سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: فروش بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی به صورت ارزی و بالاتر از نرخ تعیین شده به اتباع خارجی ممنوع است.

بلیت هواپیما

به گزارش همشهری آنلاین، میراکبر رضوی افزود: فروش بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی به صورت ارزی و بالاتر از نرخ تعیین شده به اتباع خارجی ممنوع است.

وی در خصوص ارائه خدمات بلیت پروازهای داخلی به مسافران خارجی گفت: هیچکدام از شرکت‌های هواپیمایی، دفاتر خدمات مسافرت هوایی و درگاه‌های فروش اینترنتی بلیت، مجاز به نمایش قیمت بلیت هواپیما بالاتر از نرخ تعیین شده توسط شورای عالی هواپیمایی که قابل استناد در سایت سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت‌های هواپیمایی است، را ندارند.

رضوی بیان کرد: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که برخی دفاتر خدمات مسافرت هوایی نسبت به اخذ هزینه به صورت ارزی از مسافران خارجی اقدام می‌کنند بر همین اساس به اتباع خارجی توصیه می‌شود برای تهیه بلیت در مسیرهای داخلی بلیت خود را به صورت مستقیم از طریق سایت رسمی شرکت‌های هواپیمایی مربوطه تهیه کنند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه ایرلاین‌ها مجاز به فروش بلیت به صورت ارزی نیستند، گفت: همچنین شرکت‌های هواپیمایی به هیچ عنوان مجاز به ذخیره جا به بهانه ارائه بلیت به اتباع خارجی با هدف فروش بلیت به قیمت بالاتر نبوده و ارائه خدمات به مسافران ایرانی در اولویت است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: شرکت‌های هواپیمایی حداکثر می‌توانند تا سقف ۱۵ درصد از ظرفیت پرواز خود را در اختیار اتباع خارجی قرار دهند همچنین اتباع خارجی مقیم ایران که دارای مجوز رسمی اقامت از دستگاه‌های ذی صلاح هستند از کلیه حقوق اجتماعی در استفاده از هواپیما برای سفرهای داخلی برخوردارند.

گفتنی است پیش از این تعدادی از ایرلاین‌های عضو انجمن شرکت‌های هواپیمایی از ۲ تیر ماه امسال با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری اقدام به فروش دلاری بلیت پروازهای داخلی به اتباع غیر ایرانی کرده بودند که با دستور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در تاریخ ۱۳ تیر ماه، ادامه این روند ممنوع اعلام شد که علی رغم این دستور وزیر راه و شهرسازی، تعدادی از آژانس‌های هواپیمایی همچنان اقدام به فروش ارزی بلیت پروازهای داخلی به اتباع غیر ایرانی کرده بودند.

کد خبر 691828
منبع: مهر

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار راه و مسکن

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha