همشهری‌آنلاین: ان اچ کی (NHK) سازمان ملی پخش برنامه‌های رادیو و تلویزیونی در ژاپن است.

nhk

 این سازمان، پخش برنامه های رادیوئی خود را در سال ۱۹۲۵ آغاز کرد. بودجه این سازمان از طریق دریافت حق اشتراک از خانوارهای دارای تلویزیون تأمین می‌شود. هدف از پرداخت این مبالغ از سوی مردم، "قادر ساختن این سازمان برای ارائه و پخش برنامه‌هایی منصفانه و به‌دور از هر گونه اعمال نفوذ از سوی سازمان‌های سیاسی یا خصوصی و نیز اولویت قائل شدن برای عقاید و نظرات بینندگان و شنوندگان" اعلام شده است.

در حال حاضر NHK برنامه‌هایی را بر روی پنج شبکه تلویزیونی داخلی و سه شبکه رادیوئی داخلی پخش می‌کند.

شبکه سراسری تلویزیون و شبکه تلویزیون آموزشی و سه شبکه رادیوئی داخلی، اخبار، برنامه‌های آموزشی، تفریحی و سرگرم کننده خانوادگی و سایر برنامه‌ها را تهیه و پخش می‌کنند.

سه کانال تلویزیون ماهواره‌ای، برنامه‌هایی با طیف گسترده‌ای از موضوعات با علائق گوناگون همچون مسابقات ورزشی مشهور و پرطرفردار جهان و برنامه‌های مستند خارجی را پوشش می‌دهند.

ان اچ کی جهانی (NHK WORLD) 

ان اچ کی جهانی بخش خدمات جهانی NHK است و اخبار و برنامه‌هایی را از طریق تلویزیون، رادیو و اینترنت برای جهانیان فراهم می‌آورد.

بخش خدمات جهانی NHK اعلام کرده است که دو قصد و هدف اصلی به شرح زیر دارد:

اولین هدف این ‌است که از طریق بالا بردن درک جهانیان نسبت به ژاپن، تبادلات فرهنگی و اقتصادی با این کشور را در سطح جهان گسترش داده تا در نهایت این امر به تشویق و ارتقای دوستی میان کشورها و رفاه بشر منجر شود.

هدف بعدی نیز این است که برای ژاپنی‌هایی که بخاطر مأموریت‌های کاری، اداری و یا گردشگری در خارج از کشور ساکن بوده و یا در حال سفر هستند، به سرعت طیف گسترده‌ای از اطلاعات سودمند برای زندگی روزمره و ایمنی آنها را ارائه کند

 محتویات اخبار و برنامه‌های گوناگون ان اچ کی جهانی پس از ویراستاری مجدد، بر روی شبکه اینترنت  قرار می‌گیرد.

کد خبر 74768

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار رسانه و روزنامه‌نگاری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز