درآمد تعمیرکار ماشین ظرفشویی و میزان سرمایه اولیه برای ورود به این حرفه از سوالات و ابهامات مهمی می باشد که اغلب افراد با آن مواجه هستند. این کاملا طبیعی است که قبل از انتخاب یک شغل، باید به تمام جوانب آن، مخصوصا میزان درآمدی که می توان از این طریق کسب کرد توجه داشته باشید.

images_1660556416.jpeg

به همین دلیل بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از چندین مرکز تعمیرات لوازم خانگی معتبر در ادامه نگاه جامعی به شغل تعمیر ماشین ظرفشویی، درآمد آن و همچنین سرمایه مورد نیاز برای ورود به این حرفه و راه های افزایش درآمد از آن خواهیم داشت.

بازار کار شغل تعمیرکار ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی برخلاف گذشته در حال حاضر یک کالای لوکس نیست و کاربرد آن در بسیاری از منازل اهمیت پیدا کرده و در آینده بیشتر میشود. علیرغم اینکه بسیاری از برندهای معتبر از قبیل ال جی، سامسونگ و بوش ماشین های ظرفشویی با کیفیت را ارائه می دهند، اما به دلایل مختلف ممکن است با خرابی هایی مواجه شوند. به عنوان مثال، صدای بسیار زیاد ظرفشویی، تمیز نشستن ظروف و اختلال در برنامه های آن از جمله مواردی می باشد که بسیار رایج هستند. علاوه براین، اگر از ماشین ظرفشویی برای مدت طولانی استفاده نکنید، به مرور خراب میشود و نیاز به تعمیر دارد. به همین دلیل می توان گفت، تعمیرات ماشین ظرفشویی از خدماتی می باشد که در اغلب مواقع به آن نیاز خواهید داشت.

بازار کار شغل تعمیر ماشین ظرفشویی مانند سایر لوازم خانگی در حال حاضر و آینده بسیار روشن است. چند دلیل مهم برای اثبات این گفته وجود دارد که عبارتند از:

  • این قبیل لوازم خانگی قیمت بسیار بالایی داشته و به همین دلیل تعویض آنها از نظر اقتصادی به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیست. در نتیجه اغلب افراد ترجیح می دهند قطعات ماشین ظرفشویی تا حد امکان تعمیر شوند.
  • ماشین های ظرفشویی سیستم داخلی پیچیده ای دارند و حتی افرادی که به کارهای فنی علاقه مند هستند نمی توانند بدون دانش نسبت به تعمیر آنها اقدام کنند. در نتیجه شغل تعمیرکار ماشین ظرفشویی کاملا تخصصی بوده و اغلب افراد به خدمات این حرفه نیاز خواهند داشت.

در حالت کلی می توان گفت، شغل تعمیرکار ماشین ظرفشویی نه تنها در ایران، بلکه در بازار کار خارجی نیز از تقاضای زیادی برخوردار است. شاید برایتان جالب باشد که مشاغل خدماتی و تعمیرات در کشورهای اروپایی و غربی از بالاترین سطح درآمد برخوردار هستند.

بازار کار شغل تعمیرکار ماشین ظرفشویی

درآمد تعمیرکار ماشین ظرفشویی چقدر است؟

بدون شک تمام افرادی که یک شغل را انتخاب می کنند، هدفشان کسب درآمد بیشتر و دست یافتن به رفاه اجتماعی می باشد. به همین دلیل این کاملا طبیعی است که در کنار بازار کار شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی، لازم است به درآمد آن نیز توجه شود. لازم است بدانید که آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی به تنهایی نمی تواند شما را به درآمد مطلوبی برساند، اما اگر در این زمینه تخصص کسب کنید جای نگرانی برای درآمد نخواهید داشت. چون تعداد تعمیرکاران حرفه ای که در این زمینه فعالیت دارند بسیار کم هستند و به همین دلیل فرصت مناسبی برای رسیدن به درآمدهای زیاد خواهد بود.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از مراکز تعمیر لوازم خانگی از قبیل کالاتعمیر و تکنوپشتیبان، متوسط درآمدی که هر تعمیرکار ماشین ظرفشویی می تواند کسب کند، حداقل 10 تا 15 میلیون در ماه می باشد. این درآمد حداقل می باشد و برای حداکثر آن بدون شک بازه مشخصی وجود ندارد. چون برخی از تعمیرکاران به روش های مختلف درآمد زایی فوق العاده ای دارند که در انتهای متن به آنها اشاره میشود.

سرمایه اولیه شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی

مساله مهم بعدی که باید به آن توجه داشت، سرمایه اولیه برای ورود به شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی است. خوشبختانه این قبیل مشاغل نیاز به سرمایه زیادی ندارند و تنها با خرید ابزارآلات جزئی می توان براحتی شرایط را برای جذب مشتری و کسب درآمد فراهم کرد. به عنوان مثال برای اینکه بتوانید تنها برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی و سامسونگ و سایر برندها فعالیت داشته باشید، با سرمایه 2 تا 3 میلیون می توانید کار را شروع کنید.

البته به این نکته نیز باید توجه داشته باشید که هزینه های اجاره مغازه به صورت جدا محاسبه میشود که بر حسب شهر و موقعیت جغرافیایی و متراژ و غیره متفاوت است. البته اغلب افرادی که به تازگی وارد این حرفه میشوند، برای کسب تجربه و همچنین رهایی از هزینه های اجاره ملک، به عنوان تعمیرکار با مراکز تعمیر لوازم خانگی همکاری می کنند. علاوه براین، برخی از تعمیرکاران نیز به صورت سیار فعالیت داشته و در مناطق مختلف شهر حضور داشته و پس از جذب مشتری به مرور تعمیرگاه راه اندازی می کنند.

سرمایه اولیه شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی

راه های افزایش درآمد تعمیرکار ماشین ظرفشویی

در تمام مشاغل اگر دقت کرده باشید، برخی از افراد درآمدهای بسیار زیادی کسب نموده و تعدادی از کم بودن درآمدها شکایت دارند. تفاوت این افراد در نحوه دیدگاهشان نسبت به کار است. برای اینکه درآمد تعمیرکار ماشین ظرفشویی را افزایش دهید و در این زمینه موفقیت های زیادی کسب نمایید، روش های متعددی وجود دارد که عبارتند از:

  • هر اندازه تخصص بالاتری داشته باشید، دستمزد بیشتری دریافت می کنید. این کاملا طبیعی بوده و در مشاغل مختلف به اثبات رسیده است. به همین دلیل بهتر است با ساختار ماشین های ظرفشویی در برندها و مدل های مختلف آشنایی داشته باشید و نحوه رفع اشکال در هر یک را بدانید.
  • در ابتدای کار با دستمزد کم تعمیرات را انجام دهید تا اعتماد مشتری را بدست آورید. به مرور که تعداد مشتریانتان افزایش پیدا کرد، می توانید دستمزدها را بیشتر کنید. شک نکنید که اغلب افراد هزینه بیشتر را به افرادی که تعمیرات حرفه ای و تضمین شده انجام می دهند با کمال میل پرداخت می کنند.
  • محدود به کسب درآمد از طریق مغازه و تعمیرگاه در یک منطقه نباشید. با راه اندازی سایت تعمیر لوازم خانگی مانند کالا تعمیر و تکنوپشتیبان می توانید در تمام مناطق شهر خود فعالیت داشته باشید.
  • بروز باشید و برند شخصی را جدی بگیرید. برای اینکه بتوانید به درآمد بالایی در شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی دست پیدا کنید، باید با سایر تعمیرکاران رقابت داشته باشید. کافیست در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید و برای خود برند شخصی ایجاد نمایید. در مدت زمان کوتاه تعداد زیادی مشتری از این طریق جذب شما خواهند شد.

درآمد تعمیرکار ماشین ظرفشویی و بازار کار آینده خوب است یا خیر؟

به عنوان یک جمع بندی و بر اساس آنچه در طول متن اشاره شد، می توان گفت، تعمیرکار ماشین ظرفشویی از جمله مشاغلی می باشد که در آمد قابل قبولی بدست خواهد آورد. البته تا حد زیادی به تخصص و مهارت، خوش قول و بروز بودن فرد نیز بستگی دارد. افرادی که در این زمینه تخصص بالایی داشته و به زبان خارجی نیز تا حد مطلوبی تسلط دارند، می توانند بدون سرمایه زیاد در بازار کار خارجی نیز جذب شوند. کافیست کمی آگهی های استخدام خارجی را جستجو کنید تا با دستمزدهای بسیار زیاد این قبیل مشاغل آشنا شوید.

کد خبر 698095

پر بیننده‌ترین اخبار بازار

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز