حضور بیش از 40 کشور و 300 سینماگر جهانی در هفدهمین جشنواره فیلم مقاومت چند روزی است که خبرساز شده است.

جشنواره فیلم مقاومت

همشهری آنلاین- فرشاد شیرزادی: پس از جشنواره چهل و یکن فجر، جشنواره‌ای که به قامت جهانی می‌تواند فیلم‌های داخلی و خارجی را در یک ویترین متناسب به داوران و مردم عرضه کند، هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت است که تا کنون حضور بیش از 40 کشور و 300 سینماگر جهانی را ثبت کرده است.

مدیر کمیته بین‌الملل هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت از حضور ۴۰ کشور و بیش از ۳۰۰ سینماگر خارجی در این جشنواره خبر داد.

محمدعلی مومنی‌ها در این باره گفت: با توجه به مهم بودن ابعاد جهانی و بین‌المللی گفتمان مقاومت، رایزنی‌ گسترده‌ای را با فیلمسازان و هنرمندان سینماگر بین المللی آغاز کرده‌ایم که خوشبختانه با استقبال مناسبی مواجه شدیم و از لحاظ وسعت جغرافیایی و تعدد کشور، آثار درخشانی با محوریت مقاومت به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که جزئیات آن و کشورهای شرکت کننده در این جشنواره را در آینده‌ای نزدیک در نشست رسانه‌ای و خبری که توسط کمیته روابط عمومی جشنواره برگزار خواهد شد، اعلام خواهیم کرد.

وی افزود: فراگیری مضمونی و موضوعی محتوای فراخوان، خوشبختانه به حدی بود که توجه کلیه کشورهای دنیا را با هر عقیده و مسلکی به خود جلب می‌کند و ملاک ما برای ارسال آثار، ضد امپریالیستی بودن نگاه کارگردان اثر بود که در این خصوص آثار زیادی نیز به دبیرخانه ارسال شد.

هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت؛ با شعار «گفتمان مقاومت، نهضت جهانی مستضعفین و آزادی قدس شریف» با دبیری جلال غفاری قدیر و به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح، اسفندماه سال جاری در خلیج فارس برگزار خواهد شد.

کد خبر 743878
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha