معاون اول دولت روحانی در تازه‌ترین مواضع خود سعی کرده به نام مردم به نوعی افتضاحات مدیریتی خود و اعتدالیون را پنهان کند و با نعل وارونه و آدرس‌های غلط از بازنده بودن در میان افکار عمومی فرار کنند!

اسحاق جهانگیری

به گزارش همشهری آنلاین، ایران نوشت: اسحاق جهانگیری اخیراً در متنی که منتشر کرده بدون اینکه به سکوت خودش و جریان مدعی اصلاح‌طلبی در آشوب‌ها و اغتشاشات اخیر اشاره کند، آورده است: «به‌خاطر دارم چهار ماه پس از تشکیل دولت دوم روحانی که در سال ۱۳۹۶ با حدود ۲۴ میلیون رأی روی‌کار آمد، اعتراضاتی نسبت به گرانی شکل گرفت، باب این بحث در دولت باز شد. البته تورم در آن سال هنوز تک رقمی بود (۹درصد)، ولی به هر سبب، اعتراضاتی به‎ وجود آمده بود. دولت در خرداد ماه ۱۳۹۷ تصویب کرد که براساس اصل ۲۷ قانون اساسی و به رسمیت شناختن حق اعتراض مردم، نحوه برگزاری اعتراضات و محل آن تعیین شود. «متأسفانه» دیوان عدالت اداری با شکایت افرادی این مصوبه را ابطال کرد. اگر این مصوبه اجرایی می‌شد شاید حداقل بخشی از حقوق ملت در قانون اساسی برجسته شده و طرح اعتراضات مردم در عرصه عمومی و ضرورت توجه بموقع مسئولان به آنها را ممکن‌تر می‌ساخت. در این شرایط بود که فرصت سوءاستفاده بیگانگان گرفته می‌شد.» 

این اظهارات آقای جهانگیری در حالی است که مردم مدیریت خسته و نشسته و در عین حال با عواقب رنج‌آور جریان به اصطلاح اعتدالی- اصلاح‌طلبی را فراموش نکرده‌اند. ظاهراً آقای جهانگیری خیلی زود شاهکار مدیریتی دولت روحانی را در قیمت بنزین و اظهار بی‌خبری رئیس‌جمهور وقت فراموش کرده است! جناب جهانگیری در حالی مدعی حقوق مردم شده که تورم 59 درصدی عملکرد او و دولت اعتدالی بوده است. 

ایشان همچنین از فاجعه «ارز جهانگیری» (قیمت‌گذاری 4200 تومانی ارز و واگذاری چند ده میلیارد  دلار به همین نرخ) که رانت بزرگی را برای رانت‌خواران فراهم کرد؛ چیزی نگفت و نگفت که چه بلایی بر سر مردم آمد! 

واقعیت این است که بازنده بودن در میان افکار عمومی را نمی‌توان با روایت و نعل وارونه به پیروزی تبدیل کرد. اساساً مردم، جریانی که دست خارجی آشوب و اغتشاش را ندید؛ جریانی می‌دانند که دشمن آنها را پل رسیدن به اهداف خود تعریف کرده است.

کد خبر 716913

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • IR ۱۹:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
  1 0
  اقرار می کنید طرف دزدورانت خوار کلان است اگرمدرک داریربه پلیس اراعه بده این کارا ها می کنید مردم فکر می کنن کشور بی صاحب وهمه کلان دزد ازاده به خیابان میاد واعتراض مکنه وبعضیها هم سواستفاده میکنن اخرش هم میشه این
 • IR ۱۹:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
  0 0
  حاکمان جمهوری اسلامی در خصوص عاملان اغتشاشات برخورد ومجازات شوند که این اصلاح طلبان با بیش از چهل سال خیانت وجاسوسی وغارت بیت المال وبراندازی را در کارنامه خود دارند نباید با این قشر وابسته به اجانب بهر علنی مماشات وچشم پوشی واغماس شود و مجددا فرصت را برای استیلای صهیونیست جهانی بر کشور ومردم محیا نمایند
 • حسین IR ۰۱:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۲
  0 0
  تا اصلاح طلبان منفعت طلب و تمامیت خاه در ایران باشند،، دسترسی دشمنان به ایران راحت‌تر و آسانتر از نبودشان است