابه مشکلی ایجاد نکرده!!! فعلاً با قندش زنده‌ای اگه راست بگی که میوه هم مصرف نمی‌کنی
 • ای بابا خفن IR ۱۸:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  16 6
  منم خوراکم نوشابس اما ن خالی .شما معدت یاتاقان نمیزنه گیرپاجی چیزی
 • احمد IR ۱۸:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  10 10
  منم نوشابه هوس کردم.
 • عبدالله DE ۱۹:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  13 8
  یکی تو روستای ما هست روزی شش هفت بطری نوشابه میخوره
 • عبدالله DE ۱۹:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  8 10
  یکی تو روستای ما هست روزی شش هفت بطری نوشابه میخوره
 • امین IR ۱۹:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  24 7
  فکر کنم تاحالا دیگه هیچ استخوانی و دندانی براش نمونده
 • IR ۱۹:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  22 23
  خب به ما چه ؟ جمع کنید بساطتونو
 • IR ۲۰:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  24 9
  نوشابه گازدار دندانها را نابود میکند استخوان را بشدت پوک میکند سیستم گوارش را از بین میبرد و قند بالای ان باعث بروز دیابت میشود چند نفر جلوش بگیرن بنده خدا داره خودشو نابود میکنه
 • IR ۲۰:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  29 4
  چندسال پیش یه مستند خارجی دیدم،یه دختر ۱۲ ساله بود سه سال فقط شکلات کاکائویی میخورد! موقع نهار براش تو بشقاب شکلات میزاشتن! همه آزمایشهایی هم که میداد مشکلی نداشت نه کم خونی نه کمبود ویتامین و ....حالا ما دوروز شکلات بخوریم دیابت میگیریم دندونامون خراب میشه
 • ناصر IR ۲۰:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  16 26
  این چ جانواربست
 • IR ۲۰:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  13 24
  سلام منم نوشابه زمزم میخورم روزی 2الا 3خانواده فقط مشکی هواگرم باشه ب 4تاهم میرسه سردهم باشه 1عدد نمیدانم چکارکنم نمیتونم ترکش کنم
 • حسین IR ۲۰:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  16 10
  حاضرم تو نوشابه خوردن باهاش مسابقه بدم
 • مهدی IR ۲۲:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  20 5
  فک کنم این بیگانه هست از فضا اومده
 • Zahra IR ۲۲:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  17 6
  پوکی استخوان میگیری😕
 • مصطفی IR ۲۳:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  18 12
  فقط کسانی که شیشه میزنند غذا نمیخورند و بی اشتها هستند و جز نوشابه هیچ چیزی نمیخورند.. و به شدت کاهش وزن پیدا می‌کنند و خواب هم ندارند.
 • saeed IR ۲۳:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
  22 10
  عمو کم بخور یواش بخور همیشه بخور