سیل، زلزله، محیط‌زیست و حیوانات و حالا هم کرونا حضورش را در امور خیرخواهانه پررنگ‌تر کرده و از تلاش در این زمینه‌ها دریغ نمی‌کند. «هدیه تهرانی» بازیگر، در این سالها بیش از عرصه‌های هنری و سینما، او را در موقعیت‌های مختلف کارهای خداپسندانه دیده‌ایم و آن هم در سکوت خبری. چون بانوی بازیگر دلش نمی‌خواهد کسی متوجه این بخش از فعالیت‌هایش شود.

هديه تهراني

همشهری آنلاین- پروانه بهرام‌نژاد: «هدیه تهرانی» هنرمند سرشناس سینمای کشورمان، از برملا شدن خبر کارهای خیرخواهانه‌اش، غمگین و حتی از افرادی که از او فیلم و عکس می‌گیرند، دلخور شده است.رد پای هدیه تهرانی، از گیلان و مازندران و گلستان تا شاهرود و دامغان، سردشت و زابل و ابوموسی همه جا دیده میشود. این هنرمند در امور اجتماعی از جمله کمک به سیل و زلزله‌زدگان، جمع‌آوری زباله از طبیعت و... حضور فعالی دارد به طوریکه در سیل گلستان هم که چند سال پیش رخ داد، لباس امدادگران هلالاحمر را پوشید و با حضور در پایگاه امداد هوایی هلال احمر در این استان، ضمن کمک رسانی به شهروندان از خدمات امدادگران در سیل گلستان قدردانی کرد و جویای حال مردم و وضعیت امدادرسانی به سیل‌زدگان شد.

در ایام شیوع ویروس کرونا کمک‌های متعددی داشته و چندین محموله شامل اقلام بهداشتی و تجهیزات محافظتی مورد نیاز کادر درمان از جمله ماسک، دستکش، لباس و عینک به بیمارستان‌های شهرهای مختلف ارسال کرده است.

علاوه براینها در کمپینی برای کمک به یک شهروند راه‌اندازی کرده و توانسته در مدت کوتاهی مبلغ 800 میلیون تومان جمع‌آوری کند و نجاتبخش زندگی او باشد. در یک دوره‌ای هم تهرانی، با گروهی بسیج شده و خانه به خانه می‌رفتند و کمک‌های اولیه و سبد کالا و اقلام موردنیاز به خانواده‌های بی‌بضاعت‌ها می‌رساندند و از این دست کارهای انسان‌دوستانه انجام می‌داد.

در سال‌های اخیر هم پرتوان به دور از حاشیه به فعالیت خود ادامه داده و بیشتر وقتش را در امور خیریه و حفاظت از محیط‌زیست می‌گذراند. به اذعان همکارانش از جمله «پیمان معادی» او بی‌ادعا و گمنام مدتهاست از رسیدگی به مناطق محروم گرفته تا حمایت از آسیب‌دیدگان سیل و زلزله دریغ نمی‌کنند.

کد خبر 664622

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha