در ابتدای درمان بسیاری از مردم کنجکاوند که چه کاری انجام دهند تا حداکثر نتیجه‌گیری از بهترین دکتر روانشناس تهران برای آنها ممکن شود. آنها می‌دانند که باید در درمان فعال باشند تا آن را مؤثر کنند. اما اغلب نمی‌دانند این کار مستلزم چه چیزی است.

بهترین دکتر روانشناس تهران.jpg

بهترین استفاده از درمان نیاز به خودانگیختگی و تأمل متمرکز دارد. مهم است که اجازه دهید احساسات و افکارتان آزادانه جریان پیدا کنند. اما همچنین مهم است که عجله نکنید، همکاری کنید و در مورد آنچه باورها و احساسات به شما می گویند فکر کنید.

راهکارها زیادی برای رواندرمانی موثر شما وجود دارد که از آنها می‌توانید استفاده کنید. محتوای جلسات درمانی شما منحصربه ‌فرد خواهد بود. با این حال برای اینکه حداکثر نتیجه را از بهترین دکتر روانشناس تهران دریافت کنید در ادامه به شما ۷ راهکار ارائه می شود.

با تمام احساسات خود در جلسات حاضر شوید

اشک‌ها، خشم، ترس‌، شرم‌، و شادی شما، تمامیت شما را به ارمغان می‌آورد. توجه داشته باشید که از کدامیک اجتناب می کنید و تا حد امکان از همه آنها استقبال کنید. مایل به ابراز، مهار و کنجکاوی در مورد آنها باشید، بدون اینکه اجازه دهید احساسات شما از کنترل خارج شود. در رواندرمانی، روانشناس ظرفیت داشتن یک احساس را بدون اینکه شما را قضاوت کند مد نظر قرار می دهد.

سعی کنید تمرکز را روی خودتان نگه دارید

مطمئناً احساس خوبی دارد که بتوانید در مورد اشتباهات دیگران صحبت کنید. کمی تخلیه هیجانی می تواند موثر باشد و همدلی روانشناس با شما در این مرحله ضروری است. با این حال و در نهایت باید کمی تامل کنید و از خود بپرسید که چگونه می‌توانید در مورد مشکلات، متفاوت فکر کنید. چگونه می‌توانید به آن واکنش متفاوتی نشان دهید. وقتی در درون خود تمرکز می کنید، منابع زیادی برای ایجاد تغییراتی که می خواهید پیدا خواهید کرد. در نتیجه برای ایجاد آنها قدرت بسیار بیشتری خواهید داشت.

یک ارتباط معنی دار با روانشناس خود ایجاد کنید

تحقیقات به ما می گوید که ارتباط بین روانشناس و یک مراجع در درمان، برای تغییر عمیقا مهم است. اما، مانند همه روابط، یک رابطه درمانی خوب به جای اینکه به سادگی پیدا شود، باید ایجاد شود. برای انجام این کار، با درمانگر خود مستقیم صحبت کنید.

هیچ روانشناسی کامل نیست. آیا او چیزهایی را که امیدوار بودید بخشی از کار مشترک شما باشد کنار گذاشته است؟ آیا او را سرد می بینید؟ به اندازه کافی چالش برانگیز نیست؟ خیلی چالش برانگیز است؟ آیا نگران این هستید که درمانگر را بیش از حد دوست دارید یا اینکه بیش از حد به او وابسته شدید؟ این گونه ارتباط های مستقیم نه تنها به بهترین دکتر روانشناس تهران کمک می‌کند، بلکه به شما کمک می‌کند تا با بخش‌هایی از خودتان که معمولاً پنهان می‌کنید، راحت باشید. یک اصل اساسی درمان این است که ارتباط درمانی از ارکان بهبود باشد.

در مورد اینکه چرا اینگونه کنجکاو هستید خود را قضاوت نکنید

همه ما استراتژی هایی را برای کنار آمدن با مشکلات در زندگی اتخاذ کرده ایم. برخی کمک کننده هستند و برخی مانع. استراتژی های شما چیست؟ چرا آنها را توسعه داده اید و چه چیزی از آنها بدست می آورید؟ به عنوان مثال، برخی از افراد متوجه می شوند که اضطراب خود را تقویت می کنند تا از دیگران کمک بگیرند، زیرا این تنها راهی است که آنها یاد گرفته اند. هنگامی که استراتژی خود را شناسایی کردید، خود را قضاوت نکنید. با خود مهران باشید و پذیرش خود برای پیشرفت درمان را تقویت کنید.

مسئولیت رفتار خود را بپذیرید، اما نه برای چیزهایی که خارج از کنترل شما هستند

برخی چیزها را نمی توانید کنترل کنید. تلاش انفرادی شما منجر به هزینه زیادی خواهد شد. افسردگی و اضطراب دو وضعیت سلامت روان هستند که اغلب از این معضل ناشی می شوند. از سوی دیگر، اگر جلسات درمانی خود را صرف سرزنش دیگران به خاطر نحوه زندگی خود کنید، پیشرفت شما آهسته یا صفر خواهد بود.

۷ راهکار برای حداکثر نتیجه‌گیری از بهترین دکتر روانشناس تهران

از جلسات برای شناسایی مضامین و الگوهای زندگی خود استفاده کنید

جلسات روانشناسی زمانی مؤثرتر است که نقاط بین رویدادها را به هم وصل کنیم و بفهمیم که چگونه شخصیت و احساسات ما بر رفاه ما تأثیر می گذارد. به دنبال درک عمیق تری از نحوه عملکرد خود در شرایط مختلف باشید. این کار زمانی که جلسات شما به پایان برسد و به تنهایی در دنیا پیمایش کنید، به شما کمک خواهد کرد.

بهترین دکتر روانشناس تهران یا سایر شهرها به شما کمک می‌کند مضامین و الگوهایی را که زمینه ‌ساز مشکلات هستند در جلسات تشخیص دهید. اما لازم نیست منتظر انجام این کار توسط درمانگر باشید. خودتان نیز فعال باشید.

درمان خود را خارج از جلسه نیز ادامه دهید

هنگامی که در برخی از این زمینه ها پیشرفت کردید، وقت آن است که کمی مستقل عمل کنید و آنچه را که در درمان آموخته اید در دنیای خود به کار ببرید. این می‌تواند به شکل تکالیف خاصی باشد که می‌خواهید انجام دهید. مانند رفتن به مسئول پذیرش در یک موسسه آموزشی برای شروع آنچه می خواهید بیاموزید. این هدف می تواند به شکل مقاصد کلی تر در مورد اجتناب نکردن از موقعیت هایی باشد که شما را مضطرب می کند.

نیاز به مشاوره خانواده فرصتی برای رشد

اگر می دانید محرک های چالش برانگیز شما خانوادگی است، از مشاوره برای حل این مشکلات استقبال کنید. این نگرش باعث انسجام نظام خانواده می شود. شما باید هر روز با چالش های مختلف زندگی خود مواجه شوید. در نتیجه کمک گرفتن از یک مشاوره خانواده در تهران یا سایر شهرها می توانید چالش ها را به روشی آگاهانه ‌تر حل کنید. مشکلات را به صورت چالش ببینید. در این شرایط به احتمال زیاد در نتیجه آنها رشد خواهید کرد.

استفاده از چند مورد از این نکات می تواند به شما کمک کند نه تنها بر علائم غلبه کنید، بلکه می تواند به شما کمک کند تا زندگی خانوادگی کاملتر و رضایت بخشی داشته باشید. استفاده از مشاوره خانواده در تهران نتایج مثبتی به همراه داشته است. این اهمیت دادن به خانواده توسط ما است که خانواده درمانی را به طور بالقوه قدرتمند می کند. اگر این پیشنهادات را مفید دیدید الان وقت آن است که یک روانشناس خوب را به شما معرفی کنیم.

معرفی بهترین روانکاو تهران دکتر رامین علوی نژاد

دکتر رامین علوی نژاد یک روانکاو خبره و عضو انجمن روانشناسی آمریکا است. او یکی از محققین پرتلاش بین المللی نیز می باشد. او علاوه بر به روز نگه داشتن تخصص خود، از استانداردهای بالای محرمانگی، تمرین اخلاقی و آموزش مداوم پیروی می کند. او علاقه زیادی به ایجاد تغییر برای شما و توسعه مهارت هایی برای انعطاف پذیری و حل تعارض های عمیق شما دارد.

او به عنوان بهترین روانکاو تهران درمان روانکاوی را به بزرگسالان ارائه می دهد. او با تمام مراجعین خود با وقار، شفقت و همدلی رفتار می کند و سخت تلاش می کند تا اطمینان حاصل کند که درمان تا حد امکان موفق است. او به درمان همه جنسیت ها، سنین، فرهنگ ها، نژادها و گرایش ها اهمیت یکسانی می دهد. دکتر رامین علوی نژاد دارای پروانه تخصصی از سازمان نظام روانشناسی است. برای دریافت نوبت از ایشان به سایت drraminalavi.com مراجعه فرمائید.

کد خبر 639718

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha