رئیس شورای اسلامی شهر تهران نسبت به سیم‌کشی خطرناک ساختمان آلومینیوم واکنش نشان داد و گفت: ساختمان‌هایی همانند ساختمان‌های آلومینیوم به لحاظ سیم‌کشی شرایط بسیار خطرناکی دارند.

ساختمان آلومینیوم

به گزارش همشهری آنلاین، مهدی چمران در دومین اجلاس مجمع روسای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها اظهار کرد: موضوع معماری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برخی از افراد علاوه بر مسائل سیاسی در حوزه معماری نیز از غرب الگو می‌گیرند و این موضوع را در شهرها و کلانشهرها شاهد هستیم.

او تصریح کرد: ما شاهد ناهنجاری در حوزه معماری در شهرها هستیم و بناها به شکلی ساخته می‌شود که هیچ‌گونه معماری ایرانی اسلامی در آنها دیده نمی‌شود.

مصوبه عدم استفاده از کامپوزیت در نمای ساختمانی مفید بود

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه در شورای چهارم مصوبه‌ای مبنی بر استفاده نکردن از کامپوزیت در ساختمان‌های مسکونی به تصویب رسید، گفت: در همان موقع این مصوبه مورد انتقاد قرار گرفت و عنوان شد که کارخانجات در این حوزه ورشکست می‌شوند اما شورا بر مصوبه خود پافشاری کرد و دیدیم آن کارخانه از راه‌های دیگری توانست فعالیت خود را ادامه دهد.

چمران ادامه داد: کمیسیون‌های شهرسازی و همچنین کمیسیون‌های عمران و حمل و نقل باید در بخش ساخت و ساز نظارت ویژه‌ای داشته باشند چرا که وضع معماری ناهنجاری را داریم و نسبت به آینده و نسل بعدی مسئول هستیم.

دولت در فرصت اندک نمی‌تواند بافت فرسوده نوسازی کند

او با اشاره به اینکه ساختمان‌هایی همانند ساختمان‌های آلومینیوم به لحاظ سیم‌کشی شرایط بسیار خطرناکی دارند، گفت: ما باید بتوانیم در بحث ایمن‌سازی ورود جدی داشته باشیم و در این بخش شورای شهر تهران اقداماتی را آغاز کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین به بحث بازآفرینی اشاره کرد و گفت: اسم این مسئله زیباست اما ما چیزی در این حوزه در سطح کشور ندیده‌ایم. البته در ارتباط با ساخت مسکن ملی نیز با توجه به زمان‌بندی که دولت برای این مسئله کرده است بالطبع نمی‌تواند اقدامی را برای نوسازی بافت فرسوده انجام دهد؛ چرا که برای شناسایی و ورود به این مسئله حداقل دو سال زمان نیاز است و دولت بنا دارد در یک بازه زمانی ۴ ساله، ۴ میلیون مسکن بسازد و بالطبع باید این را در شهرهای جدید اجرایی بکند.

کد خبر 685282
منبع: تسنیم

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شورای شهر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha