یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۷ - ۱۷:۰۹
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: مراسم شب موسیقی سنتی ایران با حضور سیدعباس عراقچی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن در محل سالن فردوسی سفارت کشورمان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، عراقچی پیش از آغاز این مراسم که با حضور اعضای نمایندگی، روسای نهادهای ایرانی، دانشجویان و اساتید ایرانی مقیم ژاپن و خانواد‌ه‌های آنها برگزار شد، فرا رسیدن سالروز ازدواج حضرت مولی الموحدین علی ابن ابیطالب (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) دخت نبی مکرم اسلام را به دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) تبریک و تهنیت گفت.

وی همچنین از حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) به عنوان سرور مردان و زنان عالم یاد کرد و گفت: حضرت زهرا (س) بهترین الگو نه فقط برای زنان بلکه مردان عالم است.

در این مراسم فربود شکوهی (جلوه) از شاعران جوان ایرانی جدیدترین غزلیات سروده خود را قرائت کرد که با استقبال حاضران روبرو شد.

گروه موسیقی افرند متشکل از نوازندگان دف، رباب، تار و سنتور نیز قطعاتی از موسیقی سنتی ایرانی از جمله ای‌ایران ای‌مرز پرگهر، موسیقی با عنوان خلیج فارس و موسیقی‌های محلی ایرانی را اجرا کردند که با استقبال حاضران روبرو شد.

این گروه موسیقی در مدت اقامت خود در ژاپن همچنین در غرفه فرش ایران در نمایشگاه بین‌المللی 2008 توکیو، در محل وزارت امور خارجه ژاپن‌، در جمع ایرانیان مقیم ژاپن و خانواده‌های آنها، در مراسمی با حضور اعضای مرکز دوستی بین‌المللی ایران و ژاپن و همچنین نخستین همایش بزرگ ایرانیان خارج از کشور، به اجرای موسیقی ایرانی پرداختند که با استقبال شهروندان ژاپنی و ایرانی روبرو شد.

کد خبر 69715

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز