گروه اجتماعی: سازمان حج و زیارت اعلام کرد که نقل و انتقال فیش‌های عمره بانک ملی که تا پایان فروردین 86 صادر شده‌ امکان‌پذیر است

پیش از این انتقال فیش‌های عمره فقط به بستگان سببی و نسبی ممکن بود اما با این تصمیم جدید سازمان، هر فردی می‌تواند سند عمره بانک ملی خود را به دیگری انتقال دهد.
این تصمیم به‌دنبال فراخوان همه دارندگان فیش‌های عمره بانک ملی به دفاتر زیارتی و تعیین نوبت صورت گرفت.

سازمان حج و زیارت پیش از این اعلام کرده بود که همه دارندگان فیش‌های عمره بانک ملی باید در سال آینده مشرف شوند و چنانچه به هر دلیل کسی نتواند از فیش خود استفاده کند باید فیش بانکی خود را براساس دستورالعملی به سند عمره بانک ملت تبدیل کند.

تعیین اولویت تشرف اینگونه افراد از طریق قرعه‌کشی مشخص می‌شود و سایر موارد آن پس از تبدیل، تابع مقررات و ضوابط سند بانک ملت خواهد بود. این تصمیم سازمان حج و زیارت فقط مربوط به انتقال فیش‌های بانک ملی است و شامل سندهای بانک ملت نمی‌شود و هر سند فقط یک‌بار منتقل می‌شود.

در برنامه جدید سازمان حج و زیارت تاکید شده‌است که نقل و انتقال اسناد که قبلا توسط حج و زیارت استان‌ها صورت می‌گرفت از این پس از طریق دفاتر زیارتی دارای مجوز به شیوه‌ای که در آینده نزدیک به این دفاتر اعلام می‌شود انجام خواهد‌شد.

سازمان حج و زیارت تاکید کرده‌است که انتقال از راه‌های دیگر غیرقانونی است و این سازمان در مقابل مشکلاتی که برای هر یک از انتقال‌دهندگان و انتقال گیرندگان ایجاد شود مسئولیتی نخواهد داشت.

این تاکید سازمان حج و زیارت درحالی است که همچنان آگهی‌های خرید و فروش آزاد فیش‌های تمتع و عمره بر در و دیوارهای شهر حتی مقابل سازمان حج و زیارت دیده‌می‌شود. 

سازمان حج و زیارت پیش از این بارها اعلام کرده بود که از توزیع‌کنندگان و عاملان خرید و فروش غیرقانونی فیش‌های تمتع و عمره به دستگاه قضایی شکایت کرده است، اما حکایت همچنان باقی است.

کد خبر 74862

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار