سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: مصوبه پارلمان اروپا تا قبل از موافقت شورای اروپا لازم الاجرا نیست، اما مجلس با اقدام قاطع هزینه متقابلی را برای طرف‌های اروپایی پیش‌بینی می‌کند.

ابوالفضل عمویی

به گزارش همشهری آنلاین، ابوالفضل عمویی در توضیح نشست فوق العاده امروز عصر (شنبه یکم بهمن ماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: در پی اقدام مداخله جویانه پارلمان اروپا مبنی بر مصوبه تحریم مقامات کشور و پیشنهاد به شورای اروپا برای قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نهادهای وابسته به آن در فهرست تروریستی اتحادیه اروپا، امروز جلسه فوق العاده‌ای در کمیسیون امنیت ملی تشکیل شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این جلسه فوق العاده با حضور مسئولان وزارت امور خارجه، ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و مرکز پژوهش‌های مجلس و تعدادی از نمایندگان که طرحی را در این زمینه ثبت کرده بودند، تشکیل شد تا به تحلیل و ارزیابی اقدام پارلمان اروپا و همچنین طراحی اقدام متقابل قاطع بپردازیم.

وی تصریح کرد: مصوبه پارلمان اروپا تا قبل از موافقت شورای اروپا لازم الاجرا نیست، بنابراین در این جلسه تاکید شد که مجلس شورای اسلامی با اقدام قاطع هزینه متقابلی را برای طرف‌های اروپایی پیش‌بینی کند. همچنین بحث شد که در صورت موافقت شورای اروپا با مصوبه پارلمان اروپا علیه سپاه پاسداران و قرار گرفتن نهادهای قانونی و مردمی کشور ما ذیل عناوین تروریستی و مجعول، واکنش قاطع جمهوری اسلامی چه باشد.

عمویی با اشاره به پیشنهادهای مختلف نمایندگان در این خصوص، گفت: با توجه به اشتراکاتی که در برخی از پیشنهادات بود، قرار شد از میان این موارد مشترک، به یک طرح واحد برسیم لذا این موضوع همچنان در دستور ار کمیسیون خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجل تصریح کرد: کمیسیون در نهایت طرحی را در این زمینه آماده می‌کند تا ضمن بازدارندگی در مقابل خطای شورای اروپا، بتواند از منافع مردم و کشور حفاظت کند.

کد خبر 736380
منبع: مهر

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 13
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • ناامید IR ۱۷:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
  32 2
  فکر ایران باش اروپا رو ولش کن
 • IR ۱۸:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
  34 2
  خدایی امکانش نیست به جای این همه جلسه و کمیسیون در مورد تصمیم دیگر کشورها درباره روابطشان با شما، کمی به معیشت و زندگی مردم رسیدگی کنین؟
 • IR ۱۸:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
  3 23
  جنگ جنگ تا پیروزی
  • IR ۲۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
   24 3
   ۶سال و نیم این را گفتیم (از خرداد۶۱ تاتابستان ۶۷) چی شد
 • IR ۱۹:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
  18 3
  حتما حتما قاطعانه پدر اروپا را در آورید.... اگر توانش را دارید و نکنید وای بر شما....
 • IR ۲۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
  26 4
  دلار شد ۴۵ هزار تومن! به فکر معیشت مردم باشید.
 • مهرداد IR ۲۰:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
  26 2
  لطفا پیش بینی نکنین!مثل زمستان سخت میشه ها
 • IR ۲۱:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
  25 3
  کمر ملت را شکستید کجا به چنین شتابان بس است کمی نرمش بد نیست