شهردار تهران می‌گوید: نقشه جدید برای خروج باراندازها از تهران به خصوص در منطقه ١٢ نیاز است تا خیابان‌های مانند خیابان ایران، امین حضور و... از وضعیت اسفناک امروز خارج شود.

زاکانی

به گزارش همشهری‌آنلاین، جلسه بررسی وضعیت بازار بزرگ تهران صبح امروز، شنبه ۲۴ اردیبهشت با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و تنی چند از معاونان و مدیران شهری در محل ساختمان شهرداری منطقه ۱۲ برگزار شد.

علیرضا زاکانی شهردار تهران در این جلسه گفت: پرسش این است که بازار تهران و محله‌های پیرامون متعدد آن چگونه باید بازسازی و مورد توجه قرار بگیرد که از وضعیت نابسامان فعلی خارج شود و وضعیتی ایجاد کنیم که بافت تاریخی موجود را هم صیانت کنیم؟

او با بیان اینکه باید در کنار این دو موضوع باید توجه داشته باشیم که چگونه می‌توانیم با نوسازی در پهنه‌های فرسوده که بافت تاریخی ندارد امکان خلق فرصت را ایجاد کنیم، اظهار داشت: برای این هدف تفکیک ۲۲ محله در منطقه ۱۲ هدفی است که باید در آن الزاماتی داشته باشیم تا با اهداف کلان همخوانی داشته باشد و به عنوان مثال می‌توان به پیش بینی لجستیک برای خروج باراندازها از تهران اشاره کرد که خیابان‌های مانند خیابان ایران، امین حضور و... از وضعیت اسفناک امروز خارج شود.

ممنوعیت تردد موتور غیر برقی در محدوده بازار

شهردار تهران افزود: در مثال دیگر می‌توان به تردد موتور سیکلت در منطقه بازار اشاره کرد که باید به گونه‌ای عمل شود که تردد موتورهای غیر برقی را محدود کنیم که این امکان در حال حاضر وجود ندارد اما اگر امکان خلق و تسهیلات فراهم شد کنترل پذیری این اقدام به شکل کامل امکان‌پذیر است.

زاکانی در ادامه به خطر آفرینی گاز برای کل تهران اشاره کرد و توضیح داد: باید نگاهی برای آینده داشته باشیم که اگر در تهران بخواهیم تنها از یک انرژی مانند برق استفاده کنیم، پیش بینی‌های لازم و ضوابط خاص در این بخش دیده شود.

او با بیان این مطلب که هر بخش تهران به عنوان قطعه‌ای از یک جورچین نقش موثری در کلیت آن دارد، گفت: ما باید برای نقاط مورد نظر از جمله بازار طرحی داشته باشیم که به واسطه آن مسیری طی شود که بافت فعلی آن را حفظ کنیم و در کنار آن اگر نیاز به نوسازی در بازار داریم،بتوانیم طرح‌های نوینی داشته باشیم که نوسازی آن منطبق با انقلاب اسلامی و الگوی معماری ایرانی - اسلامی باشد و ظرفیت ها به گونه‌ای منتقل شود که خلق موقعیت و فرصت برای تهران به عنوان قلب تپنده اقتصاد به وجود آید.

بزرگان بازار مشارکت کنند

شهردار تهران تاکید کرد: اگر بزرگان بازار در طرح‌ها مشارکت و حضور نداشته باشند،ممکن است از بسیاری از امکان‌ها و ایده‌ها محروم شویم.

به گزارش شهر، در این جلسه امیر یزدی شهردار منطقه ۱۲ تهران گزارشی از بازار بزرگ تهران در بخش‌های بازسازی و ایمن سازی ارائه کرد.

بازنگری طرح تفصیلی و تدوین ضوابط ویژه بافت مرکزی (حصار ناصری)، سنجش وضعیت محلات با استفاده از ظرفیت دفاتر توسعه محله‌ای، شناخت محلات اصلی و ارزش‌های بافت تاریخی بازار، تعیین و تکلیف پلاک‌های فریز شده در بافت تاریخی، ایجاد موازنه بین حقوق مالکانه و حقوق عمومی و بررسی آسیب شناسانه و علل ناکارآمدی اسناد الزام آور قبلی، تامین پارکینگ و ضوابط موجود در طرح تفصیلی از جمله موضوعاتی بود که از سوی مشاور طرح بیان شد.

طرح سناریوهای پیشنهادی سازمان فضای حصار ناصری، شبکه گاز بازار تهران و تهیه نقش ریسک و خطر پذیری آن از دیگر موضوعاتی بود که در جلسه بررسی موضوعات بازار بزرگ تهران با حضور شهردار تهران مطرح شد.

کد خبر 676300

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار