نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با بیان اینکه پیشرفت علمی و نظامی ایران دشمنان را هراسان کرده است، گفت: در اتفاقات اخیر به هر وسیله‌ای تلاش کردند که مشکل‌آفرینی کنند.

آیت‌الله علی خاتمی

به گزارش همشهری آنلاین، آیت‌الله علی خاتمی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته زنجان، به قرار گرفتن در هفته پژوهش و تحقیق اشاره و اظهار کرد: بین آگاهی و معرفت و شعور رابطه مستقیمی وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان به عقب‌ماندگی‌های کشورهای جهان سوم از مرز علم اشاره و تصریح کرد: دولت‌های نارکارآمد در این عقب مانگی نقش دارند.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره عقب‌ماندگی علم در زمان طاغوت اشاره کرد و افزود: معظم‌له فرمودند: آن روزی که کاروان علم در حال حرکت بود ما به آن نرسیدیم، لذا حرکت علمی دنیا چشم‌گیر بود اما اکنون تنها راه‌، حرکت جهشی است.

آیت‌الله خاتمی با تاکید بر تلاش شبانه‌روزی محققان و دانشمندان ایرانی، افزود: مقام معظم رهبری در سخنرانی دیگری در جمع محققان، اندیشمندان و دانشجویان اظهار داشتند که در سال‌های اخیر به برکت انقلاب اسلامی حرکت علمی ایران ۱۱ برابر سرعت متوسط جهانی بوده‌ است.

امام جمعه زنجان با اشاره به رتبه ۱۵ ایران در تولید علم در جهان، ادامه داد: ‌ایران رتبه اول تولید علم در کشورهای منطقه را دارد، در سال گذشته رتبه ۱۶ جهانی را داشت‌ که امسال رتبه ۱۵ را به دست آورده است، مقام معظم رهبری بیان داشتند دشمن از حرکت علمی و جهاد علمی جوانان ما بیمناک است، چرا که به لحاظ استعداد علم نیز از متوسط جهانی بالاتر هستیم.

وی با اشاره به ۲۷ آذرماه سالروز شهادت آیت‌الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه، تصریح کرد: این شخصیت برجسته در مقام اجتهاد و دکتری دانشگاه علوم گام‌های موثری در این زمینه برداشت، وی سبب هم‌افزایی وحدت در بین دانشگاهیان و حوزه شد، اما ما غفلت کردیم.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به روز عاری از خشونت و افراط‌گری، بیان کرد: این روزها کسانی حرف از نبود خشونت می‌گویند که خود عامل ترویج آن هستند، شما ببنید چه کسی عامل و آغازگر بزرگ‌ترین جنگ‌ها و خشونت‌های جهانی بوده است؟ 

نماینده ولی فقیه در استان زنجان افزود: آمریکا با ۶۰ حمله نظامی بزرگ‌ترین ترویج‌کننده خشونت در دنیا بوده و در همین جریانات اخیر نیز مواضع خود را صریح اعلام کرد.

وی با بیان اینکه دشمنان از اسلام و وحدت‌آفرینی آن هراسان هستند، ادامه داد: در جریانات اخیر دیدیم که مردم علاوه بر معترض بودن به گرانی، مشکلات معیشتی و عملکرد برخی مدیران ‌مواضع خود را از صف اغتشاشگران جدا کردند.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه پیشرفت علمی و نظامی ایران دشمنان را هراسان کرده است، تصریح کرد: در اتفاقات اخیر به هر وسیله‌ای تلاش کردند که مشکل‌آفرینی کنند.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه امریکا با دعواهای قومیتی، زمزمه تجزیه، دروغ‌های بزرگ و نافرمانی مدنی درصدد ایجاد مشکل است، گفت:  اگرچه ما نیز معترض برخی امور هستیم اما آنان نهایت تلاش خود را کردند که بر روی ارزش‌های دینی و اسلامی پا بگذارند که مردم بصیر و آگاه متوجه نقشه شوم آمریکا و تمام هم‌دستان‌ آن‌ها شدند.

کد خبر 728356
منبع: فارس

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha