مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۸۷ - ۲۰:۰۷
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: مدیرعامل گروه صنعتی سایپا از تلاش برای کاهش قیمت خودروهای تولید این گروه در سال آینده خبرداد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، مهرداد بذرپاش در مراسم رونمایی از کشنده سنگین جدید شرکت سایپا دیزل گفت: متناسب با کاهش قیمت مواد اولیه، قیمت محصولات را کاهش می‌دهیم.

وی با بیان اینکه دوعلت مانع پایین آوردن قیمت‌هاست گفت: اوایل سال (اردیبهشت، خرداد و تیر) افزایش ناگهانی قیمت مواد اولیه داشتیم که در برخی موارد مانند ورق فولادی 120 درصد و پلاستیک و فوم 60 تا 70 درصد بود اما قیمت محصول را افزایش ندادیم.

مدیرعامل گروه صنعتی سایپا افزود: مواد اولیه را با قیمت گران خریدیم و شاید بتوانیم سال آینده وارد حاشیه سود شویم.

وی تصریح کرد: محصول این گروه صنعتی با قیمت تمام شده به اضافه 3 تا 4 درصد سود به بازار عرضه می‌شود.

بذرپاش خاطرنشان کرد: کاهش قیمت بیشتر مربوط به محصولات وارداتی و قیمت گذاری ان نیز با وزارت صنایع و معادن است.

بذرپاش از رشد 80 درصدی صادرات سایپا در سالجاری خبرداد و گفت: راهبرد ما راه اندازی 4 نمایندگی در خاورمیانه، امریکای لاتین، آفریقا و اسیای میانه است.

وی گفت: احداث نمایندگی الجزایر تا 20 روز آینده آغاز می‌شود و در اسیای میانه در حال مذاکره با دو متقاضی هستیم.

مدیرعامل گروه صنعتی سایپا درخصوص محدودیت ثبت نام خودرو مینیاتور گفت: در نخستین مرحله 5 هزار دستگاه ان در مدت 10 دقیقه پیش فروش شد.

بذرپاش با عذرخواهی از متقاضیانی که موفق به ثبت نام مینیاتور نشدند گفت: تا چند روز آینده 5 هزار دستگاه برای سال آینده و 20 هزار دستگاه برای شش ماهه نخست سال 1389 پیش فروش خواهد شد.

وی در ادامه گفت: ابتدای سال قرار بود 30 طرح ویژه سایپا به مناسبت سی امین سالگرد انقلاب اسلامی‌به بهره برداری برسد که اکنون 38 طرح شده است و تا آخر سال چند طرح جدید دیگر به بهره برداری خواهد رسید.

‌مدیرعامل گروه صنعتی سایپا افزود: طرح‌هایی که تاکنون به بهره برداری رسیده در بخش‌های توسعه محصول داخلی و مشارکتی ، ابتکارات در خدمات پس از فروش و کیفیت، خدمات امدادی و فناوری اطلاعات است.

کد خبر 74524

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها