بر اساس مصوبه جدید هیات وزیران برای تعرفه گاز بخش خانگی، جدول ۱۲ پلکانی برای تعرفه گاز تعیین شده که ۳ پله اول بدون تغییر تعرفه هستند و از پله ۴ تا ۱۲ هر پله ۴۰ درصد به مبلغ گازبها اضافه می‌شود.

بخاری گازی

به گزارش همشهری آنلاین، مقایسه تعرفه گذاری جدید نشان می دهد که تعرفه جدید برای فصل سرد امسال برای سه پله نخست در ۵ اقلیم تغییری نکرده است اما در پله های بعدی از حدود ۹ تا ۳۱۳ درصد نسبت به تعرفه قبلی، افزایش اعمال شده است. 

به نظر می رسد با این تغییرات، درصورت تغییر نکردن شیوه مصرف گاز، قبض های گاز نیز همانند قبض های برق به زودی نجومی خواهند شد و مصرف کنندگان باید هزینه بسیار زیادتری را نسبت به قبل در ازای مصرف گاز بپردازند.  البته بنا به گفته مسئولان متولی این بخش، حدود ۲۵ درصد از مصرف کنندگان گاز، جزو گروه پرمصرف قرار دارند. 

اما سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز در این باره به ایرنا گفت: بر اساس مصوبه جدید هیات وزیران در خصوص تعرفه گاز بخش خانگی، جدول ۱۲ پلکانی برای تعرفه گاز تعیین شده که ۳ پله اول بدون تغییر تعرفه هستند و از پله ۴ تا ۱۲ هر پله ۴۰ درصد به مبلغ گازبها اضافه می‌شود.

 سید جلال نورموسوی افزود: باتوجه به استناد بند (ی) تبصره ۸ ماده واحده قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور، تعرفه گاز مشترکین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور با مصرف متعارف باید رایگان حساب شود.

به گفته سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران، در پله اول اگر مشترکان عضو کمیته امداد امام خمینی(ره) یا سازمان بهزیستی باشند، تعرفه گاز آنها رایگان و تعرفه گاز مابقی مشترکان در این ردیف بدون تغییر خواهد بود.

نورموسوی  ادامه داد: در پله دوازدهم مبلغ هر مترمکعب گاز به ۱۹۹۵ تومان رسیده که نسبت به پله اول که ۴۸۳ تومان  است حدود ۴ برابر تفاوت دارد.

اعلام جزئیات تعرفه مصرف گاز بخش خانگی | قبض ها نجومی می شود، صرفه جویی کنید!

سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران بیان کرد: کشور به ۵ اقلیم  تقسیم بندی شده که بر اساس آن در اقلیم یک که برای مناطق سردسیر کشور در نظر گرفته شده شرایط آسانی خواهد داشت.

نورموسوی اضافه کرد: در اقلیم یک مشترکان تا ۵۰۰ متر مکعب مصرف، بدون تغییر تعرفه گاز هستند و تعرفه گاز در اقلیم ۲ تا ۴۵۰ مترمکعب مصرف و در اقلیم ۳ تا ۴۰۰ متر مکعب مصرف بدون تغییر خواهد بود.

اعلام جزئیات تعرفه مصرف گاز بخش خانگی | قبض ها نجومی می شود، صرفه جویی کنید!

اعلام جزئیات تعرفه مصرف گاز بخش خانگی | قبض ها نجومی می شود، صرفه جویی کنید!

کد خبر 639551

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار انرژی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 4
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  13 1
  پس راهی جز دستکاری کنتور نمانده.
 • IR ۱۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  7 0
  از شنبه 1400/09/06 نان گران میشود نانوایی های شهر تعطیل کردند که فردا گرونتر بفروشن لطفاً رسیدگی کنید
 • IR ۱۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  3 1
  خدایی تا اومدید چیزی رو هم ارزون کنید؟ ما مسئول نداشته باشیم بهتره