رئیس شورای شهر تهران در خصوص مطرح شدن مسئله واگن‌های استیجاری گفت: این موضوع چندی پیش از سوی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مطرح شده و در حد یک پیشنهاد است.

مترو

به گزارش همشهری آنلاین، مهدی چمران امروز در حاشیه برگزاری یکصد و چهاردهمین جلسه شورای شهر تهران در ارتباط با برگزاری جلسه هم‌اندیشی اعضای شورای با علیرضا زاکانی شهردار تهران گفت: این جلسه صبح امروز برگزار شد و در باب حوزه حمل و نقل شهر تهران سوالات و پیشنهاداتی مطرح شد و با توجه به اینکه تعداد سوالات و پیشنهادات بسیار زیاد بود، قرار شد این جلسه در یکشنبه هفته آینده از ساعت هشت تا ۱۲ ظهر برگزار شود که به این ترتیب جلسه علنی شورای شهر تهران در روز یکشنبه هفته آینده برگزار نخواهد شد.

او ادامه داد: در جلسه امروز البته به برخی از سرفصل‌های حوزه حمل و نقل از جمله خرید واگن‌های مترو، تاخیر در خرید آنها و همچنین موضوع اتوبوس و اورهال کردن آنها پرداخته شد.

راه حل جدید برای معضل کمبود قطار در مترو | معاون شهردار: واگن اجاره کنیم

ماجرای اجاره واگن برای متروی تهران | توضیح نایب رییس شورای شهر در این باره

واگن اجاره‌ای را بخش خصوصی تهیه می‌کند | شرط ورود این نوع واگن ها مشخص شد

واکنش تشکری هاشمی به واگن‌های اجاره‌ای | این موضوع ترافیک تهران را حل نخواهد کرد

رئیس شورای شهر تهران همچنین در واکنش به مطرح شدن واگن‌های استجاری و اجاره‌ای از سوی شهرداری تهران، گفت: این مسئله چندی پیش توسط آقای بهرامی؛ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مطرح شده است و جزئیات آن اعلام نشده و باید ببینیم این مسئله شدنی است یا نشدنی، اما به هر ترتیب این مسئله در قالب یک پیشنهاد است.

چمران اضافه کرد: باید ببینیم رنگ کردن واگن‌های مترو به صرفه است یا خیر؛ همچنین تهیه این واگن‌ها از کشور مبدأ نیز بسیار مهم است به طور مثال واگن‌های مترو روسیه شرایط لازم را برای استفاده در حمل و نقل پایتخت ندارد، البته واگن‌های چینی قابل استفاده در مترو تهران هستند اما به طور کلی باید این مسئله مورد بررسی قرار بگیرد.

او با تاکید بر تهیه واگن و پرداخت سهم دولت بیان کرد: دولت متعهد است که ۱۵ درصد از سهم خود را پرداخت کند.

رئیس شورای شهر در پاسخ به این پرسش که چه میزان واگن اجاره‌ای و با چه قیمتی وارد ناوگان حمل و نقل شهر تهران شود، گفت: هیچ بحثی در این زمینه نشده و همه اینها باید مورد بررسی قرار بگیرند البته ابتدا باید ببینیم ورود واگن‌های اجاره‌ای به صلاح هست یا خیر.

چمران در پایان با اشاره به انتصاب روز گذشته شهردار تهران در تغییر مجدد شهردار منطقه ۱۵ گفت: قاعدتا ما نسبت به این جابجایی منتقد هستیم قطعا خود آقای شهردار نیز بنایی ندارند که جابجایی‌ها مرتب انجام شود اما به هر طریق شاید موضوعی پیش آمده و این کار انجام شده است.

کد خبر 727621
منبع: تسنیم

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha