مجموع نظرات: ۰
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴
۰ نفر

کاشت موی طبیعی در طول سالیان گذشته مسیری پر فراز و نشیب را طی کرده است به گونه ای که امروزه شاهد روش های نوین در کاشت مو هستیم. در دهه های گذشته پیوند مو امکان پذیر نبود و تنها از روش های ترمیمی و مصنوعی برای پوشاندن ناحیه طاس سر استفاده می شد.

کاشت موی طبیعی.jpg

 امروزه به لطف پیشرفت های پزشکی و تجهیزات مدرن در این خصوص، کاشت موی طبیعی عملی غیر تهاجمی است که نتیجه ای دائمی و بلند مدت دارد. از آنجایی که این روش نوعی درمان جهت بهبودی کامل نواحی طاس سر است؛ نتیجه نهایی آن در طولانی مدت خود را نشان می دهد.

 در این مقاله می خواهیم به پرسش های شما در خصوص پیوند موی طبیعی، روش های انجام آن و سایر جزئیات دیگر کاشت مو پاسخ دهیم. در صورتی که نیاز به کاشت طبیعی مو دارید، مطالعه این مقاله به شما کمک بسیاری می کند.

کاشت موی طبیعی چیست؟

پیوند موی طبیعی به روشی گفته می شود که در آن موهای طبیعی فرد از ناحیه پشت سر یا اطراف گوش استخراج می شوند. گرافت های استخراج شده به صورت فولیکول های واحدی و تک به تک در ناحیه طاس یا کم موی سر پیوند زده خواهد شد. فرآیند برداشت و کاشت مو باید با سرعت انجام شود که امکان آسیب به فولیکول ها کاهش پیدا کند. از این رو کاشت مو نتیجه ای دائمی و طولانی مدت خواهد داشت.

کاشت مو این امکان را به افراد می دهد که از موهایی سالم و طبیعی برخوردار شوند. زیرا در این روش درمانی و زیبایی فولیکول های آسیب دیده تحریک می شوند و رشد مجدد خود را آغاز خواهند کرد. البته نتیجه نهایی پیوند موی طبیعی به زمان طولانی نیاز دارد و مخاطبان این روش باید صبر بالایی داشته باشند.

پیوند موی طبیعی با چه روش هایی انجام می شود؟

در دهه های گذشته کاشت مو با روش های تهاجمی تر مانند روش FUT انجام می شد. در این روش فولیکول های موی سالم با برش نواری از پشت سر جدا می شدند و در ناحیه طاس سر قرار می گرفتند. به دلیل بریدگی پوست سر، خونریزی، درد و برجای ماندن جای اسکار این روش امروزه طرفداران زیادی ندارد.

 پیوند مو به مرور زمان تغییرات اساسی به خود گرفت به گونه ای که دیگر از روش های دستی جهت پیوند مو استفاده نمی شود. زیرا دستگاه های اتوماتیک گرافت های سالم را با کمترین آسیب از بانک موی افراد جدا می کنند و در نواحی مورد نیاز پیوند می زنند. روش های زیر بیشترین متقاضی را در کاشت مو به خود اختصاص داده اند.

 • کاشت مو به روش FUE
 • کاشت مو با روش SUPER FUE
 • کاشت مو با روش MICRO FIT
 • کاشت مو با روش SUT
 • کاشت مو با روش DHI

در کلینیک رویان سلامت روش های متعددی جهت کاشت موی طبیعی به متقاضیان پیشنهاد می شود. در این کلینیک کیفیت بالای خدمات و تخصص پزشکان، اعتماد مخاطب را تا حدود زیادی به خود جلب کرده است. مشاوره های طولانی مدت قبل از کاشت مو تمامی ابهامات ذهن مخاطبان را در این زمینه از بین می برد. از این رو کلینیک رویان سلامت به عنوان بهترین مرکز کاشت مو و انجام عمل های زیبایی در تهران و سایر شهرهای دیگر شناخته می شود.

کاشت مو به روش SUPER FUE

آیا کاشت مو دائمی است؟

سوالی که ذهن همه متقاضیان کاشت موی طبیعی را به خود درگیر می کند، دائمی یا موقتی بودن نتایج این روش است. بعد از پیوند مو در نواحی که موها دچار ریزش دائم شده اند، به دوره ای طولانی نیاز است تا بهبودی پوست و مو به طور کامل صورت گیرد.

 در واقع ریزش موهای کاشته شده در ۳ ماهه اول بعد از پیوند موی طبیعی این نگرانی را در افراد ایجاد می کند که کاشت موی آنها موفقیت آمیز نبوده است. در صورتی که این ریزش ها نشان از نتیجه بخش بودن پیوند مو می دهد. ریزش  موهای کاشته شده به فولیکول های موی فرد این امکان را می دهد تا در مرحله  استراحت به سر برند و خود را برای رویش مجدد آماده کنند.

 بعد از اتمام ریزش ها و تکمیل روند بهبودی، فولیکول های جدید شروع به رویش می کنند. زمان بهبودی در هر فرد متفاوت است و از ۶ الی ۱۲ ماه به طول می انجامد. سرعت رشد موهای کاشته شده کمتر از سایر موها است و جهت مشاهده نتیجه نهایی مخاطبان باید صبر بیشتری از خود نشان دهند.  لازم به ذکر است که فولیکول های کاشته شده به صورت طبیعی رشد می کنند و طول عمر آنها مانند موهای گذشته خود فرد است. بنابراین امکان ریزش و رویش مجدد آنها وجود دارد. نتیجه دائمی این روش سبب شده است تا کاشت مو در سراسر ایران محبوبیت بالایی را از آن خود کند.

چرا انجام جراحی کاشت موی طبیعی در ایران در حال افزایش است؟

پیوند مو به عملی کم تهاجمی گفته می شود که جهت بهبودی فولیکول های آسیب دیده به کار می رود. از این رو کسانی که از طاسی الگوی مردانه یا زنانه رنج می برند یا دچار ریزش دائم در موهای خود هستند، کاندیدای مناسبی برای این کار در نظر گرفته می شوند. این افراد باید از بانک مو و پوستی سالم برخوردار باشند تا عمل پیوند موی طبیعی برای آنان نتیجه ای موفقیت آمیز به همراه بیاورد.

پیوند مو در ایران نیز مانند سایر کشور های دیگر انجام می شود با این تفاوت که هزینه کاشت مو بسیار کمتر از سایر نقاط جهان است. پیوند موی طبیعی در مشهد پیشرفت های قابل توجهی را به دست آورده است. همچنین پزشکان متخصص در کلینیک های پیوند موی طبیعی در اصفهان نیز از آمار بالای مخاطبان در این زمینه خبر می دهند.

در این شهرها به دلیل حجم بالای توریست های خارجی هر روز بر تعداد متقاضیان کاشت مو افزوده می شود. این امر در کنار هزینه های پایین، نشان از کیفیت بالای خدمات، مهارت و تجربه پزشکان ایرانی می دهد.

تفاوت پیوند موی طبیعی به روش FUE و  SUPER FUE چیست؟

پیوند موی طبیعی امروزه با روش های نوینی همچون FUE و SUPER FUE انجام می شود تا درد، خونریزی و دوران نقاهت بعد از پیوند مو کاهش پیدا کند. تمامی روش های نوین کاشت مو فرایندی تقریبا مشابه دارند با این تفاوت که برخی از آنها به صورت دستی و برخی دیگر با دستگاه های پیشرفته و اتوماتیک انجام می شوند. در ادامه تفاوت های این روش ها را به ذکر مراحل آنها عنوان می کنیم.

مراحل انجام FUE

 1. تزریق بی حسی به ناحیه اهدا دهنده و گیرنده
 2. برداشت گرافت های مو توسط دستگاه میکروپانچ از محل اهدا
 3. قرار دادن گرافت های برداشته شده در کانال های میکرو روی نواحی طاس

مراحل انجام SUPER FUE

 1. اسکن پوست سر توسط اسکنر های سه بعدی
 2. طراحی خط رویش موها توسط لیزر های مخصوص
 3. استخراج گرافت های مو از ناحیه پشت سر و اطراف گوش ها توسط دستگاه های اتوماتیک و هوشمند
 4. ذخیره فولیکول ها در تجهیزات نگهدارنده استریل و ویژه تا زمان پیوند
 5. ایجاد شکاف های میکرو در ناحیه طاس سر با استفاده از دستگاه ایمپلنتر مخصوص
 6. قرار دادن گرافت های مو در شکاف های ایجاد شده و انجام پیوند مو طبیعی

پیوند موی طبیعی با جدیدترین متد های پزشکی انجام می شود. این روش زیباسازی و درمانی نیازی به بیهوشی و جراحی ندارد و در کمتر از چند ساعت قابل انجام است. پزشک در هر جلسه تعداد مشخصی از گرافت های موی سالم را برداشت می کند و در قسمت بدون موی سر پیوند می زند. از آنجایی که کاشت مو روشی دائمی است، متقاضیان این روش زنان و مردان دارای ریزش دائمی موها، افراد دارای موی کم پشت و طاسی سر هستند. این عمل کم تهاجمی زیبایی و جوانی را به زنان و مردان در سراسر جهان ارمغان خواهد کرد. 

قبل و بعد از کاشت مو به روش SUPER FUE

 • میزان موفقیت در کاشت مو چقدر است؟

طبق مطالعات به عمل آمده از پیوند موی طبیعی زنان و مردان در جهان، حدود ۸۵ الی ۹۵ درصد از پیوند های انجام شده با موفقیت همراه بوده است. بنابراین نگرانی از بابت رد پیوند وجود ندارد.

 • آیا امکان رشد مجدد مو بدون پیوند موی طبیعی وجود دارد؟

بدون پیوند مو پزشک از روش های دیگر مانند مزوتراپی و PRP  جهت رشد مجدد موها استفاده می کند. این روش ها سبب تحریک فولیکول های ضعیف مو و تولید فاکتور های رشد در ترمیم مو می شوند. با این حال افرادی که دارای طاسی دائم هستند، بدون پیوند مو رشد مجدد موهای خود را مشاهده نخواهند کرد.

 • سن مناسب کاشت مو چه زمانی است؟

به عقیده پزشکان متخصص مو، سن مناسب جهت پیوند مو و پیوند موی طبیعی ۳۰ سال به بالا است. زیرا در این زمان بیشتر مردان و برخی از زنان دچار طاسی می شوند و پیوند روی آنها نتیجه ای مثبت خواهد داشت.

 • آیا امکان از بین رفتن نتیجه کاشت مو وجود دارد؟

این روش نیز مانند سایر روش های درمانی به مراقبت های ویژه ای احتیاج دارد. در بیشتر مواقع کاشت مو نتیجه ای دائمی و مثبت دارد. با این حال برخی شرایط مانند: عدم وجود رژیم غذایی مناسب، آلودگی هوا، عدم رعایت توصیه های پزشک و شرایط جسمی متقاضی ممکن است در نتیجه پیوند مو اثر مخربی داشته باشند.

کد خبر 641039

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار