مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: سامانه بارشی تا فردا صبح در استان استقرار دارد و طی ۲۵ سال گذشته این شدیدترین سامانه بارش‌زا بوده که وارد استان شده است.

اصفهان

به گزارش همشهری آنلاین، منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان درباره آخرین وضعیت استان به دنبال بارش برف و باران اظهار داشت: بیشترین بارش‌ها در سمیرم با ۸۰، اصفهان ۳۸، خوانسار ۳۴، فریدونشهر ۳۳ میلی‌متر ثبت شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در جنوب و شمال استان بارش برف را شاهد هستیم، افزود: در نطنز، قمصر، نیاسر، شمال کاشان، برزک و غرب برف گزارش شده است و در سایر مناطق استان بارش باران را داریم و بارش ها خوب بوده است.

شیشه‌فروش با بیان اینکه بارش ۳۸ میلی‌متر باران از روز گذشته تا به امروز در شهر اصفهان بسیار مهم و ارزشمند بوده است، گفت: برف بین ۳۰ تا یک متر در مناطق غربی استان و سمیرم ثبت شده است و در حال حاضر سمیرم وضعیت خاصی دارد.

برف شدید راه ۱۵۵ روستای استان را مسدود کرده است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه دارد: بر اثر بارش شدید برف راه ۱۵۵ روستای استان مسدود شده است و تردد در مسیرهای برفی به کندی انجام می‌شود.

وی با اشاره به وصل گاز در منطقه فرخی خور و بیابانک بیان کرد: تعدادی از روستاها در منطقه غرب و جنوب استان به علت بارش شدید برف برق آن‌ها قطع شده است و تلاش برای وصل برق ادامه دارد.

شیشه‌فروش با اشاره به برف‌روبی ۱۵۰۰ کیلومتر از راه‌های استان عنوان کرد: این سامانه تا فردا صبح در استان استقرار دارد و طی ۲۵ سال گذشته این شدیدترین سامانه بارش‌زا بوده که وارد استان شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینمه همه تیم‌های امدادی استان در آماده‌باش هستند و مرخصی عوامل امدادی تا پایان هفته لغو شده است، گفت: همه ستادهای مدیریت بحران در شهرستان‌های استان فعال هستند و ۳۵۰ تیم امدادی در مناطق استقرار دارند.

راه شهرضا به سمیرم به کندی تردد انجام می‌شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: شب گذشته بیش از ۸۰۰ مورد کمک‌رسانی به خودروها انجام شد و ۴۰۰ نفر اسکان اضطراری و ۲۵۰ نفر از برف نجات پیدا کردند.

وی با اشاره به اینکه همه راه‌های استان اصلی باز است، افزود: راه بویین میاندشت به خوانسار و سی‌سخت به پادنا مسدود است و راه شهرضا به سمیرم به کندی تردد انجام می‌شود.

شیشه‌فروش اضافه کرد: توصیه می‌شود رانندگانی که قصد سفر به غرب و جنوب استان دارند، در صورت امکان به روزهای آینده موکول کنند و در غیر این صورت تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

ترافیک روز گذشته در سطح شهر اصفهان قابل قبول نبود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به ترافیک شدید روز گذشته در سطح شهر اصفهان گفت: ترافیک روز گذشته در سطح شهر اصفهان قابل قبول نبود، به همین دلیل امروز جلسه‌ای با حضور پلیس راهور و شهرداری تشکیل داده‌ایم تا علت‌یابی کنیم و دیگر چنین ترافیک پیش نیاید، چندین ساعت خیابان‌های شهر قفل شده بود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر اتوبان خلیج فارس و شهر بهارستان و ۲۰ نقطه در مرکز شهر اصفهان دچار آب گرفتگی شده و شهرداری در حال بازگشایی است.

کد خبر 742312
منبع: فارس

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اصفهان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha