مدتی است که تعرفه آب ویلاها و اقامتگاه‌های غیردائم افزایش قابل توجهی پیدا کرده، به طوری که اختلاف زیادی با قبوض قبلی مشاهده می‌شود و آنطور که شرکت آب و فاضلاب کشور اعلام کرده برای این مشترکان از اردیبهشت‌ماه افزایش قیمت لحاظ شده است.

مصرف آب

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، تماس‌های مردمی متعدد  گویای اختلاف فاحش مبلغ قبوض آب در اقامتگاه‌های غیردائم با ماه‌های گذشته بود، حتی در برخی موارد افراد قبوض میلیونی نیز پرداخت کرده بودند که موجب گلایه و اعتراض آن‌ها شده بود.

پیگیری ها حاکی از این است که بر اساس بخشنامه‌ای که به شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اعلام شده باتوجه به اینکه نرخ آب‌بهای مشترکین غیردائم از ابتدای اردیبهشت ۱۴۰۰ افزایش چشمگیری یافته و مطابق ابلاغیه شرکت مهندسی آبفا کشور میبایست با نرخ آب آزاد محاسبه شود و اختلاف چشمگیر با نرخ آب بهای قبلی، مبنای محاسبه جهت مشترکین غیر دائم تا ۵ مترمکعب با مشترکین دائم برابر بوده و از ۵ مترمکعب به بالا با نرخ آب آزاد طبق محاسبه و ابلاغیه هیئت مدیر آبفا  منظور خواهد شد.

در این بخشنامه آمده است که لذا در صورتیکه مشترکین غیر دائم نسبت به حضور حداکثری طی ماه‌های سال اقدام کنند و قرائت کنتور آنها بصورت منظم صورت پذیرد و یا اینکه با در دست داشتن صورت وضعیت قرائت و هزینه‌های برق و گاز مصرفی که مؤید حضور در منطقه طی یک الی دو سال گذشته باشد، مراحل تغییر وضعیت از حالت غیر دائم به دائم به انجام خواهد رسید.

باتوجه به این بخشنامه مشخص شد که زین پس مشترکانی که به طور دائم در اقامتگاه‌های خود حضور ندارند باید هزینه بیشتری را برای آب پرداخت کنند و مشمول تعرفه‌های روستایی و یا تعرفه‌های معمول دیگر نمی شوند.

کد خبر 640844

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۳:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
  7 0
  راستی ویلای مسئولین هم قبض براشون صادر میشه؟
 • FR ۱۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
  1 0
  برای تمامی افرادی که وضیعت مالی خوبی دارند باید اجرای شود.در تمامی دنیا به همین شکل است.
 • غلامرضا کاهنی DE ۱۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
  1 0
  با این کار شرکت اب چند درختی که از اب روستا اب میخورند خشک می شود دیگر محیط زیستی نخواهد ماند
 • رضا DE ۱۳:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
  1 0
  بااین فکر خردمندانه روستا خالی از سکنه خواهد شد دست طرح کننده درد نکنه
 • FR ۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
  0 0
  واقعا در مظلوم نمایی ما رتبه اول هستیم! آیا کسی که ویلا دارد نمی تواند استخر را با هزینه واقعی آب پر کند؟ روستایی که ویلا دارد دیگر روستایی به معنی کلمه نیست او جزو پولدار آن جدید است!!!

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار