سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس با بیان اینکه مدرسه‌ می‌تواند اطلاعاتی از وضعیت سلامت و واکسیناسیون دانش‌آموزان دریافت کند یا تصویری از کارت واکسن آنها را داشته باشد، گفت: اما مدرسه به هیچ‌وجه نمی‌تواند شرط و شروط بگذارد یا محدودیتی در این زمینه اعلام کند.

دانش‌آموز ـ و.اکسن کرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، علیرضا کمرئی سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا اخیرا با توجه به اقدام برخی مدارس برای تشکیل پرونده سلامت دانش‌آموزان و ملاک قرار دادن واکسیناسیون برای تشکیل کلاس‌های حضوری، ارائه کارت واکسیناسیون دانش‌آموزان به مدارس الزام‌آور شده است، گفت: به طور کلی به نظر می‌رسد اینکه مدرسه بخواهد درباره دانش‌آموزان تحت پوشش خود اطلاعاتی را جمع‌آوری کند، اشکالی ندارد.

او افزود: یک نهضت عمومی برای واکسیناسیون در سطح جامعه شکل گرفته که ما هم ترغیب و تلاش می‌کنیم آن را در جامعه هدف و مخاطبان ما که دانش‌آموزان هستند، توسعه دهیم.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس توضیح داد: ممکن است مدرسه بخواهد اطلاعاتی از وضعیت سلامت و واکسیناسیون دانش‌آموزان دریافت کند یا تصویری از کارت واکسن آنها را داشته باشد و بداند کدام دانش‌آموزان به سمت شرایط کلی مربوط به ایمنی رفته‌اند و اگر لازم است برنامه‌های ترویجی بگذارد که اشکالی ندارد.

کمرئی تاکید کرد: اما مدرسه به هیچ‌وجه نمی‌تواند شرط و شروط بگذارد یا محدودیتی در این زمینه اعلام کند، اما باید واکسیناسیون را ترویج کند و آگاهی بدهند تا دانش‌آموزانی که واکسن نزده‌اند حتما اقدام کنند که این امر جزو فعالیت‌های اجتماعی مدرسه محسوب می‌شود.

کد خبر 639707

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مهرداد IR ۱۷:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
    0 0
    مدارس باید مجازی بشه اینا همش یه سرگرمی کوتاه مدته خودتون هم میدونید که با رفع محدودیت ها اومدن موج شیشم صد در صده