زاکانی با بیان اینکه تست گرم خط ۷ مترو از ایستگاه میدان صنعت تا میدان کتاب انجام شد، گفت: در ایستگاه دادمان هزار و ۱۱۰ میلیارد تومان هزینه شده که تا پایان اسفند این ایستگاه و خرداد سال آینده ایستگاه میدان کتاب افتتاح خواهد شد.

زاكاني شهردار تهران

به گزارش همشهری آنلاین، علیرضا زاکانی ظهر امروز- چهارشنبه ۲۶ بهمن‌ماه- در جریان انجام تست گرم مسیر منتهی‌الیه شمالی خط ۷ مترو تهران با تاکید بر اینکه یکی از اولویت های مدیریت شهری و شورای ششم توجه به تکمیل هفت خط در حال فعالیت مترو است، اظهار کرد: ۶۰ هزار میلیارد تومان جهت مطلوبیت بهره‌مندی و تکمیل هفت خط مترو پیش‌بینی شده است.

شهردار تهران گفت: ساخت خطوط ۱۰ و ۱۱ سال آینده آغاز می شود و برای خط ۸ و ۹ تمهیداتی پیش‌بینی شده تا فضای بهره‌مندی را فراهم کنیم. خط ۷ از ورزشگاه تختی در منطقه ۱۳ آغاز می‌شود و تا میدان صنعت ادامه دارد؛ ایستگاه تختی جنبه پایانه ای دارد و امیدواریم سال آینده به نتیجه برسد.

زاکانی با بیان اینکه تست گرم خط ۷ مترو از ایستگاه میدان صنعت تا میدان کتاب به طول تقریبی چهار کیلومتر انجام شد، گفت: در ایستگاه دادمان هزار و ۱۱۰ میلیارد تومان هزینه شده که تا پایان اسفند ماه این ایستگاه و خرداد سال آینده ایستگاه میدان کتاب افتتاح خواهد شد.

شهردار تهران تصریح کرد: معماری سنتی در ایستگاه‌های مترو یکی از ویژگی هایی بود که به عنوان الگوی اول در ایستگاه قیام اجرایی شد و تلاش بر این بود که به سمتی برویم که فضاهای ایستگاهی را با معماری هویت ایرانی-اسلامی شکل بدهیم تا هم طراوت و لطافت زیر زمین فراهم شود و هم سنخیت در ارائه خدمت فراهم باشد که مورد استقبال بود و در ایستگاه دادمان نیز به سمت روش سنتی رفته‌ایم و امیدواریم ظاهر آن زیبایی و طراوت را فراهم کند؛ ایستگاه های جدید بهتر و زیباتر از ایستگاه‌های قبل خواهد بود.

با بیان اینکه روز گذشته تفاهم نامه ای با بنیاد مسکن منعقد کردیم و ۶ کیلومتر از انتهای خط ۴ را با بنیاد مسکن دنبال کردیم که منطقه ۴ و ۱۸ پشتیبان این بخش بودند. به لطف الهی این مسیر کار و تلاش که شرکت بهره‌برداری مترو آغاز کرده امکان فوق‌العاده خوبی را برای بهره‌مندی مردم ایجاد کرده است.

زاکانی با اشاره به انجام تست گرم خط ۶ در مدت اخیر گفت: امیدواریم با افتتاح خط ۶ شاهد خدمات رسانی جدی به مردم در این خط باشیم؛ کارهای شبانه‌روزی ما معطل کاری دیگر نیست و به طور همزمان چهار مسیر تامین ۶۳۰ دستگاه واگن نیز انجام می‌شود که با مشارکت واگن‌سازی صورت می‌گیرد.

کد خبر 742289
منبع: خبرگزاری شهر

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha