یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۹
۰ نفر

 مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور حکمی سیدمحمدجواد طاهری را به عنوان مدیرمجموعه تئاترشهر منصوب کرد.

تئاتر شهر

به گزارش همشهری آنلاین، کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور حکمی سیدمحمد جواد طاهری را به عنوان مدیر جدید مجموعه تئاتر شهر منصوب کرد.

در متن حکم کاظم نظری به سیدمحمدجوادطاهری آمده است:
«مجموعه ماندگار تئاترشهر به عنوان یکی از مهم ترین مجموعه های نمایشی کشور جایگاه ویژه ای درتولید و اجرای آثار نمایشی داشته و یادگارهای مانایی از هنرمندی بزرگان تئاتر این سرزمین را در خاطره کهن خود ثبت کرده است.

این مجموعه هنری به واسطه حضور و فعالیت هنرمندان و گروه های نمایشی و مراجعه مخاطبان و بهره مندی از آثارهنری ، اعتباری دو چندان گرفته است و بی شک مدیریت این مکان هنری مستلزم همت، تدبیر، شکیبایی و علاقه هنرمندانه است. ازاین رو ضرورت دارد با برنامه ریزی ، تعیین و تبیین ضوابط کارشناسانه با معیار شورای هنری و تعامل مبتنی بر احترام ، بهترین و صحیح ترین تصمیم ها اتخاذ و به انجام رسانده شود.

ارتقای ساختار اداری، شفاف سازی در ضوابط و مقررات، ارتباط و پاسخگویی به موقع مراجعان در کنار مدیریت هوشمندانه ، ایجاد یک مرکز تئاتر حرفه ای کشور و ترسیم چشم انداز دقیق ازاجراهای نمایشی و تشخص بخشی به تالارهای مجموعه می تواند زمینه ساز افزایش بهره وری از توان و امکانات موجود و نیز ارتقای میزان رضایت مندی هنرمندان و مخاطبان شود. ضمن اینکه تعامل سازنده با مخاطبان آثار هنری و گسترش دایره تماشاگران تئاتر با هدف نهایی ارتقای فرهنگی جامعه و رونق بخشی به هنر نمایش نیز  می تواند از اولویت های مدیریت این مجموعه باشد.

به موجب این حکم و نظر به تجربه، تخصص و سوابق اجرایی و مدیریتی جنابعالی ، به عنوان «مدیر مجموعه تئاترشهر» منصوب می شوید.

امید که در سایه مهر پروردگار مهربان و بهره مندی از رهنمودهای هنرمندان، صاحب نظران نمایش کشور و مشارکت و همکاری کارکنان پرتلاش مجموعه تئاترشهر در این مسئولیت خطیر پیروز و سربلند باشید. کاظم نظری /مدیرکل هنرهای نمایشی»

سیدمحمدجواد طاهری متولد سال 1349 شهر قم ، دارای مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی و بازیگری است. وی طی سالهای گذشته به عنوان مدرس، کارگردان  و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، مدیریت خانه نمایش «قم» و مدیریت موسسه فرهنگی هنری «شب نمای آرین» به فعالیت مشغول بوده و در این چارچوب کارگردانی نمایش های «افرا»، «مردی در بند»، «مرگ در ساعت مرغابی»، «شیرین به روایت امروز»، «پروانه در آتش»، «خواهر عشق»، «جنگ کور»، «حنانه»، «پرومته شیطان مقدس»، «روایت حکایت قتل مشکوک هرکی باش خان»، «خاله ادیسه»، «یه دم و دو گوش»، «گوهر»، «بهشت روی اقیانوس»، «سلطان و سیاه»، «هنگامه ای که آسمان شکافت»، «داروگیر پهلوان» و تعدادی دیگر از آثار نمایشی را به عهده داشته است.

بازی در نمایش های «شیرین به روایت امروز»، «خورشید کاروان»، «خواهر عشق»، «عشق روز خرپشته»، «در قاب ماه»، «تپه افلاک»، «شبیه پدر»، «قصیده بلند باران»، «از خاک تا افلاک»، «مسافران کوفه»، «هنگامه ای که آسمان شکافت» و چند اثر نمایشی دیگر از جمله سوابق طاهری در عرصه بازیگری تئاتر است.

وی در فیلم های سینمایی «ملک سلیمان»، «ماهی»، «دریا پرنده»، «راه بهشت»، «سایه بر خورشید»، «زیباتراز زندگی»، «نزدیک انر از آشنا» و چند اثر سینمایی دیگر نیز به عنوان بازیگر حضور داشته است. ضمن اینکه بازی در سریال های «یوسف پیامبر»، «هوش سیاه»، «نوشدارو»، «برادر»، «گاندو»، «محرمانه تهران»، «نیکان» و چند مجموعه تلویزیونی پیشنه بازیگری طاهری در حوزه سریال های تلویزیونی را تشکیل می دهند.

مراسم تکریم و معارفه مدیریت مجموعه تئاترشهر ساعت 18 روز یکشنبه اول خرداد در تالار مشاهیر مجموعه تئاترشهر برگزار می شود.

لازم به توضیح است تا پیش از انتصاب سیدمحمد جوادطاهری به عنوان مدیر جدید تئاتر شهر، ابراهیم گله دارزاده از تاریخ 19 شهریور 1399 تاکنون ریاست این مجموعه را به عهده داشت.

کد خبر 678130

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha