مجموع نظرات: ۱
پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷
۱ نفر

در شرایط متفاوت آب و هوایی باید از بهترین آجر نسوز استفاده شود. آجرهای نسوز از جمله مصالح ساختمانی به شمار می ‌روند که کاربردهای زیادی در ساختمان سازی داشته‌ اند.

image-20220512115554-1.jpeg

این آجرها دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. از جمله ویژگی های منحصر به فرد آنها، تنوع رنگی زیاد، مقاومت در برابر سرما و فرسایش، مقرون به صرفه بودن، مقاومت در برابر گرما، رنگ طبیعی، وزن کم و غیره می باشد.

به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که مزیت ها و ویژگی ‌های آجر نسوز بسیار زیاد است. به همین دلیل بیشتر ساختمان سازانی که می‌ خواهند مقاومت ساختمان خود را افزایش دهند از آجرهای نسوز متفاوت استفاده می ‌کنند.

این آجر به عنوان نمای ساختمان دارای تنوع بسیار بالا و قیمت هایی متفاوت می باشد، موارد متعددی قیمت آجر نسوز نما ساختمان و کوره را تعیین می کنند.

در همین راستا خوب است پیش از خرید این محصول با مشخصات و انواع آن برای مناطق مختلف آب و هوایی آشنا شوید تا دچار ضرر و زیان نشوید.

در ادامه این مطلب با ما همراه باشد!

خاطر نشان می کنیم که شرکت آجر نما امیران با دارا بودن پیشرفته ترین آزمایشگاه ها و بزرگترین دانشنامه انواع آجرها، تولید کننده این مقاله می باشد.

بهترین آجر نسوز در شرایط متفاوت آب و هوایی کاربرد زیادی از خود نشان می دهد. آب و هوای کشور ایران را می توانیم به چهار اقلیم معتدل و گرم، خشک، سرد و کوهستانی و مرطوب دسته‌ بندی کنیم. انتخاب کردن یکی از بهترین آجرهای نسوز بر اساس اقلیم های متفاوت می تواند روی زیبایی ساختمان تاثیر زیادی بگذارد. اگر شما می خواهید مقاومت ساختمان های ساخته شده را افزایش دهید باید از متریال هایی استفاده کنید که کیفیت مناسبی دارند. آجرهای نسوز در دسته بندی های متفاوتی تولید می گردند که هر یک از آنها مناسب شرایط آب و هوایی خاصی هستند.

بهترین آجر نسوز برای شرایط متفاوت آب و هوایی

در صورتی که شما بهترین آجر نسوز برای مناطق متفاوت آب و هوایی را بشناسید می توانید یکی از مدل ها و انواع رنگ های آجر نما را انتخاب کنید. برخی از مهمترین مناطق متفاوت کشور ایران که باید از آجرهای نسوز خاصی استفاده کنند عبارت هستند از :

۱. بهترین آجر برای مناطق گرم و خشک

مناطق شرقی و مرکزی ایران دارای آب و هوای گرم و خشک هستند. برای آب و هوای گرم و خشک باید از آجرهای نسوز که مقاومت زیادی در برابر حرارت دارند استفاده کنید. این مناطق آب و هوای بسیار گرمی دارند. به همین دلیل تابش نور خورشید در این مناطق به صورت مستقیم می باشد. زمستان های این مناطق خشک و سرد خواهد بود. همچنین باید بدانید که وزش باد و ایجاد گرد و غبار در این مناطق بسیار زیاد می باشد. باید ساخت ساختمان ها در این مناطق را با اصول مشخص شده ‌ای انجام دهید.

در مناطق گرم و خشک نیاز است از آجرهای نسوز مناسبی استفاده کنید که ظرفیت حرارتی شان بالا می باشد. از آجرهای نسوز که ظرفیت گرمایی آنها بالا است می توانید برای طراحی این ساختمان ها استفاده نمایید. آجرها قادر هستند که اختلاف دمای زیاد روز و شب را در طول روز ذخیره کنند و شبها زمانی که دمای هوا بسیار پایین است گرمای ذخیره شده را به درون ساختمان انتقال دهند. آجرهای نسوز زیادی هستند که مقاومت گرمایی زیادی دارند.  بر همین اساس شما باید بین انواع مدل ها و رنگ بندی های آنها یکی که مناسب ساختمان است را انتخاب کنید.

بهترین آجر نسوز برای انواع مناطق آب و هوایی کدام است؟

۲. آجرهای مناسب مناطق گرم و مرطوب

 یکی دیگر از شرایط متفاوت آب و هوایی کشور ایران مناطق گرم و مرطوب می‌ باشد. به هر یک از مناطقی که دارای آب و هوای بسیار گرم در تابستان ها می باشند و زمستان های معتدلی دارند مناطق گرم و مرطوب خواهند گفت. برای طراحی ساختمان های این مناطق باید از بهترین آجر نسوز استفاده کنید که رنگ روشن دارد. در مناطق معتدل و گرم رطوبت هوا زیاد است.  به همین دلیل اختلاف دمای روز و شب کمتر خواهد بود.

در این اقلیم باید از آجرهای نسوز مناسبی استفاده نمایید که ظرفیت حرارتی آنها کمتر می باشد. از آنجایی که هوا در این اقلیم گرم تر است باید بدانید که نیاز به ذخیره کردن گرما در طول روز نخواهد بود. پیشنهاد می کنیم که در این مناطق از آجر نسوز رنگ روشن همچون آجر نسوز سفید استفاده نمایید. آجرهای نسوز رنگ روشن مدل ها با اندازه های متفاوتی دارند. هر یک از آنها با اصول مشخص شده ای روی ساختمان نصب می شوند.

۳. آجرهای نسوز مناسب مناطق سرد و کوهستانی

 هر یک از مدل‌ های آجرهای نسوز که باید در مناطق سرد و کوهستانی مورد استفاده قرار بگیرند آجرهایی هستند که در برابر سرما عایق می باشند. در مناطق سرد باید بدانید که روزهای یخبندان زیاد است. در این مناطق زمستان ها دمای هوا در برخی از روزها به ۲۰ درجه زیر صفر می رسد. در مقابل باید بدانید که در فصل تابستان دمای هوا در این مناطق زیاد است. یکی از بهترین آجرهای نسوز استفاده در این مناطق آجر نسوز انگلیسی یا شاموتی می باشد.

آجرهای نسوز در برابر سرما عایق مناسبی هستند و قادر می باشند که ساکنین این مناطق را در برابر سرمای بسیار زیاد مورد محافظت قرار دهند. البته باید بدانید که در این مناطق از آجرهای نسوز که رنگ آنها تیره است برای نمای ساختمان استفاده می کنند. رنگ های تیره آجرهای نسوز در زمستان‌ ها از آنجایی که جذب هوا را کمتر انجام می‌ دهند به گرم شدن هر یک از ساختمان‌ ها کمک زیادی می‌ کنند. قسمت‌های غربی کشور ایران دارای آب و هوای سرد و کوهستانی هستند. بر همین اساس در این مناطق از بهترین و با کیفیت ترین آجر نسوز تیره استفاده می شود.  آجر نمای نسوز تیره عایق مناسبی در برابر سرما می باشد.

انواع آجر نسوز تیره عبارت است از: آجر نسوز مشکی، آجر نسوز انگلیسی

ضمنا مساله مهمی که باید در انتخاب آجر نما برای نمای ساختمان در مناطق سردسیر باید در نظر بگیرید میزان جذب آب آجرهای نما می باشد. اگر میزان جذب آجرها خیلی پایین باشد، آجرها به خوبی با ملات چسبیده نمی شوند و اگر مقدار جزب بالا باشد دچار فرسایش و ترک در زمستان می شود.

میزان جذب آب آجرهای نسوز باید چیزی در حدود ۱۰ الی ۲۰ درصد وزن آجر باشد که این مسئله به صورت کاملا استاندارد در آزمایشگاه گروه کارخانجات آجر نسوز امیران رعایت می شود و تنها شرکتی که ضمانت مقاومت در برابر سرما و شرایط جوی سخت را میدهد شرکت امیران نما می باشد.

بهترین آجر نسوز برای انواع مناطق آب و هوایی کدام است؟

۴. بهترین آجر برای مناطق مرطوب و معتدل

 از دیگر مناطقی که در کشور ایران باید از آجرهای نسوز مناسب استفاده کند مناطق مرطوب و معتدل می‌ باشد. بهترین آجر نسوز در این مناطق آجرهایی هستند که ظرفیت حرارتی کمی دارند. زمانی که از مناطق مرطوب و معتدل صحبت می کنیم منظورمان دقیقا سواحل دریای خزر می باشد. این مناطق در طول سال بارندگی زیادی دارند. به همین دلیل باید بدانید که میزان رطوبت هوا در این مناطق زیاد است. برای ساخت ساختمان ها در اقلیم مرطوب و معتدل از مصالحی استفاده می ‌شود که ضخامت زیادی دارند.

 استفاده از مصالحی که ضخامت شان زیاد است موجب گرم شدن انواع ساختمان ها می گردد. در این مناطق باید بدانید که اختلاف دمای شبانه روز تا حدودی کم است. در اقلیم مرطوب و گرم باید از آجرهای نسوزی استفاده شود که ظرفیت حرارتی شان کم می باشد. در واقع باید بدانید که در این مناطق به ذخیره کردن گرما در طول روز نیازی نیست. آجر سفید یکی از آجرهای مناسب و به کار گرفته شده در این اقلیم می باشد.

رنگ سفید کمترین میزان جذب نور خورشید را دارد و به نسبت بهتر از آجرهای تیره رنگ برای این مناطق می باشد.

آجرهای استفاده شده در مناطق شمالی و مرطوب باید کمترین میزان جذب آب را داشته باشند تا دچار آسیب های ثانویه ساختمان نشوند، بنابراین بهترین نمونه آجر نسوز در مناطق معتدل باید ویژگی ‌های خاص و منحصر به فرد خودش را داشته باشد.

 شما باید بر اساس شهر و استانی که در آن می خواهید زندگی کنید آجرهای نسوز مناسبی را برای ساختمان تان انتخاب نمایید. اگر آجرهای نسوز را به اشتباه انتخاب کنید هرگز نمی توانید آنها را تعویض نمایید. به همین دلیل در آینده مشکلات زیادی برای ساختمان شما به وجود می ‌آید.

قیمت بهترین آجر نسوز

قیمت بهترین آجر نسوز به موارد متعددی بستگی دارد. که برخی از آنها شامل موارد زیر می باشد.

۶ مورد مهم در تعیین قیمت آجر نسوز

  1. شرکت تولید کننده و نوع کوره (کوره سنتی آجرپزی یا کوره های شاتل)
  2. نوع خاک و میزان پخت (کامل بودن پخت آجرها مد نظر می باشد.)
  3. ضمانتنامه (کارخانه های معتبر در زمینه فروش آجر نسوز، محصولات خود را ضمانت می کنند)
  4. مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی مختلف (مقاومت آجرها در تمام شرایط آب و هوایی)
  5. نوع بسته بندی آجر (شیرینگ، کارتن یا فله)
  6. مدت زمان ارسال

 هر یک از آجرهای نسوز دارای کیفیت و مقاومت متفاوتی هستند. شما برای خرید انواع آجرهایی که نسوز  هستند باید قیمت روزانه آنها را مورد بررسی قرار دهید. برخی از آجرهای نسوز می باشند که هزینه خریداری شان تا حدودی بالا است. به طور کلی باید به خوبی بدانید که اگر ظرفیت حرارتی آجرها بالاتر برود هزینه خریداری شان نیز بیشتر می‌ شود. تولیدکنندگانی که تولید انواع آجرهای نسوز را بر عهده دارند با بهترین قیمت مدل های زیادی از آجرهای نسوز را به مشتریان ارائه می دهند.

بنابراین شما برای اینکه هزینه مناسب به صرفه ای را جهت خرید بهترین آجرهای نسوز پرداخت کنید باید به تولید کنندگان معتبر و با سابقه بالا در زمینه تولید آجرها، همچون کارخانه آجر نما امیران مراجعه نمایید. تولید کنندگان معتبر از بهترین متریال ها برای تولید آجرها استفاده می ‌کنند. بنابراین این آجرها طول عمر زیادی از خود نشان می دهند و زیبایی ساختمان را چندین برابر می کنند. پیش از خرید آجرهایی که نسوز هستند باید مدل آنها را بررسی کنید و سپس هزینه خریداری شان را محاسبه نمایید.

کارخانه آجر گستر امیران نما بزرگترین تولید کننده آجرهای نسوز نما با دارا بودن بیش از ۲۵ سال سابقه یکی از بهترین تولید کنندگان آجرهای نسوز نما ساختمان می باشد.

همین حالا میتوانید تلفن را بردارید و جهت استعلام قیمت و مشاوره برای انتخاب نوع آجر نسوز نما ساختمان خود با شماره تلفن ۰۲۱۴۹۰۱۴ به صورت کاملا رایگان تماس حاصل فرمائید.

کد خبر 675946

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار