وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیات دولت به موضوع قفل کودک اینترنت واکنش نشان داد.

عيسى زارع‌پور وزير ارتباطات

به گزارش همشهری آنلاین، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات امروز چهارشنبه ۲۹ تیر ماه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره موضوع قفل کودک اظهار داشت: وجود محتواهای غیراخلاقی و دسترسی آسان به این محتواها باعث شد تا خانواده ها به ما از نگرانی جدی در این باره سخن بگویند.

وی افزود: این یک نگرانی جدی است که با کمک اپراتورهای ارتباطی سرورهایی معین کردیم تا نگرانی خانواده ها برطرف شود.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: دسترسی به محتواهای غیراخلاقی و خشونت که خطوط قرمز است برطرف شد.

زارع پور درباره طبقه بندی اینترنت گفت: چیزی به نام طبقه بندی اینترنت نداریم. همچنین قرار است اینترنت کودکان و نوجوانان در اختیار آنها قرار بگیرد که جزییات آن را در آینده‌ای نزدیک اعلام می‌کنیم.

وزیر ارتباطات همچنین با اشاره به پنجره واحد هوشمند گفت: روز گذشته یک دستگاه به این ۲۰ دستگاهی که قبلا به این پنجره پیوسته بودند، اضافه شد.

وی تصریح کرد: طبق قانون تا پایان شهریور باید همه دستگاه‌ها به این پنجره واحد بپیوندند و دست کم ۳۰ درصد خدمات خود را در این پنجره ملی ارائه دهند اما تا کنون ۲۱ دستگاه ملحق شده‌اند و ۱۵ دستگاه دیگر در نوبت قرار دارند.

زارع پور یادآور شد: این درحالی است که دست کم ۲۰۰ دستگاه باید در سامانه پنجره واحد ملی ملحق شوند و این میزان در حال حاضر کمتر از ۱۰ درصد است.

وزیر ارتباطات گفت: به همین منظور هفته گذشته نامه ای برای تک تک وزرا ارسال و  وضعیتشان را اعلام کردم که چند تا از دستگاه‌های زیر مجموعه این وزارتخانه‌ها به این سامانه پیوستند.

کد خبر 691868

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha