یک منبع آگاه در قوه قضائیه تأکید کرد که خانم شکدم ۵ سفر به ایران داشته و در این سفرها، مجموعاً ۱۸ روز در کشورمان اقامت و حضور داشته است.

كاترين شکدم

به گزارش همشهری‌آنلاین، پس از مطرح شدن ادعاهای عجیب رسانه‌ای در مورد اقدامات فردی به نام "کاترین شکدم" که تبعه کشور فرانسه بوده و با ادعای تشرف به دین اسلام یادداشت‌ها و مقالاتی را در برخی رسانه‌های داخلی ایران منتشر کرده است، یک منبع آگاه در قوه قضائیه گفت: ادعاهای مطرح شده خیال‌پردازی‌های ژورنالیسیتی و یک سناریوی تبلیغاتی و سیاسی دور از واقعیت است.

این منبع آگاه تاکید کرد: بر اساس بررسی‌های دقیق انجام شده، نامبرده در طول سالیان گذشته ۵ سفر به ایران داشته و در مجموع این ۵ سفر نیز صرفا ۱۸ روز در کشورمان اقامت و حضور داشته است که با ادعاهای مطرح شده هیچ تناسبی ندارد.

وی ادامه داد: محافل رسانه‌ای خاص و پنهان طی روزهای گذشته در مورد این خانم اخباری جعلی و به شدت بی‌ارتباط با واقعیت را منتشر کرده و سعی کرده‌اند یک سناریوی رسانه‌ای، تبلیغاتی و ضداخلاقی را پیش ببرند که بیشتر با شرایط و مناسبات داخلی خودشان تناسب دارد.

وی در پایان اظهار داشت: تمام اسناد و مدارک مربوط به سفرهای خانم شکدم به ایران و میزان اقامتش در کشورمان مشخص و موجود است و در صورت لزوم رسانه ای خواهد شد.

بر اساس گزارش تسنیم، یک کانال مربوط به بعضی طرفداران احمدی‌نژاد در چند روز اخیر مطالبی را درباره فردی به‌نام کاترین پرز شکدم منتشر کرده و گفته است که او نفوذی اسرائیلی‌ها در برخی نهادهای ایران بوده است. استناد این کانال در این زمینه یک یادداشت کاترین شکدم در وبلاگ سایت اسرائیلی آن هم مربوط به ۳ ماه قبل است. این‌که چرا بعد از ۳ ماه کانال احمدی‌نژادی یاد این مطلب می‌کند، با توجه به اتفاقات دو سه هفته اخیر، می‌تواند معنادار باشد که درباره آن می‌توان مستقلاً‌ در مطالب بعدی نوشت.

امّا مسئله مهمتر اضافات و تحریفات و دروغ‌هایی است که کانال احمدی‌نژادی به مطلب کاترین شکدم اضافه می‌کند و همین موضوع جهت‌دار بودن و ارتباط آن به اتفاقات چند وقت اخیر را تقویت می‌کند.

شکدم در متنش توضیح می‌دهد که اولاً پاسپورتش فرانسوی بوده و ثانیاً پیشتر با یک مسلمان یمنی ازدواج کرده است و برای همین کمتر نسبت به او شک و شبهه ایجاد می‌شود، با این حال آنچه شکدم در ارتباط با برخی رسانه‌های ایران انجام داده صرفاً مصاحبه‌هایی با عنوان یک تحلیلگر اروپایی علیه عربستان و اسرائیل و آمریکاست، در مصاحبه‌ای هم که برای راشاتودی گرفته است باز موضع جمهوری اسلامی منتقل شده است.

این‌که شکدم در زمان حاضر با رسانه اسرائیلی همکاری و داستان‌هایی درباره حضورش در ایران تعریف می‌کند و یا می‌سازد قاعدتاً محکوم است؛ هرچند مشخص نیست که او چه انگیزه‌ای دارد. برخی که او را می‌شناسند تحلیل می‌کنند که به‌احتمال زیاد شکدم می‌خواهد پروژه فرصت‌طلبانه اقتصادی خود را که در ایران ناکام ماند حالا در رژیم صهیونیستی پیش ببرد.

با این حال کانال احمدی‌نژادی قصه‌های عجیب و غریب جالبی راجع به او بافته است و ظاهراً سعی دارد کاری را که او نتوانسته است علیه جمهوری اسلامی پیگیری کند خودش به‌عنوان یک پروژه سیاسی ادامه دهد.

این کانال مدعی دیدار برخی شخصیت‌ها با کاترین شکدم شده و بعضاً آنها را مسئول سایت Khamenei.ir معرفی کرده است درحالی که هم این مسئولیت و هم این دیدار از اساس دروغ محض و توهّم است و جالبتر اینکه در متن شکدم هم چنین مدعایی وجود ندارد! ظاهراً این کانال بدش نمی‌آید دروغهایی را که علاقه به گسترش آن دارد به شکدم نسبت دهد و یا از این پس سخنان خود را در اقدامی مشترک از زبان او بگوید.

بررسی سابقه و ماهیت این فرد به‌عهده نهادهای امنیتی بوده و هست و رسانه وظیفه‌ای برای اقدامات اطلاعاتی از این جنس ندارد، اما جالب این است که کانال مذکور مصاحبه‌های ساده‌ای را که آن هم در راستای مواضع خود رسانه‌ها و علیه رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی و آمریکا انجام شده است نشانه نفوذ می‌خواند!

مشخص نیست این کانال احمدی‌نژادی از مصاحبه علیه عربستان و اسرائیل ناراحت شده است که آن را نشانه نفوذ می‌خواند و یا آن‌قدر برای ضربه زدن به دیگران عجول و یا در دفاع از برخی رادیکال‌ها سراسیمه است که این‌چنین خود را از هول حلیم به دیگ کارپردازی برای اسرائیل می‌اندازد.

البته خدمت برخی اطرافیان انحرافی احمدی‌نژاد به رژیم صهیونیستی امر بی‌سابقه‌ای نیست. یکی از مهمترین دلایل ایجاد شکاف بزرگ میان بدنه مردمی و حزب‌اللهی احمدی‌نژاد با او سخنان یکی از نزدیکان سیاسی احمدی‌نژاد یعنی اسفندیار رحیم مشایی در دوستی با اشغالگران صهیونیستی بود! او افرادی را که سرزمین فلسطینیان را اشغال کرده و مردم این سرزمین را از خانه‌ها و زمین‌هایشان بیرون کرده بودند دوست خود می‌دانست و در این میان به اعتراضات و انتقادهای مردم عدالتخواه هم وقعی نمی‌گذاشت.

حالا پس از چند اقدام مشعشع در کمک به تفکر صهیونیست‌ها و همچنین نامه‌ای که چند ماه پیش، از سر تواضع و تکریم به جلاد سعودی یعنی بن‌سلمان نوشته شد، کانال احمدی‌نژادی که تقریباً ۷۰ ـ ۸۰ درصد پست‌هایش را به پوشش سخنان احمدی‌نژاد اختصاص می‌دهد، سعی کرده است پروژه مشترکی با کاترین شکدم ـ برای دوستان اشغالگر خود! ـ پیش ببرد و کارپرداز آنها شود.

در این میان برخی اکانتهای جعلی مجازی هم دروغ‌های شاخداری را علیه برخی اعضای سپاه مانند سردار جوانی مطرح کرده و مدعی ارتباط شکدم با او شده‌اند، حال آنکه چنین ادعایی نیز از اساس دروغ و یک جعل تمام و کمال است. خود سردار جوانی هم در متنی که برای تسنیم ارسال کرده، چنین مسئله‌ای را از اساس تکذیب و تأکید کرده است که نه او را می‌شناسد و نه ارتباطی با او داشته است.

بنابراین در مجموع به‌نظر می‌رسد، نفوذ واقعی که رخ داده، رسوخ یک تفکر صهیونیستی و کارپردازی برای این رژیم توسط کانال‌ احمدی‌نژادی است وگرنه مصاحبه گرفتن علیه اسرائیل و سعودی فی‌نفسه ارتباطی با نفوذ ندارد.

کد خبر 662418

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 23
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 34
 • اصغر IR ۱۶:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
  46 5
  5 بار سفر داشته و مجموعا 18 روز! یعنی در هر سفر 3.5 روز در ایران بوده؟
  • IR ۲۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
   7 13
   فیلسوف چرا معدل گیری کردی !
  • من IR ۰۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
   0 1
   چهار روز و سه شب
 • ایرانی IR ۱۷:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
  11 39
  در نظرتان یک کلاه لبه دار سیاه به سر احمدی نژاد بگذارید ودوعدد گیسوی سیاه نیز از طرفین صورتش آویزان کنید شما را به خدا یک شهرک نشین یهود صهیون ایست تصور نمی کنید وقتی صحبت از او می شود لعنت می فرستم.
 • سپیده IR ۱۷:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
  30 15
  تو بگو 18ساعت! 18 دقیقه! مگه میشه ؟! هنوز یک ماه از پرسه زنی یعقوب هرتزوگ اسراییلی نگذشته!!! واقعاً پول مالیات ما کجا داره می‌ره؟! دِ مگه کروناست که نتونستن از ورودشون جلوگیری کنند ؟؟؟ خود احمدی‌نژاد چرا همچین مسئولیت مهمی داره؟!! با وجود این همه جوان و میانسال بیکار و مجرد با تحصیلات عالیه که نود در صدشونم مذهبی هستند !! کدوم جوان مذهبی به مجوزهایی که این جاسوس بهش رسید دسترسی پیدا می‌کنه؟!
 • حسین IR ۱۹:۲۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
  31 20
  پروژه حذف آقای احمدی نژاد چندساله کلید خورده ،اینا همه برای از بین بردن شایسته گی های احمدی نژادهست،بهتره تحقیق کنین ببینین امثال آقای داوری که عین بچه کوچولوها میمونه از کجا خط میگیرن
 • IR ۱۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
  37 15
  این کانال احمدی نژادی ، صاحب ندارد؟!!!! به چارمیخش بکشید،بابت دروغگویی،اگرراست میگویید
 • ندا IR ۲۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
  25 11
  باید دید وقتی اومد چطوری اومد و چه افرادی از پس پرده حمایتش کردند.
 • ناشناس IR ۲۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
  15 0
  تا ببینیم چی میشه آخرش ...
 • رضا IR ۲۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
  32 6
  عزیز جان شما فقط از ۵ تا سفرش رو خبر داری
  • IR ۲۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
   11 10
   بقيشو فقط احمدي نژاد ميدونه
 • رضا IR ۲۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
  19 2
  متاسفانه رسانه های ما خیییلی ضعیف عمل میکنند برا همین مردم ایران اخبار رو اکثرا از منابع دیگه پیگیری میکنند.
 • داریوش IR ۲۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
  23 2
  دامن زدن به این حرف های پوچ وتهمت زدن به دیگران و پرداختن به این شایعات کار صحیحی نیست مشکلات مردم و معیشت مردم را باید اطلاع رسانی و پیگیری کرد
 • سالار IR ۲۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
  15 31
  احمدی نژاد برای بیشتر دیده شدن زمانی دشمن آمریکا و اسراییل عاشق ونزویلابود وکشور را برغم نفت۱۲۰دلار به ورطه نابودی کشاند و امروز هم عاشق اسراییل وسعودی وامریکا شده تا کمبود دیده نشدنش جبران بشه.
  • morad IR ۲۳:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
   0 1
   واسه خوش خیالی ات متاسفم
 • پویا IR ۲۳:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
  25 14
  احمدی نژاد در قلب ما ایرانیاست،نمیتونین بدنامش کنین خودتون خراب نکنین
 • خخ IR ۰۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
  13 5
  این همه حساب شده اومده ایران که فقط چند سفر دو سه روزه داشته برگرد؟؟؟هیچ کاری هم نداشتند اینجا ؟همینطوری اومده و رفته؟
 • IR ۰۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
  18 11
  چرا کانال احمدی نژاد این همه از یارانه یک ونیم میلیونی هر ماهه ایرانی حرف میزنه تحلیل نمیکنی..... عشق است محمود
 • محمد IR ۱۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
  4 1
  خودش دیروز یه چیز دیگه ای گفت، زیاد ازش دفاع نکنید
 • مهدی IR ۱۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
  13 26
  دکتراحمدی نژاد.رئیس جمهور مردمی وپاکدست .اانتخاب ملت ایران دکتر احمدی نژاداست
 • ناشناس IR ۱۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
  3 2
  وقتی در شبکه 3 میگفت اسماعیلم را ذبح کردم طوری با احساسات میگفت آدم گریه اش میگرفت .خوب شد معلوم شد فیلمبازی کرده .
 • فرهاد IR ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
  5 2
  در دین ما این همه سفارش و تاکید شده که غیبت نکنیم، تهمت نزنیم، قضاوت بیجا نکنیم،دروغ نگیم، ،ندیده و نشنیده پیش داوری نکنیم ،اما متاسفانه رکورددار همه این خصلتهای بد هستیم
 • Shahrokh IR ۰۹:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
  1 1
  پیام بنده را چاپ کنید احمدی نژاد جهت دیده شدن دست به هر کاری میزنه