مایکروسافت اعلام کرد که تعداد کاربران فعال روزانه موتور جست‌وجوی بینگ برای نخستین بار در تاریخ از ۱۰۰ میلیون نفر عبور کرده است.

بینگ

موتور جست‌وجوی بینگ که متعلق به شرکت مایکروسافت است، رسیدن به این عدد را نتیجه راه‌اندازی نسخه جدید این موتور جست‌وجو دانسته که از هوش مصنوعی ChatGPT پشتیبانی می‌کند.

بنا بر اعلام مایکروسافت علاوه بر این، یک سوم کاربرانی که بخشی از پیش‌نمایش چت بینگ هستند، روزانه از آن استفاده می‌کنند و از زمان راه‌اندازی نسخه جدید، ۴۵ میلیون چت انجام شده است. طبق ادعای مایکروسافت، موتور جست‌وجوی بینگ برای نخستین بار موفق شده تعداد کاربران فعال روزانه خود را پس از چندین سال «پیشرفت ثابت» به عدد ۱۰۰ میلیون برساند.

در واقع این شرکت می‌گوید که کاملا اطلاع دارد که این تعداد در مقایسه با گوگل بسیار کم است، اما از رشدی که در چند هفته اخیر به‌دست آمده، خوشحال است.

«یوسف مهدی»، مدیر ارشد مایکروسافت، در یک پست وبلاگی نوشت: «خوشحالیم که اعلام کنیم پس از چندین سال پیشرفت ثابت، تعداد کاربران فعال روزانه بینگ از ۱۰۰ میلیون عبور کرده است. این رقم به‌طور شگفت‌انگیزی قابل‌توجه است و ما کاملا آگاه هستیم که یک سهم کوچک و تک‌رقمی در اختیار داریم.»
علاوه بر این آمار، مایکروسافت اعلام کرد که استفاده از بینگ در موبایل نیز به لطف راه‌اندازی برنامه جدید این موتور جست‌وجو که منجر به افزایش ۶برابری کاربران فعال روزانه شده است، افزایش پیدا کرده است. مایکروسافت اطمینان دارد که با افزودن ویژگی‌های جدید و ارتقای هوش مصنوعی، طی چند ‌ماه آینده شاهد رشد بیشتر بینگ و مرورگر «اج» خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

این غول نرم‌افزاری قصد دارد تا در هفته‌ها و ماه‌های آینده، قابلیت‌های هوش مصنوعی خود را در محصولات و خدمات بیشتری منتشر کند. همچنین مایکروسافت در روز ۲۵ اسفند رویدادی برگزار می‌کند که در آن در مورد آینده کار با هوش مصنوعی صحبت خواهد کرد، جایی که انتظار می‌رود درباره اضافه شدن هوش مصنوعی به مایکروسافت آفیس توضیحات بیشتری ارائه شود.

کد خبر 747731

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha