رئیس هیأت مذاکره‌کننده روسیه در مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین آخرین ارزیابی خود را از روند این گفت‌وگوها ارائه کرده است.

اوليانوف

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، میخائیل اولیانوف، سفیر دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین که ریاست هیأت نمایندگی این کشور در مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین را بر عهده دارد در مصاحبه‌ای با «ایتارتاس» ارزیابی خود از آخرین وضعیت این گفت‌وگوها را ارائه کرد.

اولیانوف امروز جمعه (۲۹ بهمن‌ماه) در مصاحبه‌ای با خبرگزاری ایتارتاس گفته مذاکرات وین در «مرحله نهایی» قرار دارد و احتمال اینکه تا پایان ماه جاری (میلادی) میان طرف‌ها توافق حاصل شود، زیاد است.

ایتارتاس به نقل از این مقام روسیه نوشت: «گفت‌وگوهای وین در مرحله نهایی است. شانس واقعی وجود دارد که این مذاکرات به نتیجه‌ برسند و این چیزی است که طی این چندین ماه تلاش، مدنظر بوده است.»

علی باقری کنی، مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران هم پیش از این تصریح کرد گفت‌وگوها از هر زمان دیگر به حصول توافق نزدیکترند اما تا زمانی که بر سر همه موضوعات توافق نشود بر سر هیچ چیز توافق نشده است.

جمهوری اسلامی ایران می‌گوید هدف از مذاکرات وین رفع تحریم‌هایی است که بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای علیه ایران وضع شده است. دولت آمریکا علی‌رغم شکست به سیاست فشار حداکثری تا کنون عملاً هیچ گامی برای عقب‌نشینی از آن برنداشته است.

کد خبر 658093

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha