شهردار منطقه ۱۵ از موافقت کارگروه فنی کمیسیون ماده پنج شهر تهران با خارج شدن ۹۵ درصد پلاک‌های داخل طرح تعریض خیابان شوش و محله طیب از طرح خبر داد و گفت: نوسازی املاک خارج شده از طرح پس از ۴۰ سال امکان پذیر شد.

محله شوش

به گزارش همشهری آنلاین، سید مهدی صباغ به ویژگی‌ها و اهمیت محور شوش اشاره کرد و گفت: خیابان شوش با عملکرد شریانی درجه یک، به طول تقریبی یک کیلومتر به عملکرد جمع و ‌پخش کننده محلی تبدیل شد.

او با اشاره به بافت فرسوده املاک این محدوده و آسیب‌های اجتماعی و نارضایتی شهروندان گفت: طرح تفصیلی محور شوش شرقی حدفاصل خیابان ۱۷ شهریور تا خیابان خاوران بازنگری شد و عرض این محور از ۴۵ متر به ۲۰ متر تغییر یافت. با این اقدام  مشکل ۴۴۰ پلاک بلاتکلیف واقع در این محور پس از ۴۰ سال گره‌گشایی شد.

او گفت: با توجه به اینکه در ۱۵ سال گذشته این طرح تنها ۲۰ درصد پیشرفت داشت، همکاران ما در معاونت معماری و شهرسازی تصمیم به بازبینی طرح کردند و در این بازبینی مشخص شد که نیازی به عرض ۴۵ متر برای خیابان شوش نیست.

شهردار منطقه با بیان اینکه در بازبینی طرح بسیاری از املاک از طرح خارج شدند، افزود: مالکان این املاک که جزو املاک فرسوده محسوب می‌شوند، می‌توانند با استفاده از طرح‌های تشویقی اقدام به نوسازی ملک خود کنند.

او اظهار داشت: با توجه به بازبینی طرح، هم اکنون تنها لازم است حدود ۲۱ پلاک تملک شود و اجرای پروژه سرعت بسیار بیشتری به خود می‌گیرد.

شهردار منطقه ۱۵ گفت: با توجه به تملک تعدادی از پلاک‌ها در ۱۵ سال گذشته و خارج شدن این اراضی از طرح، حدود ۷۵۰۰ متر مربع فضای شهری جهت تبدیل به بوستان، سالن ورزش، استخر و ارائه سایر خدمات عمومی در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

کد خبر 685291

پر بیننده‌ترین اخبار شهردار

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha