فدراسیون فوتبال ایران چند روز قبل فهرست اولیه تیم ملی ایران را به فیفا ارسال کرده است.

سرود تیم ملی

بر اساس قاعده فیفا تمام تیم های حاضر در رقابت های جام جهانی مدتی قبل از آغاز این مسابقات باید یک فهرست اولیه ارائه کنند و در نهایت از داخل این لیست بازیکنان نهایی خود جهت حضور در مسابقات را برگزینند. این اتفاق در ادوار گذشته جام جهانی معمولاً ۴۰ روز پیش از آغاز بازی ها انجام می شد ولی حالا با توجه به شرایط ویژه ای که این دوره مسابقات پیدا کرده است وضعیت متفاوت از قبل شد.

ارسال اسامی در ۲۹ مهر

از قرار معلوم فدراسیون فوتبال فهرست ای متشکل از ۵۵ بازیکن را در اختیار فیفا گذاشته است تا کارهای مربوط به اخذ آیدی کارت آنها انجام شود. یک مقام آگاه در این رابطه ضمن تایید خبر فوق به  گفت:

بله چنین کاری نه تنها قانون است بلکه به نوعی الزام‌آور هم تلقی می‌شود  به همین خاطر علاوه بر ما بقیه فدراسیون هایی که تیمشان در جام جهانی حضور دارد نیز باید لیست مذکور را تهیه می کردند. این فهرست توسط سرمربی تیم ملی ایران تهیه شد و فدراسیون روز بیست و نهم مهرماه آن را در اختیار کمیته برگزاری مسابقات جام جهانی گذاشتند. در لیست مذکور نام ۵۵ بازیکن قید شده است.

تغییر فهرست بازیکنان

اینطور که ما خبر دار شدیم فدراسیون فوتبال باید لیست نهایی تیم ملی را از میان همین نفرات انتخاب کند .بر اساس خبرهای رسیده، از داخل این فهرست ۵۵ نفره در نهایت ۲۶ نفر به عنوان بازیکنان ایران در جام جهانی معرفی می شوند و بدیهی است که قبل از هر بازی یک لیست ۱۸ نفره نیز در اختیار عوامل برگزاری قرار داده خواهد شد تا ترکیب ثابت ایران از میان آنها روانه میدان شود. البته اگر تا قبل از آغاز مسابقات یا حتی در خلال این دیدارها بازیکنی به شدت مصدوم شود و پزشکان فیفا گواهی بدهند که دیگر نمی تواند تیم ملی را همراهی کند، می توان از داخل همین فهرست اولیه ۵۵ نفره ،یک نفر را جانشین فرد مصدوم کرد البته امیدواریم چنین اتفاقی هرگز برای ایران در جام جهانی رخ ندهد.

کد خبر 717518

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha